Haber Miui8 Önizleme

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Yazmaktan dilimde tüy bitti artık :)
Xiaomi Android versiyonlarına önem vermiyor. Zaten seneler önce verdikleri şeyler, Android'e daha yeni geliyor. Bakınız güvenlik ile ilgili uygulama ve servisler. Bugün MIUI 7 kullanan ve alt yapısı Kitkat, Lolipop, Marshmallow olan birçok cihaz var. Hangisinin birbirinden farkı var? Bu farkları görüp söyleyebilecek, ben şunu yapamıyorum diyebilecek kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Ama maalesef nedenini bir türlü anlayamadığım bir şekilde eline ilk defa android cihaz alan birisi bile "bu cihaz işe yaramaz, bunun android versiyonu düşük" diyor. Böyle diyen bir arkadaşın cihazını aldım ve hayır bu güncellenmemiş, buna Andrid 7 bile çıktı diyerek build prop dosyasının içindeki 4.4.4 yazılarını 7.0 yaparak bak sana Android N yükledim dedim. Yüzündeki ifade görülmeye değer di. Tabi birkaç saat sonra ne yaptığımı söyleyerek tekrar eski haline aldım. Yani birşeyler istiyoruz ama işkembeden istiyoruz.
Lütfen buradaki kimse üzerine alınmasın. Sözüm meclisten dışarı.
Hocam çok güzel izah ediyorsunuz fakat anlayana...
İnsanların bakış açıları çok farklı, çok az tüketici 'bu foruma üye arkadaşlarımız dahil' gerek donanımlar gerek yazılımlar konusunda detaylı bilgiye sahip, çoğu insan için reklam sloganları, sürüm numaraları v.b. trendy durumlar önemli. Reklamcılık sektörü insan beynini manipüle etmek konusunda nirvana'ya ulaşmış vaziyette.
Neye ne için ihtiyacı olduğunu bilen, geniş ufuklu, piyasanın belirlediği tüketici profiline uymayan insanları tenzih ederim.

Üst Alt