MIUI 11 miui 11 le şarj :( mi9t mahvoldu

Kergitli

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erhan
Cihazım
Mi9T
Konular
3
miui 11 de şarj dayanımı azalıyor ama bahsettiğiniz kadar fazla değil. Onda başka bir sorun varmış bence.
Güncellemeyi yükleme konusuna gelince ben her türlü yazılımı denedim ve android 9 miui 10 a geri döndüm.
çünkü bana göre eksileri artılarından daha fazla

mimix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
umut
Cihazım
mi9t
Konular
3
Ufukcan34 anladım, teşekkür ederim bilgi için. Henüz güncellemedim. Sadece şu ayıplı üründe 14 günlük yasal iade süresini kaçırmak korkutuyor beni.
cptLevi cihazınız nedir? ben bu sorunu sıfır mistore çıkışlı mi9t de yaşadım belki de cihaz kendi sorunluydu ancak miui10 da normal gibiydi.
Cemre Hanım değişim yapmak dışında bir seçenekleri yoktu ki. cihaz beklemede iken 5 saat içinde %78 şarj harcıyordu. tam kapalıyken de şarj tutamayıp 14 15 saatte bitirdir. Cihaz bu arada alınalı 3 gün olmuştu.

34ca17

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
C. AYDIN
Cihazım
Redmi note 7
Konular
2
4-5 gün evvel mistore'dan mi9t 128 gb aldım ilk gün cihazımı miui 10 da kullandım şarjı fena değildi, sonra 11 güncellemesi gelince doğrudan güncelledim. Ertesi gün cihazımı sabah 8 de 100 de 100 şarjla çektim ve uyudum saat 13 de uyandığımda beklemede olan cihaz %22 de idi. cihazımı şarj edim aldığım yere gittim, önce baya mırın kırın etseler de cihazım orada sohbet sırasında bile yüzde 10 şarj kaybetti kullanılmazken bunu görünce yeni cihaz vermeyi kabul ettiler. cihazı onlara bıraktım yüzde 72 de kapatıp. ertesi gün yeni cihazı almaya gittiğimde cihazı açamadık. bana yeni cihaz verdiler. şimdi miui 10 u 11 e güncellemeye çekiniyorum. Benzer sorun yaşayan var mı?
Nerdeyse miui11 guncelleyen bircok kiside bu sorun var. Bu sorunu yasamak istemedigim icin, miui11 guncellemesi telefonuma gelmesine ragmen yapmiyorum. Zaten geregi yok. Adi guncelleme ama ici bos.

cptLevi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mix mi 2
Konular
19
Ufukcan34 anladım, teşekkür ederim bilgi için. Henüz güncellemedim. Sadece şu ayıplı üründe 14 günlük yasal iade süresini kaçırmak korkutuyor beni.
cptLevi cihazınız nedir? ben bu sorunu sıfır mistore çıkışlı mi9t de yaşadım belki de cihaz kendi sorunluydu ancak miui10 da normal gibiydi.
Cemre Hanım değişim yapmak dışında bir seçenekleri yoktu ki. cihaz beklemede iken 5 saat içinde %78 şarj harcıyordu. tam kapalıyken de şarj tutamayıp 14 15 saatte bitirdir. Cihaz bu arada alınalı 3 gün olmuştu.
Cihaz mi 9t hocam yoksa niye yazıyım :D

mimix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
umut
Cihazım
mi9t
Konular
3
hemen güncelle bence korkanın çocuğu olmaz, nolcak sonuna kadar 10 ile mi devam etmeyi planlıyorsun yada patch'mi bekleyeceksin?
kvadankpakal 5.5 sene samsung note 4 ü sorunsuz kullanınca 3 günlük cihaz beni korkuttu üstat. sorunları görüp bir yama gönderirler diye umut ediyorum ama sanmıyorum. şu an kalan şarj yüzde 33 ekran sürem 1g.5s

mbilgili05

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Guncelledigim an direk sıfırladım cihazı çünkü bunun olacağını tahmin ediyordum. Velhasıl kelam ben 11i trmiz kirulum ile kullandım. Sarj konusunda ise 10-11 arasinda arti veya eksi fark göremedim. Bi an önce yedeginizi alın ardından sıfırlayın temiz kurulum yapin. Merak etmeyin cihazınız bozmadı sifirlayinca düzeliyor, maalesef güncelleme hatası bu Xiaomi de genelde oluyor sifirlamadikca düzelmez.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Öncelikle geçmiş olsun. eski model cihazlara güncelleme yapılmamalı ve miui11 android10 gibi yeni çıkan yazılımlara hemen sarılmayın şöyle bi 6 ay sonra yaz aylarında anca oturur stabil hale gelir. bi çok marka ve binlerce model var hem android yazılımları hem marketteki uygulamalar hemen herşeye adapte olamıyo geliştiriciler yetişemiyo. örneğin kendi cihazımda son miui10 güncellemesi herşeyiyle mükemmelken miui11 yüklediğimde cihazdan soğudum resmen geri eski sürüme döndüm. benim cihazımdaki bütün güncellemeler kapalı ve hep stabil sorunsuz kullanıyorum playstoredaki güncellemeleri bile yapmıyorum o kadar soğuttular beni güncelleme işinden boşa uğraş olarak geliyor bana marketteki bi sistem uygulamasının bile güncelleyince telefonu kötü etkilediğini farkettim.

mimix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
umut
Cihazım
mi9t
Konular
3
Guncelledigim an direk sıfırladım cihazı çünkü bunun olacağını tahmin ediyordum. Velhasıl kelam ben 11i trmiz kirulum ile kullandım. Sarj konusunda ise 10-11 arasinda arti veya eksi fark göremedim. Bi an önce yedeginizi alın ardından sıfırlayın temiz kurulum yapin. Merak etmeyin cihazınız bozmadı sifirlayinca düzeliyor, maalesef güncelleme hatası bu Xiaomi de genelde oluyor sifirlamadikca düzelmez.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba. sıfırlayıp kurulum yapmak derken tam kastettiğiniz nedir? kurulum yapıp sonra fabrika ayarlarına döndürmek mi? yoksa fabrika ayarlarındayken kurulum yapmak mı?

Üst Alt