Çözüldü MIUI 12.5 TWRP Sorunu

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 12.5.1.0 (RFBMIXM)
Telefon Modeli
Mi 9 SE
Bootloader Kilidi
Açık
MIUI 12.5 kurduktan sonra TWRP 3.3.2B sürümünü kurmayı demiyorum kuruluyor fakat dosya içinde saçma sapan isimler oluşuyor ve dahili hafızaya hiçbir şey atılmıyor rest attığımda ise TWRP kalkmış oluyor. Başka bir TWRP sürümü denedim (3.5.1.9) fakat aynısı oldu. 12.5 global için başka bir TWRP sürümü mevcut mu?

Old Walf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
iskender
Cihazım
redmi note 9pro
Meslek
Emekli teknisyen
Konular
3
Hatta bu link daha garanti (kaplumbağayı tıkla o sayfada);

Oyla:

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Maalesef işe yaramadı. Hala aynı bilgisayardan baktığımda depolama alanı full gözüküyor rest atıp TWRP kalkınca her şey düzeliyor, anlamadım.

Oyla:

Old Walf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
iskender
Cihazım
redmi note 9pro
Meslek
Emekli teknisyen
Konular
3
Bazen Twrp den format data(yes) deyip flash layınca disk i görüyor birde öyle dene
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tabi yedeklemeyi unutma!!!

Valla bende çözümler bitti.yardımcı olamadık!!!

Oyla:

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Hocam şöyle anlatayım galiba anlatamadım herkes aynı tarz çözümler sunmuş. MIUI 11,12 iken bu TWRP'ler çalışıyordu hiçbir sıkıntım yoktu. Fakat 12.5 sürümüne güncelledim bugün ve en son kurduğum TWRP'yi kurmayı denedim. Sıkıntısız kuruldu ve TWRP'ye attı otomatik sonra magisk kurmak için yükle kısmına geldiğimde saçma sapan bir sürü dosya vardı. Pc'den girdim baktım orda da öyleydi ve depolama full gözüküyordu. Rest atayım dedim TWRP otomatik kalktı ki böyle bişey olamaz zaten ve herşey düzelmişti. Başka sürümler ile yine denedim fakat sonuçlar hep aynı oldu.

Bazen Twrp den format data(yes) deyip flash layınca disk i görüyor birde öyle dene

Tabi yedeklemeyi unutma!!!

Valla bende çözümler bitti.yardımcı olamadık!!!
Hocam sorunum tam olarak öyle değil son yazıda güncelledim.

Oyla:

Old Walf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
iskender
Cihazım
redmi note 9pro
Meslek
Emekli teknisyen
Konular
3
Tmm şimdi anladım.bu aşamadan sonra pek bilgim yok açıkçası sana kolay gelsin işin zor..

Oyla:

Srdaryiit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
redmi note 10 p
Meslek
Kabin görevlisi
Konular
5
Hocam şöyle anlatayım galiba anlatamadım herkes aynı tarz çözümler sunmuş. MIUI 11,12 iken bu TWRP'ler çalışıyordu hiçbir sıkıntım yoktu. Fakat 12.5 sürümüne güncelledim bugün ve en son kurduğum TWRP'yi kurmayı denedim. Sıkıntısız kuruldu ve TWRP'ye attı otomatik sonra magisk kurmak için yükle kısmına geldiğimde saçma sapan bir sürü dosya vardı. Pc'den girdim baktım orda da öyleydi ve depolama full gözüküyordu. Rest atayım dedim TWRP otomatik kalktı ki böyle bişey olamaz zaten ve herşey düzelmişti. Başka sürümler ile yine denedim fakat sonuçlar hep aynı oldu.

Hocam sorunum tam olarak öyle değil son yazıda güncelledim.
Dosya isimleri karışık gözüküyor ise telefondaki bütün kilitleri kaldirman gerekli o olmazsa orangefox turuncu twrpyi yükle sorunun düzelir dostum

Oyla:

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Dosya isimleri karışık gözüküyor ise telefondaki bütün kilitleri kaldirman gerekli o olmazsa orangefox turuncu twrpyi yükle sorunun düzelir dostum
Orangefox için link atabilir misiniz? Edit: Şifre kaldırıp yaptım sonuç aynı.

Oyla:

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Hocam orangefox TWRP'yi buldum fakat dediğim gibi ya ben hala anlatamıyorum ya da siz anlamıyorsunuz. Bu TWRP'yi kurabilmem için standart bir TWRP olması lazım ve ordan imaj olarak üstüne yüklemem lazım değil mi? Fakat en başta da dediğim gibi TWRP yüklediğim zaman saçma sapan dosyalar oluşuyor ve içine bir şey atamıyorum. Şifreli şifresiz denedim sonuç aynı. Rest attığımda TWRP otomatik siliniyor zaten.

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Hocam orangefox TWRP'yi buldum fakat dediğim gibi ya ben hala anlatamıyorum ya da siz anlamıyorsunuz. Bu TWRP'yi kurabilmem için standart bir TWRP olması lazım ve ordan imaj olarak üstüne yüklemem lazım değil mi? Fakat en başta da dediğim gibi TWRP yüklediğim zaman saçma sapan dosyalar oluşuyor ve içine bir şey atamıyorum. Şifreli şifresiz denedim sonuç aynı. Rest attığımda TWRP otomatik siliniyor zaten.
Hayır öyle bir şey yok. Root erişimi varsa recovery kurmak çok kolay.
Telefonu normal başlatın.
Marketten bu uygulamayı indirin

Uygulamayı çalıştırıp root izinlerini verin gelen ekrandan Recovery İmage kısmını seçip en üstteki Choose a file kısmından indirdiğiniz recovery image dosyasını tanıtın. Tek tıkla flashlama yapıp yeni recoveryinizi kullanabilirsiniz.

Oyla:

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Hayır öyle bir şey yok. Root erişimi varsa recovery kurmak çok kolay.
Telefonu normal başlatın.
Marketten bu uygulamayı indirin

Uygulamayı çalıştırıp root izinlerini verin gelen ekrandan Recovery İmage kısmını seçip en üstteki Choose a file kısmından indirdiğiniz recovery image dosyasını tanıtın. Tek tıkla flashlama yapıp yeni recoveryinizi kullanabilirsiniz.
Deniyorum hemen hocam. Alt tarafa resimde bırakıyorum dediğim saçma sapan dosyalar ve dediğim gibi içinde bişey atamıyorum. Rest atınca da TWRP uçuyor.

Ekli dosyalar

• IMG-20210529-WA0000.jpg
    IMG-20210529-WA0000.jpg
    119,3 KB · Görüntüleme: 9
Oyla:
Üst Alt