Rom [Miui7] [I9300]Samsung Galaxy S3

imtaz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mümtaz
Cihazım
glaxy i9300
Konular
0
Şimdi v7 de tüm güncelleme ve gerekli tüm kurulumları eksiksiz olarak yapabildim.Uyguluma ve stabilite yönünden herhangi bir sorun yok.Tek sorun çözemediğim arama yaparken ve arama alırken mikrofunu açmadan ne bana ses geliyor nede karşı tarafa ses gidiyor.Sebebi ne olabilir acaba kurcaladım baya ama çözüm üretemedim roomu çok iyi bilmediğim için.

theragnar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alican
Cihazım
GT i9300
Konular
0
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Android Sürümü: 4.4.2
Miui Sürümü: 6.2.19
Dil: Çoklu dil
Gapps: Google Hizmetleri 4.4.X

İndirme Bağlantısı:

hocam kolay gelsin..

miui v7 nian kullanıyordum, daha sonra android 6'lı cm 13 unoffical temasek romuna geçtim ondan da memnundum (miuinin yeri bambaşka) derken tekrar bugün miui'ye geçeyim dedim karşılaştığım sorunları ve denemelerimi aşağıya yazıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

1 - TWRP son sürüm kullanıyorum, wipe full reset yaptım, formatladım miui v7 nian 5.28.8 i yükledim wifiye hiçbir türlü bağlanamadım, (Stock veya diğer romlardan bağlanabiliyorum) OTA üzerinden kendi internetimle son sürüm güncellemesini indirdim kurdum, twrpden oto yükledi, telefon açıldı mi açılış ekranı ve load (kurulum yaparken beyaz bir şey doluyor ya) sonuna kadar geldi ve orada takılı kaldı (10-15 dk). telefonu kapattım açtım bu sefer hiçbir yanıt alamadım, navigasyon tuşları yanıp sönüyordu..
2 - sizin verdiğiniz gtbluesky'i indirdim, kurarken status 7 hatası aldım.
3 - telefonu stock roma çevirdim, root ladım, twrp son sürüm yükledim (CWM 6 yüklenmiyordu), tekrar kurdum ve tekrar status 7 hatası aldım.
4 - tekrardan ve tekrardan (wipe'layarak yaklaşık 4-5 defa) nian sürümünü yükledim ve tekrardan wifi hatası aldım..
var mı bi çözümünüz, öneri ve fikriniz ?

şuan miui sitesinden son sürümü indiriyorum birde öyle deneyeceğim..

edit : yok başkan gene "Updater process ended with ERROR : 7 Error installing zip file /external_sd/miui_nian_i9300_6.4.21_d24964ae2e_4.4.zip' Updating partition details.. hatası alıyorum nasıl düzelticem, yüklicem bu romu kafayı yemek üzereyim..

Son düzenleme:

mkaracabay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi3
Konular
2
room çok şahane.okadar stabil ki. neredeyse ram tüketmiyor bile.fakat benim karşılaştığım sorun.google play açılmıyor,bundan daha büyük bir sorun wifi görüyor fakat hiçbir şekilde bağlantı sağlamıyor.önerileriniz nelerdir acaba.yardımlarınız için teşekkürler.
Wi-fi sorunu düzeldi mi

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346
hocam kolay gelsin..

miui v7 nian kullanıyordum, daha sonra android 6'lı cm 13 unoffical temasek romuna geçtim ondan da memnundum (miuinin yeri bambaşka) derken tekrar bugün miui'ye geçeyim dedim karşılaştığım sorunları ve denemelerimi aşağıya yazıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

1 - TWRP son sürüm kullanıyorum, wipe full reset yaptım, formatladım miui v7 nian 5.28.8 i yükledim wifiye hiçbir türlü bağlanamadım, (Stock veya diğer romlardan bağlanabiliyorum) OTA üzerinden kendi internetimle son sürüm güncellemesini indirdim kurdum, twrpden oto yükledi, telefon açıldı mi açılış ekranı ve load (kurulum yaparken beyaz bir şey doluyor ya) sonuna kadar geldi ve orada takılı kaldı (10-15 dk). telefonu kapattım açtım bu sefer hiçbir yanıt alamadım, navigasyon tuşları yanıp sönüyordu..
2 - sizin verdiğiniz gtbluesky'i indirdim, kurarken status 7 hatası aldım.
3 - telefonu stock roma çevirdim, root ladım, twrp son sürüm yükledim (CWM 6 yüklenmiyordu), tekrar kurdum ve tekrar status 7 hatası aldım.
4 - tekrardan ve tekrardan (wipe'layarak yaklaşık 4-5 defa) nian sürümünü yükledim ve tekrardan wifi hatası aldım..
var mı bi çözümünüz, öneri ve fikriniz ?

şuan miui sitesinden son sürümü indiriyorum birde öyle deneyeceğim..

edit : yok başkan gene "Updater process ended with ERROR : 7 Error installing zip file /external_sd/miui_nian_i9300_6.4.21_d24964ae2e_4.4.zip' Updating partition details.. hatası alıyorum nasıl düzelticem, yüklicem bu romu kafayı yemek üzereyim..
Gtbluesky'nin Rom'unu tekrardan indir. İndirirken hata vermiş olabilir. Yada farklı cwm ile yüklemeyi dene
Cm Romlarda wifi şebekesi genel galiba. Googlede araştırarak çözüme gidebilirsiniz. Galiba wifi fix'i vardı.

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346
Şimdi v7 de tüm güncelleme ve gerekli tüm kurulumları eksiksiz olarak yapabildim.Uyguluma ve stabilite yönünden herhangi bir sorun yok.Tek sorun çözemediğim arama yaparken ve arama alırken mikrofunu açmadan ne bana ses geliyor nede karşı tarafa ses gidiyor.Sebebi ne olabilir acaba kurcaladım baya ama çözüm üretemedim roomu çok iyi bilmediğim için.
Öyle bir problem ile hiç karşılaşmadım. Kullandığınız kernel nedir?

onlyerkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ERKAN
Cihazım
I9300
Konular
0
son haftalık güncellemeyi kurduktan sonra karşı taraf aramalarında hat düştü sesi geliyor ancak ben arama kaydına baktığımda görebiliyorum. o yüzden herşeyi silip tekrar yükledim. güncellemeleri kapattım.

onlyerkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ERKAN
Cihazım
I9300
Konular
0
haqanguven . galeride albümler sekmesinde en az 10 tane fotografin aynisi var , ayri album olarak duruyor. Tek tek siliyorum her seferinde,nereden, Nasil duzeltebilirim bu sorunu?

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346
haqanguven . galeride albümler sekmesinde en az 10 tane fotografin aynisi var , ayri album olarak duruyor. Tek tek siliyorum her seferinde,nereden, Nasil duzeltebilirim bu sorunu?
Genel bir sorundur. Herkeste aynıdır. İlerliyen güncellemede düzeltilmesini ümit ediyoruz. Geri bildirim yapıldı bunun için

onlyerkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ERKAN
Cihazım
I9300
Konular
0
Tesekkur ederim

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

06 girdap 66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Miui 7 6.25 güncel surumunu yukluyorum ama gmail hesabina girince tlf resat atiyor herhangi bilgisi olan varmi

Üst Alt