Kernel MIUI A10 destekli Chaeyoung Kernel Surya (Poco X3 NFC için en iyi oyun performansı)

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Faydalı olmasına sevindim. Geliştirici seçeneklerinden grafik sürücüsü tercihini oynanan oyun için "oyun sürücüsü" yapmak ve oyunun pil optimizasyonunu kapatmak ekstra fayda sağlar.
Güvenlik Uygulamasını açıp pil kısmına girin.
Sağ üstten ayar butonuna basıp Uygulama pil tasarrufu kısmına girin. Listeden oyunu bulup "kısıtlama yok" şeklinde ayarlayın. Ayrıca kullanmadığınız uygulamaların arka planını kısıtlamak ciddi şekilde pil tasarrufu sağlar.
Şu bl kilidim açılsa da artık bende yüklesem şu romu 😂 Niye bekletiyorsa bu kadar süre, beni mi araştırıyor ne yapıyor anlamadım 😂

yunuscinar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ynscnr55
Cihazım
Poco X3 nfc
Konular
0
Faydalı olmasına sevindim. Geliştirici seçeneklerinden grafik sürücüsü tercihini oynanan oyun için "oyun sürücüsü" yapmak ve oyunun pil optimizasyonunu kapatmak ekstra fayda sağlar.
Güvenlik Uygulamasını açıp pil kısmına girin.
Sağ üstten ayar butonuna basıp Uygulama pil tasarrufu kısmına girin. Listeden oyunu bulup "kısıtlama yok" şeklinde ayarlayın. Ayrıca kullanmadığınız uygulamaların arka planını kısıtlamak ciddi şekilde pil tasarrufu sağlar.
şimdi de o ayarları yaptım bir de quickshorcutmaker programından performans moduna aldım telefonu. Katkısı olur mu bilmiyorum. Ayrıca dün 90 fps oynayayım dedim. 3 4 oyun oynadım fps 75ten aşağı düşmedi ama boş yerde 89 fps alıyorum çatışma esnasında fps 75lere falan düştüğü için anlık droplar oluşuyor bu da kötü etkiliyor haliyle. O yüzden sabit 60 fpste oynamaya karar verdim :)

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
şimdi de o ayarları yaptım bir de quickshorcutmaker programından performans moduna aldım telefonu. Katkısı olur mu bilmiyorum. Ayrıca dün 90 fps oynayayım dedim. 3 4 oyun oynadım fps 75ten aşağı düşmedi ama boş yerde 89 fps alıyorum çatışma esnasında fps 75lere falan düştüğü için anlık droplar oluşuyor bu da kötü etkiliyor haliyle. O yüzden sabit 60 fpste oynamaya karar verdim :)
Performans modu için o kadar uğraşmak anlamsız. Game turbodan açılabilir. Yapmanız gereken tek şey güvenlik uygulamasını güncellemek.
Önce google package installer kurun sonra google package installer ile güvenlik uygulamasını güncelleyin. Oyun içi game turbo kısayoluna performans modu gelecektir. Linkte verdiğim güvenlik uygulaması tamamen Türkçe ayrıca :)

yunuscinar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ynscnr55
Cihazım
Poco X3 nfc
Konular
0
Performans modu için o kadar uğraşmak anlamsız. Game turbodan açılabilir. Yapmanız gereken tek şey güvenlik uygulamasını güncellemek.
Önce google package installer kurun sonra google package installer ile güvenlik uygulamasını güncelleyin. Oyun içi game turbo kısayoluna performans modu gelecektir. Linkte verdiğim güvenlik uygulaması tamamen Türkçe ayrıca :)

mükemmel bir detaysın :) ilgin ve alakan için teşekkür ederim dostum.

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Sorun değil aslında repair sonrası 1 kere oluyor sadece. Fastboot rom kurunca çözülüyor bir daha da olmuyor.
Hocam tekte direkt şebeke geldi :D Rahatlıkla imei repair işlemini yaptım :) Şuan bu rom'u kuruyorum bu arada cihazım ne yazık ki surya değilmiş :( NFC desteği olmaması beni bir hayli üzdü :(

ramojjk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ramazan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
27
Romu kurdum kernel ile birlikte çok fark etti pubg 60 FPS uçak modunda 5 saat Aralıksız oynadım pil bana biraz fazla gidiyor gibi geldi sizde nasıl.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-03-23-17-26-50-465_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2022-03-23-17-26-50-465_com.miui.securitycenter.jpg
    258,4 KB · Görüntüleme: 22

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Romu kurdum kernel ile birlikte çok fark etti pubg 60 FPS uçak modunda 5 saat Aralıksız oynadım pil bana biraz fazla gidiyor gibi geldi sizde nasıl.
Daha ne istiyorsunuz ki 5 saat oyun süresi aşırı iyi hatta.

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Evet romu kurdum ve şuan aşırı memnunum kerneli kurmadım zaten oyun falan oynamıyorum sadece bir kaç magisk modülü indirdim şarjım bitmiyor rom ile birlikte bu modüller aşırı sağlam oldu kenara bıraktığım zaman 6 7 şarj gidiyordu stock romda şimdi 1 bile gitmiyor.

Kullandığım modüller;
GMS DOZE ve Dexopt Packages

Bu da ekran süresi sosyal medyada gezindim full mobil veri ile yapıldı bunlar YouTube vs. izledim. Parlaklık 50 ve Ekran yenileme hızı sabit 90hz
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

yunuscinar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ynscnr55
Cihazım
Poco X3 nfc
Konular
0
kullandıgınız modüller ne işe yarıyor bilgi verir misiniz ?

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
kullandıgınız modüller ne işe yarıyor bilgi verir misiniz ?
GMS Doze; Google play hizmetlerinin arkada gereksiz çalışmasını engelliyor böylelikle pilden tasarruf ediyor.

Dexopt Packages; ise cihazın ilk açılışta uygulamaların optimize edilmesini sağlıyor. Hem pilden tasarruf sağlıyor hemde akıcılık.

Üst Alt