Soru MIUI Can'dır, Mi ise Canan mıdır?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bugüne kadar neredeyse yüklemediğim/denemediğim Rom kalmadı...Max 2 zamanında en iyi rom Sayın Escobar1945 hocamın yapmış olduğu EPIC romdu...sonrasında ise Greeshan Efendinin romu açık ara en iyi romdu...haftalık güncelleme vermesi önemliydi, global beta bazlıydı...
Xiaomiye ilk geçtiğimde, Android dünyasında geliştirici ve yazılım konusunda bana göre ilk 10 arasında sayabileceğim Üstadım, Sayın Codered hocam bana EU Beta dan başka rom tanımadığını söylediğinde, burun kıvırmıştım, kendisinden bu vesile ile Özür diliyorum...
AOSP Romlar ise Marshmallow den bu yana hep sıkıntılı, buglu...bir aralar Brezilyanın MIUI Fan sitesi de muhteşem özellikli romlar yapmaya başlamıştı ve tüm forum benim tavsiyelerime uyarak, bu romu yüklemişti..
Kimsenin Asla ve asla benim önerdiğim romu yüklemeli gibi bir mecburiyeti yok...forumda zaman zaman okuyorum...her romu denedim ama EU ya geri döndüm...biliyorum ki, herkes, herkesin iyi dediği romu mutlaka denemek istiyor ve sonrasında EU ya geri dönüyor...doğrudur da bu yapılan, diğerlerini görmeden, Eu nun kıymetini anlamak mümkün değil...

Benim MIUI Can'dır, Mi ise Canan, EU Beta ise damarlarda (Cihaz'da) akan Kan'dır sözlerimden çok kişi nedense rahatsız oluyor
( Ki bu Sözün patenti Sayın jokerinabisi Recep hocama ait, ben sadece biraz değiştirdim, kendisine buradan tekrar teşekkür ederim)

Eu Beta dışında gerçekten de daha iyi bir Rom var mı, lütfen aydınlatınız beni (haftalık güncelleme alması şart) ve benim bu sloganımdan neden rahatsızlık duymaktasınız? Teşekkürler

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Eu rom ile mi6 telefonuma 10 günde bir işkence etmeyi bıraktım son 6 aydır. Yani kısacası yaşlandımmı ne anlamadım ama rom hastalığımı yendim gibi..
Hangi romdasınız?

Oyla:

KyhnVrgli41

****GALATASARAY****
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayhan
Cihazım
REDMİ K40 GMİNG
Meslek
GKK Sorumlusu
Konular
34
Bu romlar bence.cihazdan cihaza da farklılık gösterebilir. Redmi note 4x de eu kullanır iken redmi note 6 pro da miuipro vazgeçilmezim idi. Şuan resmi note 7 pro var miroom severek kullanıyorum. Ama güncellemeleri hastasına haftasına vermesine karşı güncellemeleri geç vermesi can sıkıyor. Bende 1 aylık ücret vererek miuipro deniyorum tekrardan. Bakalım nasıl bir sonuç alacagım.

Zevkler ve renkler tartışılmaz ama sizin tecrubeleriniz her zaman aydinlatmistir hocam. Tekrardan miuipro üyeliğim sonlaninca eu deneyeceğim.

Bakalım sonuç tatmin edecek mi?

Redmi Note 7 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Bugüne kadar neredeyse yüklemediğim/denemediğim Rom kalmadı...Max 2 zamanında en iyi rom Sayın Escobar1945 hocamın yapmış olduğu EPIC romdu...sonrasında ise Greeshan Efendinin romu açık ara en iyi romdu...haftalık güncelleme vermesi önemliydi, global beta bazlıydı...
Xiaomiye ilk geçtiğimde, Android dünyasında geliştirici ve yazılım konusunda bana göre ilk 10 arasında sayabileceğim Üstadım, Sayın Codered hocam bana EU Beta dan başka rom tanımadığını söylediğinde, burun kıvırmıştım, kendisinden bu vesile ile Özür diliyorum...
AOSP Romlar ise Marshmallow den bu yana hep sıkıntılı, buglu...bir aralar Brezilyanın MIUI Fan sitesi de muhteşem özellikli romlar yapmaya başlamıştı ve tüm forum benim tavsiyelerime uyarak, bu romu yüklemişti..
Kimsenin Asla ve asla benim önerdiğim romu yüklemeli gibi bir mecburiyeti yok...forumda zaman zaman okuyorum...her romu denedim ama EU ya geri döndüm...biliyorum ki, herkes, herkesin iyi dediği romu mutlaka denemek istiyor ve sonrasında EU ya geri dönüyor...doğrudur da bu yapılan, diğerlerini görmeden, Eu nun kıymetini anlamak mümkün değil...

Benim MIUI Can'dır, Mi ise Canan, EU Beta ise damarlarda (Cihaz'da) akan Kan'dır sözlerimden çok kişi nedense rahatsız oluyor
( Ki bu Sözün patenti Sayın jokerinabisi Recep hocama ait, ben sadece biraz değiştirdim, kendisine buradan tekrar teşekkür ederim)

Eu Beta dışında gerçekten de daha iyi bir Rom var mı, lütfen aydınlatınız beni (haftalık güncelleme alması şart) ve benim bu sloganımdan neden rahatsızlık duymaktasınız? Teşekkürler

Yanlış anlaşılmaktan korkarak birkaç cümle kuracağım izninizle

Artık yaşlanıyoruz ve bazı konularda sağlıklı karar vermekte sıkıntılar yaşıyoruz, yaşımız itibariyle hoşgörüye ihtiyacımız olmuyor değil ve bana göre sizin sözleriniz sanal alemde klavye başında yazılabilen sözler bunlara kırılmak ve alınmak doğru değil bu konuda kendinizi üzmeyiniz...
Forum ortamlarında yöneticiye ayak uydurup onun kullandığı rom'ları kullanma isteği tavan yapar oysa tercih meselesi'dir, oysa sizin kullandığınız rom sizin ihtiyacınızı karşılamıştır fakat sizin kullandığınızın ''çok iyidir'' düşüncesiyle kullanmaya çalışan kişinin ihtiyaçlarını karşılamayabilir işte bu noktada size daha rahat ulaşabildiği için serzenişte bulunurlar ve buna bağlı olarak sözlerinizden rahatsızlık duyabilirler oysa herşeyde tercih kendine aittir bu ayrımı unutarak sizi üzen sözler sarf etmeye başlarlar ben takmayın derim sanal alemde oluyor böyle şeyler...
Bazen yüzyüze görüşsek seveceğimiz bir insanı sanal alemde kırabiliyoruz bunlarda onların bir örneği..

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bu romlar bence.cihazdan cihaza da farklılık gösterebilir. Redmi note 4x de eu kullanır iken redmi note 6 pro da miuipro vazgeçilmezim idi. Şuan resmi note 7 pro var miroom severek kullanıyorum. Ama güncellemeleri hastasına haftasına vermesine karşı güncellemeleri geç vermesi can sıkıyor. Bende 1 aylık ücret vererek miuipro deniyorum tekrardan. Bakalım nasıl bir sonuç alacagım.

Zevkler ve renkler tartışılmaz ama sizin tecrubeleriniz her zaman aydinlatmistir hocam. Tekrardan miuipro üyeliğim sonlaninca eu deneyeceğim.

Bakalım sonuç tatmin edecek mi?

Şöyle cevap vereyim...8=)haha--

MIUI Can'dır, Mi ise Canan, EU Beta ise damarlarda (Cihaz'da) akan Kan'dır

Oyla:

KyhnVrgli41

****GALATASARAY****
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayhan
Cihazım
REDMİ K40 GMİNG
Meslek
GKK Sorumlusu
Konular
34
Şöyle cevap vereyim...8=)haha--

MIUI Can'dır, Mi ise Canan, EU Beta ise damarlarda (Cihaz'da) akan Kan'dır

Cevabınıza pek anlam veremedim nedense sizin igneliyici sözlerinizden mi pek seçemedim uzun zaman oldu..

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Yanlış anlaşılmaktan korkarak birkaç cümle kuracağım izninizle

Artık yaşlanıyoruz ve bazı konularda sağlıklı karar vermekte sıkıntılar yaşıyoruz, yaşımız itibariyle hoşgörüye ihtiyacımız olmuyor değil ve bana göre sizin sözleriniz sanal alemde klavye başında yazılabilen sözler bunlara kırılmak ve alınmak doğru değil bu konuda kendinizi üzmeyiniz...
Forum ortamlarında yöneticiye ayak uydurup onun kullandığı rom'ları kullanma isteği tavan yapar oysa tercih meselesi'dir, oysa sizin kullandığınız rom sizin ihtiyacınızı karşılamıştır fakat sizin kullandığınızın ''çok iyidir'' düşüncesiyle kullanmaya çalışan kişinin ihtiyaçlarını karşılamayabilir işte bu noktada size daha rahat ulaşabildiği için serzenişte bulunurlar ve buna bağlı olarak sözlerinizden rahatsızlık duyabilirler oysa herşeyde tercih kendine aittir bu ayrımı unutarak sizi üzen sözler sarf etmeye başlarlar ben takmayın derim sanal alemde oluyor böyle şeyler...
Bazen yüzyüze görüşsek seveceğimiz bir insanı sanal alemde kırabiliyoruz bunlarda onların bir örneği..
Estağfurullah hocam, yanlış anlaşılacak bir durum yok ortada...yazdıklarınıza tamamen katılıyorum...bana direk olarak kimse bir şey demedi, dolaylı olarak bu sözlerimden rahatsız oldukların belirtenler var sadece...ben kendim EU Beta da aradığım her şeyi bulabiliyorum ve EU Geliştiricileri 20 küsür cihaza destek veriyor....yani büyük bir kitleye...
Oysaki kendi aramızdan bir arkadaşımız, tüm mevcut cihazlara, en azından 10-15 ine, MIUI.Tr romu verse de biz de kullansak keşke..

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Cevabınıza pek anlam veremedim nedense sizin igneliyici sözlerinizden mi pek seçemedim uzun zaman oldu..

Tekrar EU deneyeceğim sözünüze binaen

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Murad Ali , yazdıklarınıza katılmamak elde değil.
Ancak, Skorpi ne kadar sevildiğinin ve ne kadar sempatik bir insan olduğununun hem farkında hem de bilincinde diye düşünüyorum.

Bazı şeyleri fazla ciddiye almadan ve tabi ki gerçek hayattan da kopmadan yaşamanın keyfine varmak, keyfine bakmak lazım.
Skorpi 'de bence onlardan birisidir.

Cemil Meriç
bir kitabında der ki "Hayatı yaşanmaz bulanlar hayatı yaşanmazlaştıranlardır".
Temennimiz hayatı yaşanmazlaştıranlardan olmamamız olsun.

Oyla:

KyhnVrgli41

****GALATASARAY****
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayhan
Cihazım
REDMİ K40 GMİNG
Meslek
GKK Sorumlusu
Konular
34
Tekrar EU deneyeceğim sözünüze binaen

Üyeliğim bitince kesinlikle.. Sizin tecrübeleriniz her zaman aydınlatıcı olmuştur. Sağlıcakla..

Oyla:

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Betaya değilde stabil iyi güncelleme ile uğraşmıyorsun.

Oyla:
Üst Alt