MIUI 11 miui 11 le şarj :( mi9t mahvoldu

CteXIII

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi 9t
Konular
2
Pilin garanti kapsamı farklı diye okumuştum forumda... ;) Siz yine de o seçeneğe fazla güvenmeyin derim... :)

Aslında haklısınız ama umudumuz dikkatli kullanarak en uzun zaman icerisinde en iyi batarya performansını elde etmek :) Pilin garanti kapsamında nasıl degisiklikler var acaba?

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Aslında haklısınız ama umudumuz dikkatli kullanarak en uzun zaman icerisinde en iyi batarya performansını elde etmek :) Pilin garanti kapsamında nasıl degisiklikler var acaba?
Teknik olarak nasıl bir prosedürü var bende bilmiyorum. Sarf malzemesi olduğu için olabilir belki.

mimix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
umut
Cihazım
mi9t
Konular
3
Ben telefonu 1 aydan beri kullanıyorum ve aldıgım gunun ertesi gunu miui 11 e gecis yaptım. Telefonu orta yogunlukta kullanarak 20-30 saatleri arasında kullanıyorum. (en yuksek kullandıgım zaman 36 saat idi). Miui 10 ile 11 arasında sarj konusunda benim hissettigim belki %5-10 arasında bir fark var ama arayuz olsun kullanım olsun bana Miui10 dan daha guzel geldi.Ben pili herzaman %80 ile %20 arası kullanırımki asınma minimum olsun diye yani dedigim degerleri telefon %60 pil ile veriyor.Pil ile ilgili 2 sene icinde bir sorun olursa zaten garantiden yeni pil ile degistirebilme sansımız var. Bu arada Global 11.0.1.0 rom'u kullanıyorum.
Ben de global 11.0.1.0 dayım MIUI 10 da en fazla yüzde 100 yüzde 8 Arası 1g.14 saat gördüm. üç dort bolum dizi izleme 2 saat oyun vs eklenince bu 1g.4 saatlere geriliyor

CteXIII

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi 9t
Konular
2
Ben de global 11.0.1.0 dayım MIUI 10 da en fazla yüzde 100 yüzde 8 Arası 1g.14 saat gördüm. üç dort bolum dizi izleme 2 saat oyun vs eklenince bu 1g.4 saatlere geriliyor

Benim kullanım tarzım genelde discord-instagram-9gag-facebook-youtube arası ve sıkılırsam tavla-kagıt-okey oyunlarını oynamak tarzında yani telefon diyelim 20-24 saat gidiyorsa bu saatlerden en fazla 8-9 saati elimdedir diye anlatayım. Siz arkadasların dedigi gibi bir reset atın belki daha verimli kullanırsınız. Ayrıca ekran acık suresine baklmak yerine AccuBattery uygulumasını indirin ve arka planda calıstırın. Ust bildirim bolgesinde telefonun acık kaldıgı sureyi gosteriyor. Benim tavsiyem pili asla %20 nin altına dusurmeyin,%20 ye gelince sarja takmadan sayacın ne kadar gosterdigine bakın oyle kullanım surenizi test edin.

mimix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
umut
Cihazım
mi9t
Konular
3
kısa bir özet geçiyorum ;

1-
3 gün kullandığım mi9t evofone garantili cihazım miui 11 sonrası şarj tutmama problemi ile yenisi ile mağaza tarafından değiştirilmişti.
2- Yeni cihazımı 3 gün boyunca miui 10 da 3 gün kullandım. şarjım 2 saat sosyal medya 2 saat video 1 saat oyun konuşma mesajlaşma vs orta bir kullanımda 1.g 4 saat ile 1g.12 saat arası veri verdi. (şarj yüzde 100-5 arası)
3- Yeni cihazımı dün miui 11 e günceledim. Güncelleme sonrası şarjım %77 de idi an itibari ile 1.g2s sonra şarjım yüzde 29 da ve henüz şarja takmadım. Kullanımda fabrika ayarlarına dönüş, eski uygulamaların yüklenip aktivasyonu -ki bunlar şarjımın yüzde 23 lük bölümü- 1 saat video, 1 saat oyun, 1 saat instagram, konuşma mesajlaşma, ayarlar vs gibi orta düzey bir kullanım ile (güncellemeler olmasa orta alt denilebilir)

Not : yüzde yüzden ölçüm henüz yapamadım. Ancak anladığım kadarı ile sorun Mi9t lerin belli bir serisinde var. şu anda bir sorun yok gibi.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
kısa bir özet geçiyorum ;

1-
3 gün kullandığım mi9t evofone garantili cihazım miui 11 sonrası şarj tutmama problemi ile yenisi ile mağaza tarafından değiştirilmişti.
2- Yeni cihazımı 3 gün boyunca miui 10 da 3 gün kullandım. şarjım 2 saat sosyal medya 2 saat video 1 saat oyun konuşma mesajlaşma vs orta bir kullanımda 1.g 4 saat ile 1g.12 saat arası veri verdi. (şarj yüzde 100-5 arası)
3- Yeni cihazımı dün miui 11 e günceledim. Güncelleme sonrası şarjım %77 de idi an itibari ile 1.g2s sonra şarjım yüzde 29 da ve henüz şarja takmadım. Kullanımda fabrika ayarlarına dönüş, eski uygulamaların yüklenip aktivasyonu -ki bunlar şarjımın yüzde 23 lük bölümü- 1 saat video, 1 saat oyun, 1 saat instagram, konuşma mesajlaşma, ayarlar vs gibi orta düzey bir kullanım ile (güncellemeler olmasa orta alt denilebilir)

Not : yüzde yüzden ölçüm henüz yapamadım. Ancak anladığım kadarı ile sorun Mi9t lerin belli bir serisinde var. şu anda bir sorun yok gibi.
Toplumun geneli, aracının "kaç kuruş yaktığını" hesap eder. Oysa geçerli değer kaç litre yaktığıdır... Bu sektörde de, şarj süresinin birimi "ekran süresi" olmalı ki, bir şeyleri netleştirelim...

Geçmiş olsun, güle güle kullanın.

krmzk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9T
Konular
0
Ben 10 dan 11 e temiz kurulumla geçtim günün çoğunda Spotify Bluetooth kulaklık ile ve opera tarayıcı kullanıyorum ve 2veya 3 bölüm dizi izlerim dün şaşırtıcı bir ekran süresi almıştım bence sizde sıfırlama yaparak geçiş yapın.
Pil tasarrufu açık yarı parlaklıkta kullanıyorum
Tapatalk çözünürlüğü bozmuş 6 saat 41 dk yazıyor , tamamının fotosu yok geri kalan yüzde elli ile 11 saat civarı idi en son ekran sürem.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mimix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
umut
Cihazım
mi9t
Konular
3
Toplumun geneli, aracının "kaç kuruş yaktığını" hesap eder. Oysa geçerli değer kaç litre yaktığıdır... Bu sektörde de, şarj süresinin birimi "ekran süresi" olmalı ki, bir şeyleri netleştirelim...

Geçmiş olsun, güle güle kullanın.
Teşekkür ederim veliazak.
Ekran sürem yüzde 77-25 arası 6 saat 36 dakika.
ben yukarıdaki verileri benim gibi bu işten pek anlamayanlar da kendileri ile kıyaslayabilsinler diye verdim.

HüseyinAvcı

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi Mix 3
Meslek
Eczane Teknikeri
Konular
32
Mi mix 3 cihazı kullanıyorum miui 11 öncesi 1 günü geçik bir şarj sürem vardı ekran açık sürem ise 10 saatti. Miui 11 e geçince şunu fark ettim telefon uyku moduna geçmiyor hatta daha fazla şarj tüketiyor. Bu gün netflix üzerinden film izleyerek tam 12 saat ekran süresi gördüm ki bu benim için bir rekor. Miui 11 ekran kapalıyken başka şeylerde çok daha fazla şarj tüketiyor. Çok saçma gelebilir ama benim cihazımda böyle. Video izlerken kullanırken sorun yok ama uyku moduna aldın mı çekiyor şarjı mübarek.

mimix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
umut
Cihazım
mi9t
Konular
3
Mi mix 3 cihazı kullanıyorum miui 11 öncesi 1 günü geçik bir şarj sürem vardı ekran açık sürem ise 10 saatti. Miui 11 e geçince şunu fark ettim telefon uyku moduna geçmiyor hatta daha fazla şarj tüketiyor. Bu gün netflix üzerinden film izleyerek tam 12 saat ekran süresi gördüm ki bu benim için bir rekor. Miui 11 ekran kapalıyken başka şeylerde çok daha fazla şarj tüketiyor. Çok saçma gelebilir ama benim cihazımda böyle. Video izlerken kullanırken sorun yok ama uyku moduna aldın mı çekiyor şarjı mübarek.

ben güncelleme sonrası fabrika ayarlarına döndürdüm tavsiyelere uyarak ve o sorundan kurtuldum, uykuda yüzde 70den fazla batarya harcamıştı.cihazınız tr cihazsa ve yedekliyse tavsiye ederim. değilse sorun olabiliyor bidiğim kadarıyla, reset atmak ya da hard reset. daha iyi bilen arkadaşlarım da yardımcı olacaktır.

Üst Alt