Çözüldü MIUI 11 Güncellemeden Sonra Telefonum Brick mi oldu?

emosh_a

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emosh
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
E-Ticaret Yönetici
Konular
8
Yanlış yapmışsınız sanırım. O hatayı verme sebebi dosya yolu ve ismi doğru değildir
zipte sorun var galiba çünkü hafıza kartından flaşlarken de hata verdi. Zip dosyasını onarmaya çalıştığımda arşiv bozuk dedi, galiba yeniden indirmem gerekiyor. Anlaşılan aksilikler yakamı bırakmıyor ama pes etmek istemiyorum teşekkürler yardımlarınız ve ilginiz için

Son düzenleme:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
zipte sorun var galiba çünkü hafıza kartından flaşlarken de hata verdi. Zip dosyasını onarmaya çalıştığımda arşiv bozuk dedi, galiba yeniden indirmem gerekiyor. Anlaşılan aksilikler yakamı bırakmıyor ama pes emek istemiyorum teşekkürler yardımlarınız ve ilginiz için
Bir bayanın bu kadar ilgili olması bence takdire şayan tebrikler

emosh_a

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emosh
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
E-Ticaret Yönetici
Konular
8
Bir bayanın bu kadar ilgili olması bence takdire şayan tebrikler
teşekkürler ben çok uzun zamandır ilgiliyim çok hoşuma gider bu tarz işler :) umarım bunu da başarırım telefonumu çok özledim çünkü

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
teşekkürler ben çok uzun zamandır ilgiliyim çok hoşuma gider bu tarz işler :) umarım bunu da başarırım telefonumu çok özledim çünkü

Siz bu işi halledin telefonu açın biz sizi forum yönetimi bayan kadrosuna bile almak isteriz kabul ederseniz :)

emosh_a

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emosh
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
E-Ticaret Yönetici
Konular
8
Siz bu işi halledin telefonu açın biz sizi forum yönetimi bayan kadrosuna bile almak isteriz kabul ederseniz :)
Öyle bi kadronuz mu vardı?? :) Telefonumu açıcam başka seçeneğim yok, tabi sizlerin sayesinde... Ama maalesef kabul edemem çünkü hiç vakit bulamam, çok teşekkürler teklifiniz için

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Maalesef pc telefonu görmüyor, aygıt yöneticisinde MTP ünlem işaretli

Biraz geç olacak ama vede hocalarım yardımcı olmuş. Yinede bir daha böyle sorun olanlara ışık tutsun. Böyle bir durumda twrp üzerindeyken PC cihazınızı mtp USB aygıtı olarak görür. Eğer ünlem işareti çıkıyorsa sağ tuş driver güncelleme daha sonra çıkan ekranda bilgisayarımdan seçim seçeneğini tıklayıp, hali hazırdaki tüm driverler görünücektir. Oradan mtp yi bulup seçerseniz twrp mutlaka tanıyacaktır. Eğer official twrp kullanıyorsanız Twrpnin cihaz ile bağlantı kuramaması gibi birşey söz konusu değil,herhangi bir mobil cihazı sağlam iken PC’ye takıp bağladıysanız xp bile olsanız tanıyacaktır. Çünkü biz o an cihazı flash bellek gibi kullanıyoruz. Bununla ilgili bir görselim var ofise geçince ekleyeceğim

Peki neden twrp o an tanımadı? PC ye göre twrp bağlantısı mtp değil, farklı algılıyor. Fakat biz bu mtp diyoruz ve onun üzerinden algılamasına zorluyoruz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

emosh_a

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emosh
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
E-Ticaret Yönetici
Konular
8
Biraz geç olacak ama vede hocalarım yardımcı olmuş. Yinede bir daha böyle sorun olanlara ışık tutsun. Böyle bir durumda twrp üzerindeyken PC cihazınızı mtp USB aygıtı olarak görür. Eğer ünlem işareti çıkıyorsa sağ tuş driver güncelleme daha sonra çıkan ekranda bilgisayarımdan seçim seçeneğini tıklayıp, hali hazırdaki tüm driverler görünücektir. Oradan mtp yi bulup seçerseniz twrp mutlaka tanıyacaktır. Eğer official twrp kullanıyorsanız Twrpnin cihaz ile bağlantı kuramaması gibi birşey söz konusu değil,herhangi bir mobil cihazı sağlam iken PC’ye takıp bağladıysanız xp bile olsanız tanıyacaktır. Çünkü biz o an cihazı flash bellek gibi kullanıyoruz. Bununla ilgili bir görselim var ofise geçince ekleyeceğim

Peki neden twrp o an tanımadı? PC ye göre twrp bağlantısı mtp değil, farklı algılıyor. Fakat biz bu mtp diyoruz ve onun üzerinden algılamasına zorluyoruz.
Çok teşekkürler, telefon sağlamken mtp driverını kurmuştum ama bozulduktan sonra twrp ile tekrar denediğimde olmadı, driverları tanımadı, enteresan bir durum. Büyük ihtimalle pcden kaynaklı bişeydir.

cemko28

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cem
Cihazım
note 4
Konular
2
Note 4 telefonuma rom atarken wipe seçeneklerinde external hariç hepsini formstlardim temiz kurulum için. External dediği micro SD kart romu da onun içine at telefon gitse bile rom kalsın hep. Micro SD den kur romu

alpereneker

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
RedmiNote4x
Meslek
Webmaster,Graphic
Konular
25
hocam merhaba :) bişey ögrenmek istiyorum .. şimdi biz imek kayıtlı bi telefon alsak ... hangi programların yedegini almamız lazım sizden ögrendgim kadarıyla ... efs .. twrp ..vs vs .. bunu bana anlatırmısınız hocam ... hangi program yedegi almamız lazım yani
Hocam önerim twrp den ne var ne yok yedek almanız telefonumu 400 TL den öyle kurtardim

emosh_a

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emosh
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
E-Ticaret Yönetici
Konular