Rehber MIUI Cihazları Gereksiz Uygulamalardan Arındırma (Debloat bloatware)

• Konbuyu başlatan r00t88
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 128
  • Görüntüleme 30K

pense34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Levent
Cihazım
Mı Note 10 Lite
Konular
10
En güzeli XiaomiADBFastboot tools kullanıyorum.
Faydalı konu teşekkürler..
O uygulama tüm uygulamalar üzerinde çalışmıyor. Bazı sistem uygulamalarında veya sonradan kurduğunuz üçüncü parti uygulamarını göstermiyor. En temizi ADB kullanmak.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

pardon,ben sadece devre dışı bırakılabileceklerin ismi yazıyor sandımgiggle~~
İster devre dışı bırakın ister silin ama telefonunuzda root varsa /system/ klasöründen APK dosyalarını silmeyin ki ileride tekrar ihtiyacınız olduğunda uğraşmayın.

roethlisberger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
7
terminal debloater komutunu bulamıyo. not found diyo sorunun ne olduğunu çözemedim. modüller yüklü gözüküyo. termuz terminal uygulamasından root izni verdim fakat debloater komutunu girdiğimde bulunamadı diyor.

roethlisberger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
7
Google Play Servisleri'ni silmişsiniz ve buna bağlı çalışan bir Google uygulaması düzgün çalışmadığı için o hatayı alıyorsunuz. Konudaki bahsedilen her uygulamayı silmeden önce onların yerlerine neler yükleyebilirsiniz onlara bakmanızı tavsiye ederim. Hangi uygulamayı açtığınızda o hatayı alıyorsunuz?

Bir kısmı doğru hocam. CMD ile adb shell komutunu kullandıktan sonra açılan komut satırında pm uninstall -k --user 0 com.miui.gallery yazıyoruz ve enter tuşu komutu sonlandırıyoruz. Gallery uygulaması silinmiş ise Success diye bir ibare çıkacaktır.

Çalabilirsiniz hocam hiç sorun değil hatta kaynak belirtmenize bile gerek yok canınız sağolsun :) Bu arada ciddiyim çalabilirsiniz :)

Hocam bir de konudaki uygulamayı dener misiniz? Bende şu an root olmadığı için test ortamı oluşturamadım.
en son mesajda önerilen farklı deploater sürümünü de denedim ama yine aynı hatayı aldım.

pense34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Levent
Cihazım
Mı Note 10 Lite
Konular
10
en son mesajda önerilen farklı deploater sürümünü de denedim ama yine aynı hatayı aldım.
Root ile çalışan başka Magisk modülünde bir hata oluyor mu yoksa sadece Debloater tarzı modüllerde mi sorun oluyor? İnternetten baktım öyle bir hata alan kimse yok sadece sizde oluyor. Benim eski cihazımda bu modülü kullandım hiçbir sorun yaşamadım.

Iraarel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Volkan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
0
Peki bu uygulamaların yerine hangilerini kullanmamızı öneriyorsunuz hocam?
Gmail
Tarayıcı
Dosya yöneticisi
Galeri
Hesap Makinesi
Pusula
Hava Durumu
Saat uygulaması
Müzik uygulaması
Takvim

Efesezer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efe Sezer
Cihazım
RedmiNote9PrMx
Konular
12
Güzel konuya değinmişsiniz hocam. Elinize sağlık

pense34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Levent
Cihazım
Mı Note 10 Lite
Konular
10
Peki bu uygulamaların yerine hangilerini kullanmamızı öneriyorsunuz hocam?
Gmail
Tarayıcı
Dosya yöneticisi
Galeri
Hesap Makinesi
Pusula
Hava Durumu
Saat uygulaması
Müzik uygulaması
Takvim
Gmail -> Eğer Gmail hesabınız var ise ve POP3 veya IMAP destekliyorsa K9 E-mail kullanabilirsiniz. Senkronizasyonu kapatın ve günün belirli aralıklara manuel olarak Gönder-Al işlemi yapın.
Tarayıcı -> Bunun alternatifi çok fazla var. Firefox'tan başlayabilirsiniz deneme süreci olarak.
Dosya Yöneticisi -> Material Files adında bir uygulama var. Tamamen açık kaynak kodlu, tavsiye ederim.
Galeri -> Simple Gallery adında bit uygulama var. Tamamen açık kaynak kodlu ve F-Droid'den indirirseniz full versiyonuna sahip olursunuz.
Hesap Makinesi -> Simple Calculator adında bir hesap makinesi var. Tamamen açık kaynak kodlu.
Pusula -> Ben kendi uygulamasını kullanıyorum. Bir ara muadiline bakar size söylerim.
Hava Durumu -> Kullanmadığım için bilmiyorum. Bir ara bakar yazarım.
Saat Uygulaması -> Simple Clock adında bir uygulama var. Tamamen açık kaynak kodlu. MIUI'nin kendi Saat uygulaması Batarya Optimizasyonu'ndan muaf. Bunu da aynı şekilde yapmanız lazım alarmların çalması için.
Müzik Uygulaması -> Simple Music Player. Yine aynı şekilde açık kaynak kodlu ve güvenilir.
Takvim -> Simple Calendar Pro. Pro versiyonuna F-Droid'den ulaşabilirsiniz.

Simple Mobile Tools'un ( ) geliştirdiği birçok uygulamayı telefonunuza güvenle yükleyebilir ve var olanları silebilirsiniz. Aklınıza takılan yine soru olursa sormaktan çekinmeyin.

etrenjit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Efnan
Cihazım
a3
Konular
19
çok teşekkürler, inanılmaz şekilde işlerimi kolaylaştırdı.

NUCAR44

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NUMAN UÇAR
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Hemşir(e)
Konular
18
Hocam Mi 9 Lite kullanıyorum. Mi Music uygulamasının v4.0.0.6 olan versiyonunu kurdum. Yalnız uygulamayı kaldıramıyorum. Güncelleme kaldır seçince kaldırılamadı diye bir ibare çıkıyor. Bu dediklerinize de baktım ama bilgisayardan olmadı. Kullandığım bilgisayar 32 bit tabanlı ve 32 bit işletim sistemi kurulu (win 7 home basic). Sorun neden kaynaklı olabilir?

Üst Alt