Çözüldü MIUI 12.5 TWRP Sorunu

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 12.5.1.0 (RFBMIXM)
Telefon Modeli
Mi 9 SE
Bootloader Kilidi
Açık
MIUI 12.5 kurduktan sonra TWRP 3.3.2B sürümünü kurmayı demiyorum kuruluyor fakat dosya içinde saçma sapan isimler oluşuyor ve dahili hafızaya hiçbir şey atılmıyor rest attığımda ise TWRP kalkmış oluyor. Başka bir TWRP sürümü denedim (3.5.1.9) fakat aynısı oldu. 12.5 global için başka bir TWRP sürümü mevcut mu?

devourlove

Ahmed Tuğra Karaca
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mucahit
Cihazım
Mi 12 Lite
Meslek
otomotiv
Konular
6
blackeagle1903,

Twrp data şifrelemesini çözemediği için Dosya isimleri bu yüzden karışık şekilde görüntülenir.. Format data / yes - > Reboot- Recovery ( Tüm verileriniz silinir ) Bu işlem ile data şifrelemesi çözülmüyor ise ( Dosya isimleri normal şekilde gelmiyor ise) farklı recovery aracı yada official recovery aracı kullanmanız gerekmektedir.
hocam haklısınız ama ben twrp den full yedek almıştım cihaz şuan simcardı da görmüyor sanırım efs uçtu bunun için twrp şart sanırım ama sizin dediğinizi yapıp tekrar deniyeceğeim

Oyla:

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
blackeagle1903,

Twrp data şifrelemesini çözemediği için Dosya isimleri bu yüzden karışık şekilde görüntülenir.. Format data / yes - > Reboot- Recovery ( Tüm verileriniz silinir ) Bu işlem ile data şifrelemesi çözülmüyor ise ( Dosya isimleri normal şekilde gelmiyor ise) farklı recovery aracı yada official recovery aracı kullanmanız gerekmektedir.
Hocam bytrabzonlu ve egeli olan TWRP'leri denedim sonra orangefox olanı denedim onu dendikten sonra MI yazısında dönüp duruyor. Eski TWRP'yi geri yükledim sonuçlar hep aynı DCIM konumundaki dosyalarımı almam lazım sonra formata razıyım her şeyim orda.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sana dediğim vakit mesajıma dönüp team w. Den bağlantı yapsaydın şuan hiçbir sıkıntın yoktu
Hocam direkt özelden instagram istediniz onun yerine buraya yazabilirdiniz yine de teşekkür ederim

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
blackeagle1903,

Hocam anlatmak istediğim de bu, Data şifrelemesi çözülemediği için Dosya isimleri şifreli/ karışık halde gelmesidir. Bunun nedeni cihazda kilit şifresinin kaldırılmamış olması veya kullandığınız recovery aracının şifrelemeyi çözememiş olmasıdır.

Şifre yok ise recovery de şifrelemeyi çözemiyor ise yapabilicek pek birşey yok maalesef.(Format data / yes yapmadan )

Ücretli onarımlar forumundan teknisyen hocalarımız ile bir görüşmeniz de yinede fayda vardır

Oyla:

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
blackeagle1903,

Hocam anlatmak istediğim de bu, Data şifrelemesi çözülemediği için Dosya isimleri şifreli/ karışık halde gelmesidir. Bunun nedeni cihazda kilit şifresinin kaldırılmamış olması veya kullandığınız recovery aracının şifrelemeyi çözememiş olmasıdır.

Şifre yok ise recovery de şifrelemeyi çözemiyor ise yapabilicek pek birşey yok maalesef.

Ücretli onarımlar forumundan teknisyen hocalarımız ile bir görüşmeniz de yinede fayda vardır
Hocam dediğinizi anladım bir kaç sayfa önce de belirtmiştim şifreleri kaldırıp yaptım ona rağmen bu şekilde açıldı. Galiba 12.5'da bir sıkıntı var TWRP'ler uyumsuz olabilir diye düşünüyorum. Ücretli çözümü varsa ona da bir bakayım teşekkürler.

Oyla:

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Srdaryiit yardım ortamı forumdur, instagram veya özel mesaj değil. Lütfen buna dikkat edelim, kullanıcılardan instagram vb sosyal medya adresi istemeyelim. Yardım etmek istiyorsak herkese açık şekilde edelim lütfen

Oyla:

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Konu kilitlenebilir. Sorunu çözdüm. Benim gibi cihazı brick vs. yapan olursa diye nasıl çözdüğümü yazayım. İşletim sistemini komple silip Mi Flash ile 12.0.4 verilerimi koru şeklinde güncelledim (12.5'de iken). Daha sonra 3.3.2b TWRP'yi yükledim ve TWRP'ye girip OTG bellek ile tekrar 12.0.4 sürümünü flaşladım. Tekrar TWRP'ye attı ve 12.5'i flaşladım açıldı. Verilerim, galeri vs. her şeyim duruyor.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt