Araçlar MIUI Theme Editor 19.8.13

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
Kusuruma bakmayın bi kaç gurupta bulundum kimse yardımcı olmadı grup dışında kimseyle bilgi alışverişinde bulunmuyorlardi. Bi kaç sayfada böyle görünce bende sorayım dedim. Sadece sordum kimsiyi rencide etmek deyildi benim amacım tekrar kusuruma bakmayın arkadaşlar alınan incinen varsa özür dilerim☺️☺️☺️☺️
senlik bi sorun yok zaten. paylaşımı yapan arkadaş bu şekilde. diğerleri yardımcı oluyor. şimdiye kadar bilip de yazmayan görmedim. :)

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
bu paylaşımı yapan arkadaş biraz bencil. başka tema yapımcılarına yazarsan yardımcı olurlar. daha önce ben de cevap alamamıştım kendisinden.

diğer arkadaş görmüş zaten. mesajları fark etmedim. halletmene sevindim.

senlik bi sorun yok zaten. paylaşımı yapan arkadaş bu şekilde. diğerleri yardımcı oluyor. şimdiye kadar bilip de yazmayan görmedim. :)

Mesaj yazdığınız konuda bu sanırım

Tema - Yellowzone V10 ( Markette Yayında )

Şimdi öncelikle bu mesajı yazdığınız tarihte yardım istediğiniz konuda bahsi geçen bilgiye sahipmişim fakat size yardımcı olmamışım gibi bir tavırla bugün mesaj atmanın amacı nedir ?

Siz benim bu forumda bu güne kadar attığım 1.419 postu inceledinizmi ? Kimseye yardımcı olmuyormuşum cevap vermiyormuşum bencilmişim gibi bir tavırda olduğumu söylüyorsunuz.

Neyse gelelim o gün sorduğunuz sorunun cevabına,

Adım sayar kodlarına MIUI Theme resmi ana sayfasından ulaşabiliyorsunuz.

Aşağıdaki kodları tema manifest dosyasında ( benim yöntemim budur farklı yere konulupta yapılabilir ) Weather veya Notification kısmından sonra ekliyorsunuz.

Örnek resim

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Kod:
<VariableBinders>
  <ContentProviderBinder name="MiStep" uri="content://com.miui.providers.steps/item" columns="_id,_begin_time,_end_time,_mode,_steps" countName="hassteps" whereFormat="_begin_time>='%d'" whereParas="int((#time_sys-#hour24*3600000-#minute*60000-#second*1000)/1000)*1000">
    <Variable name="Mi_step" type="string[]" column="_steps"/>
    <Variable name="Mi_begin_time" type="string[]" column="_begin_time"/>
    <Variable name="Mi_end_time" type="string[]" column="_end_time"/>
    <Trigger>
      <!-- 初始化今天的总步数 -->
      <VariableCommand name="step_today" expression="0" />
      <!-- 计算今天的总步数 -->
      <LoopCommand count="#hassteps" indexName="__s">
        <VariableCommand name="step_today" expression="#step_today+int(@Mi_step[#__s])" />
      </LoopCommand>
    </Trigger>
  </ContentProviderBinder>
</VariableBinders>

Bu eklediğiniz kod cihazın adım sayarındaki veriyi almanızı sağlamakta.

2. Kısımda Veriyi ekrana aktarma bölümü

Ben yine diğer kullanılan Weather veya clock kısmına yerleştirmeyi uygun gördüğüm için onların text kısımları sonrasına yerleştiriyorum kendi tercihim bu yönde.

Buraya gireceğiniz kısım tema kodlama dili ezberi gerektiriyor.Yazının rengini color kısmından büyüklüğünü size kısmından,yerini x ve y kordinatlarından veriyorsunuz koymak istediğiniz yerin yakınında saat var ise onun x y değerlerini baz alıp rakam değerlerini büyüterek aşağıya yükselterek yukarıya yerleştirebilirsiniz.Bu kısmı yazarak tarif etmek zor her temanın kordinat sistemi farklı yapılıyor.

Örneğin;

Düz metin almak için ;

Kod:
<Text x="100" y="100" color="#ffffff" size="40" textExp="#step_today"/>

Yanında resim olan bir şekilde almak için ( xxx.png dosyası örneğin benim Aventador temamdaki ayakkabı resmi gibi düşünün).

Kod:
<Image x="60" y="#screen_height-95" align="left" src="xxx.png"/> <Text x="100" y="#screen_height-100" align="left" color="#ffffff" size="50" bold="true"  textExp="&apos;  : &apos;+#step_today"/>

Etrafı çerçeveli düz yazı almak için ;

Kod:
<Rectangle align="center" alignV="center" cornerRadius="50" h="70" strokeAlign="center" strokeColor="#ffffffff" w="290" weight="4" x="#screen_width/2" y="(#screen_height-1920)/3.5+824"/>
    <Text align="center" alignV="center" color="#ffffff" size="36" textExp="&apos;Step:&apos;+#step_today" x="#screen_width/2" y="(#screen_height-1920)/3.5+824"/>

Bu kodlar her temada farklı şekilde yapılmalı copy paste ile çalışmaz.Deneme yanılma ile temanın ekrandaki diğer yazılarının yazılma şeklinde kullanılan kod satırlarına bakılmalı...

Velhasıl kelam bildiğim bir bilgiyi paylaşmamak gibi bir huyum yoktur.Bu güne kadarda kim ne yardım istediysede elimden gelen neyse yapmışımdır.Hiç bir üyeye özel muamele,extra yardım etme gibi bir durum olamaz.Zaten böyle bir tavırda birinide biz aramızda yönetimde yer vermeyiz.Ben burada sadece Moderatör değil herkes gibi standart bir üyeyim.Sadece extra olarak görevim forumun düzenini sağlamak ve müsait olduğunca elimizden geldiğince bildiğimiz kadarı ile tecrübelerimizi diğer kullanıcılara aktarmaktır.Malesef canlı destek hattı gibi 7/24 forumda bulunup herkese yardımcı olamıyoruz hepimizin yoğun iş ve özel hayatlarıda var bunları dikkate alarak yorum yapmanızı rica ediyoruz.

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
Mesaj yazdığınız konuda bu sanırım

Tema - Yellowzone V10 ( Markette Yayında )

Şimdi öncelikle bu mesajı yazdığınız tarihte yardım istediğiniz konuda bahsi geçen bilgiye sahipmişim fakat size yardımcı olmamışım gibi bir tavırla bugün mesaj atmanın amacı nedir ?

Siz benim bu forumda bu güne kadar attığım 1.419 postu inceledinizmi ? Kimseye yardımcı olmuyormuşum cevap vermiyormuşum bencilmişim gibi bir tavırda olduğumu söylüyorsunuz.

Neyse gelelim o gün sorduğunuz sorunun cevabına,

Adım sayar kodlarına MIUI Theme resmi ana sayfasından ulaşabiliyorsunuz.

Aşağıdaki kodları tema manifest dosyasında ( benim yöntemim budur farklı yere konulupta yapılabilir ) Weather veya Notification kısmından sonra ekliyorsunuz.

Örnek resim

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Kod:
<VariableBinders>
  <ContentProviderBinder name="MiStep" uri="content://com.miui.providers.steps/item" columns="_id,_begin_time,_end_time,_mode,_steps" countName="hassteps" whereFormat="_begin_time>='%d'" whereParas="int((#time_sys-#hour24*3600000-#minute*60000-#second*1000)/1000)*1000">
    <Variable name="Mi_step" type="string[]" column="_steps"/>
    <Variable name="Mi_begin_time" type="string[]" column="_begin_time"/>
    <Variable name="Mi_end_time" type="string[]" column="_end_time"/>
    <Trigger>
      <!-- 初始化今天的总步数 -->
      <VariableCommand name="step_today" expression="0" />
      <!-- 计算今天的总步数 -->
      <LoopCommand count="#hassteps" indexName="__s">
        <VariableCommand name="step_today" expression="#step_today+int(@Mi_step[#__s])" />
      </LoopCommand>
    </Trigger>
  </ContentProviderBinder>
</VariableBinders>

Bu eklediğiniz kod cihazın adım sayarındaki veriyi almanızı sağlamakta.

2. Kısımda Veriyi ekrana aktarma bölümü

Ben yine diğer kullanılan Weather veya clock kısmına yerleştirmeyi uygun gördüğüm için onların text kısımları sonrasına yerleştiriyorum kendi tercihim bu yönde.

Buraya gireceğiniz kısım tema kodlama dili ezberi gerektiriyor.Yazının rengini color kısmından büyüklüğünü size kısmından,yerini x ve y kordinatlarından veriyorsunuz koymak istediğiniz yerin yakınında saat var ise onun x y değerlerini baz alıp rakam değerlerini büyüterek aşağıya yükselterek yukarıya yerleştirebilirsiniz.Bu kısmı yazarak tarif etmek zor her temanın kordinat sistemi farklı yapılıyor.

Örneğin;

Düz metin almak için ;

Kod:
<Text x="100" y="100" color="#ffffff" size="40" textExp="#step_today"/>

Yanında resim olan bir şekilde almak için ( xxx.png dosyası örneğin benim Aventador temamdaki ayakkabı resmi gibi düşünün).

Kod:
<Image x="60" y="#screen_height-95" align="left" src="xxx.png"/> <Text x="100" y="#screen_height-100" align="left" color="#ffffff" size="50" bold="true"  textExp="&apos;  : &apos;+#step_today"/>

Etrafı çerçeveli düz yazı almak için ;

Kod:
<Rectangle align="center" alignV="center" cornerRadius="50" h="70" strokeAlign="center" strokeColor="#ffffffff" w="290" weight="4" x="#screen_width/2" y="(#screen_height-1920)/3.5+824"/>
    <Text align="center" alignV="center" color="#ffffff" size="36" textExp="&apos;Step:&apos;+#step_today" x="#screen_width/2" y="(#screen_height-1920)/3.5+824"/>

Bu kodlar her temada farklı şekilde yapılmalı copy paste ile çalışmaz.Deneme yanılma ile temanın ekrandaki diğer yazılarının yazılma şeklinde kullanılan kod satırlarına bakılmalı...

Velhasıl kelam bildiğim bir bilgiyi paylaşmamak gibi bir huyum yoktur.Bu güne kadarda kim ne yardım istediysede elimden gelen neyse yapmışımdır.Hiç bir üyeye özel muamele,extra yardım etme gibi bir durum olamaz.Zaten böyle bir tavırda birinide biz aramızda yönetimde yer vermeyiz.Ben burada sadece Moderatör değil herkes gibi standart bir üyeyim.Sadece extra olarak görevim forumun düzenini sağlamak ve müsait olduğunca elimizden geldiğince bildiğimiz kadarı ile tecrübelerimizi diğer kullanıcılara aktarmaktır.Malesef canlı destek hattı gibi 7/24 forumda bulunup herkese yardımcı olamıyoruz hepimizin yoğun iş ve özel hayatlarıda var bunları dikkate alarak yorum yapmanızı rica ediyoruz.
O mesajımdan sonra adımsayarlı tema çıkardığınız için bu şekilde düşünmem normaldi. Aynı şekilde arkadaş da cevap alamayınca teyit etmiş oldum düşüncemi. Aksi bi durumun açıklamasını yaptığınız için yanlış düşünmüşüm diyebilirim.

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
O mesajımdan sonra adımsayarlı tema çıkardığınız için bu şekilde düşünmem normaldi. Aynı şekilde arkadaş da cevap alamayınca teyit etmiş oldum düşüncemi. Aksi bi durumun açıklamasını yaptığınız için yanlış düşünmüşüm diyebilirim.

Soru : 13 Haziran

Renewal Tema : ( Adım sayar yok ) 17 Haziran

Manta Tema : ( Adım sayar yok ) 1 Temmuz

Trueblue Tema : ( Adım sayar yok ) 2 Temmuz

Chiron Tema : ( Adım sayar mevcut ) 8 Temmuz

25 Gün geçmiş sorduğunuz sorunun üzerine arada 3 tane paylaştığım adım sayarsız tema var.Sanırım siz arada görüp başka birine daha sordunuz benimle karıştırıyorsunuz.

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
Soru : 13 Haziran

Renewal Tema : ( Adım sayar yok ) 17 Haziran

Manta Tema : ( Adım sayar yok ) 1 Temmuz

Trueblue Tema : ( Adım sayar yok ) 2 Temmuz

Chiron Tema : ( Adım sayar mevcut ) 8 Temmuz

25 Gün geçmiş sorduğunuz sorunun üzerine arada 3 tane paylaştığım adım sayarsız tema var.Sanırım siz arada görüp başka birine daha sordunuz benimle karıştırıyorsunuz.
Tarihleri takip etmediğim için bildiğinizi varsaydım chiron tema'yı görünce. Sıkıntı değil, açıklamanız tatmin ediciydi zaten. Benim yanılgım diyelim.

Üst Alt