Rehber MIUI Cihazları Gereksiz Uygulamalardan Arındırma (Debloat bloatware)

• Konbuyu başlatan r00t88
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 128
  • Görüntüleme 30K

procater

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
feriat
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
0
Hocam aşağıdaki komutu kullandığınızda kesinlikle siler. Ben bu işlemleri defalarca yaptım silinmeyen uygulama görmedim.

toco:/ $ pm uninstall -k --user 0 com.miui.player
Success

Bu şekilde komutu girdiğimde siliyor Success veriyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam problem derken kastınız nedir? Hangi uygulamaları sildiniz ve hangi uygulama bu sildiklerinizden sonra çalışmadı? Biraz daha detay verirseniz daha güzel olacak.
sorunu çözdüm. "indirilenler" xiaomi uygulamasını apk olarak indirip tekrar kurdum, dediğim bu 2si düzeldi çalışmaya başladı.

pense34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Levent
Cihazım
Mı Note 10 Lite
Konular
10
sorunu çözdüm. "indirilenler" xiaomi uygulamasını apk olarak indirip tekrar kurdum, dediğim bu 2si düzeldi çalışmaya başladı.
Hocam benim makalemde Downloads uygulamasını kaldırın diye bir ibare yok. Siz yanlışlıkla sildiniz sanırım.

NUCAR44

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NUMAN UÇAR
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Hemşir(e)
Konular
18
Hocam aşağıdaki komutu kullandığınızda kesinlikle siler. Ben bu işlemleri defalarca yaptım silinmeyen uygulama görmedim.

toco:/ $ pm uninstall -k --user 0 com.miui.player
Success

Bu şekilde komutu girdiğimde siliyor Success veriyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam problem derken kastınız nedir? Hangi uygulamaları sildiniz ve hangi uygulama bu sildiklerinizden sonra çalışmadı? Biraz daha detay verirseniz daha güzel olacak.
Maalesef olmuyor hocam yine.
Failure [-1000] yazıyor sürekli.

pense34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Levent
Cihazım
Mı Note 10 Lite
Konular
10
Maalesef olmuyor hocam yine.
Failure [-1000] yazıyor sürekli.
Hocam ilk kez karşılaşıyorum bu hatayla. Daha başka nasıl yardım edebilirim bilemedim açıkçası. Bende root yok root'suz aynı komutu kullanıyorum ve direkt siliyor. Dilediğim uygulamayı bu şekilde root'suz kaldırabiliyorum.

NUCAR44

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NUMAN UÇAR
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Hemşir(e)
Konular
18
Hocam ilk kez karşılaşıyorum bu hatayla. Daha başka nasıl yardım edebilirim bilemedim açıkçası. Bende root yok root'suz aynı komutu kullanıyorum ve direkt siliyor. Dilediğim uygulamayı bu şekilde root'suz kaldırabiliyorum.
Ben de bu illet program (mi music) hariç hepsini kaldırıyorum. Root olsa hallederdim çoktan da neyse bakalım hocam. Teşekkürler yine de. Diğerlerinde sıfır sıkıntı.

harzeban

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gökhan Yurtyapan
Konular
1
Magisk modülü ile yapıyorum herşey tamam ama işe yaramıyor kaldırmıyor uygulamaları

pense34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Levent
Cihazım
Mı Note 10 Lite
Konular
10

SABİR KARAHUN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sabir
Cihazım
X Redmi Note 7
Meslek
Öğrenci
Konular
0
Sistem uygulamalarından hangisini silersem sıkıntı yaşarım? Bunu kesin silme dediğiniz uygulamalar hangisi? önceden teşekkür ederim. Silmek istediğim uygulamalar: Youtube, Hava durumu, Mi Pay, GetApps, Google Lens, Mi Tarayıcı, İndirilenler, Barkod okuyucu, Takvim, Temalar, Mi Coin, Google AR, Games, Emoji Keyboard, Duvar kağıdı döngüsü, Android Auto, Uygulama Kasası, Google

pense34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Levent
Cihazım
Mı Note 10 Lite
Konular
10
Sistem uygulamalarından hangisini silersem sıkıntı yaşarım? Bunu kesin silme dediğiniz uygulamalar hangisi? önceden teşekkür ederim. Silmek istediğim uygulamalar: Youtube, Hava durumu, Mi Pay, GetApps, Google Lens, Mi Tarayıcı, İndirilenler, Barkod okuyucu, Takvim, Temalar, Mi Coin, Google AR, Games, Emoji Keyboard, Duvar kağıdı döngüsü, Android Auto, Uygulama Kasası, Google
Belirttiğiniz uygulamaların hepsini kaldırabilirsiniz. Temalar uygulaması işinize yarayabilir onu bence kaldırmayın. Uygulama Kasası yani App Vault'dan emin değilim.

albayrakemin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi Note11Pro
Konular
1
Umarım faydalı olmuştur. Yine aklınıza takılan soru veya sorular olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.
Merhaba hocam
Öncelikle verdiğiniz faydalı bilgiler için teşekkür ederim . Ben Android 11 Kullanıyorum 12.5.1 sürümüm . Bu sürümde yerleşik olarak Android Auto mevcut ama ne fastbootta görüp kaldırabiliyorum nede telde uygulamayı bulamıyorum sizce ne yapmam gerekir. Sürümü düşürmek istiyorum

Üst Alt