Haber Miui8 Önizleme

teknopat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
VOLKAN
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Fitness
Konular
12
Redmi note 3 pro ya 6.0 güncelleme yada miui8 gelme ihtimali var mı ?

ofsevim

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer sevim
Cihazım
redmi 2
Konular
13
miui8 redmi 1 ve 1s hatta redmi 2 yi de dahil edebiliriz .bunların dışındakilere gelir diye tahmin ediyorum.miui7 yi redmi 1 alacağında bile şaşırmıştım ama artık destek vermez diye düşünüyorum .çünkü miui7 de baya kasmalar yaşanmaya başlamıştı.

mayk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hanifi
Cihazım
mi 6x
Konular
13
haftalık romlara miui 8 için belli bi tarih vermediler demi hocam.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
bende buna katılmıyorum android sürümü nasıl önemli olmaz nasıl xiaomi önemsemiyor, merdiven altı firmami bu. 1500 lira verecem bide android güncellemesi istemeyeceğim. buyuk firma böyle seylerle olunur. istemeyen yüklememe şansına sahip ama firma destek vermek zorunda

Mi-4c cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Destek verilmeme gibi bir durum söz konusu değil ki zaten. Xiaomi çoğu markanın vermediği gibi hala Mi3'e bile destek veriyor. Onu geçtim Mi2S bile cayır cayır alıyor güncellemeleri. Ya anlamıyorum ne farkı var Android sürümleri arasında? Lollipop'un yapamayıp da Marsmallow'un yapabilidiği? MIUI sürümleri olarak tüm telefonlarına aynı anda veriyorlar ya güncellemeleri zaten. ;)

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
evet güzel ama s2 kullanırken rom kullanıyordum bildirim panel bir kere çekince bildirimleri uzun çekince ayarlar değiştirme falan yapiyodu o hoş tu bence
bide normal aşağıdan çekince bildirim uzun çekince ya da bi köşeden çekince ayar kismi gelebilir yenilik nereden tavsiye edebiliriz lg de ki gibi tap tap kilit te güzel olur bence

karnesa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
14
şimdi arkadaşlar ben s5 kullanıyorum çok telefon değiştirdim takas yöntemi ile üst model ile elimdeki cihazları takas ederek s5 e kadar geldim ve şuana kadar 30 kullandığım hiç bir android 3 günden fazla orijinal romu ile kullanmamışımdır root ve rom benim için kaçınılmaz, çok telefon yaktım o ayrı mesele :) telefondan beklentim sayılı özellikler kişiselleştirilebilme falan tema dır renk tir en sevmediğim şey yanlız siyah olursa daha bi zevkli olur çünkü siyah üstüne beyaz güneş altında daha seçilebilir renkler şimdi özelliklere örnek vermek gerekirse nav bar çubuğunu sanal bar özelleştirme back butonu en sağda Home ortada recent solda telefonun kendi tuşları nı kullanmıyorum çünkü küçük telefonlara alıştığı için el büyük ttelefonlarda zor oluyor telefonu elimden düşürecek gibi oluyorum, dolaşım halkası yani navring diye geçiyor bu da çok pratik bi özelliktir Home tuşunu yukarı doğru sürükleyince oraya bi kısa yol atanabilir ben Last app yani son uygulama ile o esnada açık uygulama arasında hızlı geçiş özelliğini kullanıyorum sonra smart status bar yani bildirim ekranında bildirim yoksa kareler bildirimler varsa bildirimler açılır ve temizleme butonu parmağımın yanında olmalı yani gidip te ta telefonun en köşesinde istemiyorum recents paneli yani son uygulamalar paneli temizleme butonu ya alt orta miui deki gibi yada alt sağda olmalı back tuşuna uzun basıldığında uygulamayı komple kapatmalı tıpkı recent tuşuna uzun basıldığında Menuyü açtığı gibi,, kullandığım roma kişiselleştirilebilir bi kernel mutlaka şart mesela s5 te duble tap wake özelliği olmadığı halde kernel ile bunu kullanabiliyorum faux ses özelliği ile ses çıkışını kulaklık ve hoparlör de dahil dilediğimce yükseltiyorum gürültülü ortamlarda hiç sıkıntı çekmiyorum CPU ayarları dilediğim hıza getirip oyun zamanı rahat kasıntısız bi oyun tasarruf zamanı uzun süreli kullanıma ulaşıyorum CPU ve çekirdek ayarlarını düzenleyip hem şarj hem performans ı yakalayabiliyorum yani hem hızlı hem kişiselleştirme hem batarya konusunda tam kullanım olacak miui kuruyorum telefona kasıntı daha o günün akşamında başlıyor yavaş bi sistem kişiselleştirme yok ha var size göre kişiselleştirme sadece renk tema ama ben kullanım rahatlığı ve pratikliği seviyorum miui nin arayüzü güzel ama stabilite yok tek bi dokunuş la birden fazla işlem yapmak, android in en sade yüzü hız ve yüzlerce özellik, miui buna doğru gidiyor iyi olacak bir gün o güzel arayüzü birgün stabiliteye derinlemesine kişiselleştirmeye ulaşacak ama nezaman 8 i kurcam 3 gün dayanabilecekmiyim bakalım :D

Üst Alt