Soru MIUI Can'dır, Mi ise Canan mıdır?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bugüne kadar neredeyse yüklemediğim/denemediğim Rom kalmadı...Max 2 zamanında en iyi rom Sayın Escobar1945 hocamın yapmış olduğu EPIC romdu...sonrasında ise Greeshan Efendinin romu açık ara en iyi romdu...haftalık güncelleme vermesi önemliydi, global beta bazlıydı...
Xiaomiye ilk geçtiğimde, Android dünyasında geliştirici ve yazılım konusunda bana göre ilk 10 arasında sayabileceğim Üstadım, Sayın Codered hocam bana EU Beta dan başka rom tanımadığını söylediğinde, burun kıvırmıştım, kendisinden bu vesile ile Özür diliyorum...
AOSP Romlar ise Marshmallow den bu yana hep sıkıntılı, buglu...bir aralar Brezilyanın MIUI Fan sitesi de muhteşem özellikli romlar yapmaya başlamıştı ve tüm forum benim tavsiyelerime uyarak, bu romu yüklemişti..
Kimsenin Asla ve asla benim önerdiğim romu yüklemeli gibi bir mecburiyeti yok...forumda zaman zaman okuyorum...her romu denedim ama EU ya geri döndüm...biliyorum ki, herkes, herkesin iyi dediği romu mutlaka denemek istiyor ve sonrasında EU ya geri dönüyor...doğrudur da bu yapılan, diğerlerini görmeden, Eu nun kıymetini anlamak mümkün değil...

Benim MIUI Can'dır, Mi ise Canan, EU Beta ise damarlarda (Cihaz'da) akan Kan'dır sözlerimden çok kişi nedense rahatsız oluyor
( Ki bu Sözün patenti Sayın jokerinabisi Recep hocama ait, ben sadece biraz değiştirdim, kendisine buradan tekrar teşekkür ederim)

Eu Beta dışında gerçekten de daha iyi bir Rom var mı, lütfen aydınlatınız beni (haftalık güncelleme alması şart) ve benim bu sloganımdan neden rahatsızlık duymaktasınız? Teşekkürler

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Bugüne kadar neredeyse yüklemediğim/denemediğim Rom kalmadı...Max 2 zamanında en iyi rom Sayın Escobar1945 hocamın yapmış olduğu EPIC romdu...sonrasında ise Greeshan Efendinin romu açık ara en iyi romdu...haftalık güncelleme vermesi önemliydi, global beta bazlıydı...
Xiaomiye ilk geçtiğimde, Android dünyasında geliştirici ve yazılım konusunda bana göre ilk 10 arasında sayabileceğim Üstadım, Sayın Codered hocam bana EU Beta dan başka rom tanımadığını söylediğinde, burun kıvırmıştım, kendisinden bu vesile ile Özür diliyorum...
AOSP Romlar ise Marshmallow den bu yana hep sıkıntılı, buglu...bir aralar Brezilyanın MIUI Fan sitesi de muhteşem özellikli romlar yapmaya başlamıştı ve tüm forum benim tavsiyelerime uyarak, bu romu yüklemişti..
Kimsenin Asla ve asla benim önerdiğim romu yüklemeli gibi bir mecburiyeti yok...forumda zaman zaman okuyorum...her romu denedim ama EU ya geri döndüm...biliyorum ki, herkes, herkesin iyi dediği romu mutlaka denemek istiyor ve sonrasında EU ya geri dönüyor...doğrudur da bu yapılan, diğerlerini görmeden, Eu nun kıymetini anlamak mümkün değil...

Benim MIUI Can'dır, Mi ise Canan, EU Beta ise damarlarda (Cihaz'da) akan Kan'dır sözlerimden çok kişi nedense rahatsız oluyor
( Ki bu Sözün patenti Sayın jokerinabisi Recep hocama ait, ben sadece biraz değiştirdim, kendisine buradan tekrar teşekkür ederim)

Eu Beta dışında gerçekten de daha iyi bir Rom var mı, lütfen aydınlatınız beni (haftalık güncelleme alması şart) ve benim bu sloganımdan neden rahatsızlık duymaktasınız? Teşekkürler

Hocam can da canan da kişiye esastir. Bana sorarsanız son eu romlarda içine twrp gömüp beni twrp ye kullanmaya zorlaması iyi ve etik bir davranış değil :D çünkü twrp den sonra benim telefonum tuglaya dönüyor. Ben sizin sözlerinizi seviyorum şahsen . Mesela dandik çin malı benim hoşuma giden bir sözünüz :) Malum bootloader kilidi bir açıldı mı pir açılıyor. Romdan Roma ondan sonra :) Bu sizin de tabirinizle bir hastalık .

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam can da canan da kişiye esastir. Bana sorarsanız son eu romlarda içine twrp gömüp beni twrp ye kullanmaya zorlaması iyi ve etik bir davranış değil :D çünkü twrp den sonra benim telefonum tuglaya dönüyor. Ben sizin sözlerinizi seviyorum şahsen . Mesela dandik çin malı benim hoşuma giden bir sözünüz :) Malum bootloader kilidi bir açıldı mı pir açılıyor. Romdan Roma ondan sonra :) Bu sizin de tabirinizle bir hastalık .
Teşekkürler hocam...dandik çin malı dışında da bazı bana ait olan sözler var, hepsini hatırlayamıyorum ama kaşıntı, haftalık dozaj gibi daha niceleri var

Oyla:

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27

Neredeyse Rutin olarak Her Cuma Beta yüklüyorum. Pazartesi salı dayanamayıp, önerilen bir rom atıyorum. Ön yargıdır belki bilmem ama 1-2 günün sonunda Cumayı sabırsızlıkla bekliyor hale geliyorum. Haa, EU hayatın sırrını mı çözüyor? Hayır belki de fanatiklik. Ama EU Beta benim kürkçü dükkanım.
Sözlerinize katılıyorum ve aynı kanıdayım.Sözlerinizden rahatsız olan daha iyisini yaparak cevap versin, Hocam. :)

Oyla:

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180

Root ve rom işlemleri bağımlılık yapar Iphone da jelbreak yapmakla başladım sonra Android çıktı root sevdam başladı burda bir adım öne gidip kendime özel rom'lar yapmaya başladım kısaca root rom işleri tam bir bağımlılık yapar

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Hocam ilk başta bu yazınızın başlığını okuyunca sandım ki Eu Rom'dan vaz geçerek yeni bir Damarlarda AKan Kan buldunuz.
Çok iyi diyerek saniyeler içerisinde Akşam eve gittiğimde bu rom hangisiyse onu yükleyeyim düşüncesi kafamdan geçti.
Yazının içeriğini okuyunca sükutu hayale uğradım. :))
Hele ki Note 8'e bu hafta güncelleme verilmeyince..

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam ilk başta bu yazınızın başlığını okuyunca sandım ki Eu Rom'dan vaz geçerek yeni bir Damarlarda AKan Kan buldunuz.
Çok iyi diyerek saniyeler içerisinde Akşam eve gittiğimde bu rom hangisiyse onu yükleyeyim düşüncesi kafamdan geçti.
Yazının içeriğini okuyunca sükutu hayale uğradım. :))
Hele ki Note 8'e bu hafta güncelleme verilmeyince..
Hocam, cihazınızı bana gönderin ve 1 hafta süre verin, sizin için en iyi/uygun romu bulayım diyeceğim ama, siz zaten bu işin piri'siniz...sükutu hayale uğrattığım için de çok üzgünüm, bağışlayın beni lütfen|(

Oyla:

serhankocak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serhan
Cihazım
mi note 10 lite
Meslek
bilgi işlem
Konular
35
bende sizin gibi mi ve miui yi çok seven biriydim taki oneplus 7 pro yu alana kadar xiaomi çok fazla model çıkartmaya ve bu model fazlalığından güncelleme sorunları yaşamaya başladı oneplus 2 ayda 6-7 stabil güncelleme aldı ve ilk andoroid 10 sürümü bile sorunsuzdu hanım da mi9t var yazılımı kıyaslayamıyorum bile bence xiaomi biran önce yazılım güncellemelerine bir çözüm bulmalı miui 11 sorunlu çıktı ve daha hiç güncelleme alamadı (mi9t global)

Oyla:

peyer9

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fırat
Konular
2
Eu rom ile mi6 telefonuma 10 günde bir işkence etmeyi bıraktım son 6 aydır. Yani kısacası yaşlandımmı ne anlamadım ama rom hastalığımı yendim gibi..

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
bende sizin gibi mi ve miui yi çok seven biriydim taki oneplus 7 pro yu alana kadar xiaomi çok fazla model çıkartmaya ve bu model fazlalığından güncelleme sorunları yaşamaya başladı oneplus 2 ayda 6-7 stabil güncelleme aldı ve ilk andoroid 10 sürümü bile sorunsuzdu hanım da mi9t var yazılımı kıyaslayamıyorum bile bence xiaomi biran önce yazılım güncellemelerine bir çözüm bulmalı miui 11 sorunlu çıktı ve daha hiç güncelleme alamadı (mi9t global)
Hocam, biz elimizdeki mevcut Xiaomi cihazları baz alıyoruz...Oneplus 7 Pro mükemmel bir cihaz, güle güle kullanın

Oyla:
Üst Alt