Kernel MIUI A10 destekli Chaeyoung Kernel Surya (Poco X3 NFC için en iyi oyun performansı)

Cago588

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay
Cihazım
Poco x3
Konular
1
Hocam bu terimlere biraz uzağım ama android 11 için bu işlemi yapamıyor muyuz

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Hocam bu terimlere biraz uzağım ama android 11 için bu işlemi yapamıyor muyuz
Maalesef Poco X3 NFC'de Android 11 mıuı için kernel yok. Bir tane var sadece o da stok ve komple sorun yaratıyor. Doğrusu ben Poco X3 NFC ile Android 10 tavsiye ediyorum Android 11 cihazı yoruyor. Artık Android sürümleri arasında öyle ciddi farklar da yok zaten Android 10 uzun süre götürecek düzeyde. Güncel kullanmak isterseniz AOSP romlar var ancak onlarda da kamera gerçekten çok kötü çalışıyor.

Cago588

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay
Cihazım
Poco x3
Konular
1
Maalesef Poco X3 NFC'de Android 11 mıuı için kernel yok. Bir tane var sadece o da stok ve komple sorun yaratıyor. Doğrusu ben Poco X3 NFC ile Android 10 tavsiye ediyorum Android 11 cihazı yoruyor. Artık Android sürümleri arasında öyle ciddi farklar da yok zaten Android 10 uzun süre götürecek düzeyde. Güncel kullanmak isterseniz AOSP romlar var ancak onlarda da kamera gerçekten çok kötü çalışıyor.
Aslında yapmak istiyorum fakat cihazımın garantisi henüz bitmedi biraz çekiniyorum daha önce denemediğim bi işlem sadece duyduğum şeyler üzerinden araştırma yapıp buldum bu konuyu gerçekten fark yaratıyor mu sadece pubg oynuyorum ve oyun oynamak için aldığım telefon bile hüsran yarattı ülke kurunu göze alırsak yeni cihaz hayallerde şuan config ile 60 90 fps e çıkarıyorum fakat oyun içinde fps kilidi açık da olsa 30 lara 20 lere düşüyor sabit 60fps alabilecekmiyim bu uygulamayı telefonuma yaptığımda ?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Aslında yapmak istiyorum fakat cihazımın garantisi henüz bitmedi biraz çekiniyorum daha önce denemediğim bi işlem sadece duyduğum şeyler üzerinden araştırma yapıp buldum bu konuyu gerçekten fark yaratıyor mu sadece pubg oynuyorum ve oyun oynamak için aldığım telefon bile hüsran yarattı ülke kurunu göze alırsak yeni cihaz hayallerde şuan config ile 60 90 fps e çıkarıyorum fakat oyun içinde fps kilidi açık da olsa 30 lara 20 lere düşüyor sabit 60fps alabilecekmiyim bu uygulamayı telefonuma yaptığımda ?
Sabit 60 olmasa bile %90 60 verir. Fps drop olmuyor. En kötü 40 oluyor. 40-60 değişken oluyor o da fena değil doğrusu. Daha üst düzeye çıkaran çözümler de var ama aşırı ısınma yaratıyor bu kernel tam orta seviye doğrusu. 30-20 seviyelerine düşüyorsa telefon direkt çöp zaten oyunu silsen yeridir. Bence bu cihazda oyun oynamak için kernel şart hani kernel ile de amiral gemisi gibi performans vermez ama en azından rahatça oyun oynarsın.

Fark aşırı büyük. Ben CODM oyuncusuyum oyunu bırakma noktasına gelmiştim. Bu kerneli bulana kadar fps drop ömrümü yedi.
Oyuna giriyorum full diziyorum silahı çekiyorum. Tam bir adamla karşılaştım çatışma başladı hoop 60 fps den 30 fps ye anlık düşüş benim ekran felç ve ölüm. Bu döngü yüzünden çıldırmak üzereydim bir ara.

Son düzenleme:

ramojjk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ramazan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
27
Son zamanlarda bendede aynı aşırı FPS düşüşü var konudaki romla kerneli kullanıyorum pek fark yarattığı yok oyunla alakalı sanırsam güncellemelerle iyice bozuldu

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Son zamanlarda bendede aynı aşırı FPS düşüşü var konudaki romla kerneli kullanıyorum pek fark yarattığı yok oyunla alakalı sanırsam güncellemelerle iyice bozuldu
Bu kernel ile gerçekten 20-30 fps seviyelerine düşüyor musunuz? Ben en son test ettiğimde 90 fps ile full güç monitörü açık oynamıştım ortalama 80 fps aldım. Arabayla baskın yaparken 40 fps ye düştü sadece.

ramojjk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ramazan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
27
Bu kernel ile gerçekten 20-30 fps seviyelerine düşüyor musunuz? Ben en son test ettiğimde 90 fps ile full güç monitörü açık oynamıştım ortalama 80 fps aldım. Arabayla baskın yaparken 40 fps ye düştü sadece.
Hocam stabil FPS alıyorum ama drop fazla

Cago588

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay
Cihazım
Poco x3
Konular
1
Hocam zaten oyun başlı başına optimizasyon sorunu sadece Apple ın a12 ve üstü işlemcileri için yapılmış gibi bir olayı var ama bu uygulamayı biraz araştırıp deneyeceğim daha önce yapmadığım için adım adım öğrenmem gerek verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

Cago588

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay
Cihazım
Poco x3
Konular
1
Hocam android sürüm düşürme ve rom, karnel kurma ile ilgili detaylı bir anlatım bulabileceğim konu vs var mı baktım fakat bulamadım.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Hocam android sürüm düşürme ve rom, karnel kurma ile ilgili detaylı bir anlatım bulabileceğim konu vs var mı baktım fakat bulamadım.
Aslında benim konum gayet detaylı.
Siz ilk defa yaptığınız için biraz daha fazla bilgi istiyor istiyor gibisiniz ancak o zor. YouTube'da videolar olabilir onları izleyin olmadı.

Üst Alt