Sohbet MIUI 11 den tek beklentim..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kullanıcıadı

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
redmi note 7
Konular
16
Bildirim probleminin kalıcı olarak kökünden çözülmesi. Gerçekten bir çok insan bu sorundan muzdarip ama nedense xiaomi, MIUI 10 da bu sorunla ilgili hiç bir adım atmadı.

Son 8 ayda elime 3 farklı xiaomi cihaz geçti (mi8 lite, redmi note 7, mi 9t) hepsinde aynı bildirim problemi.

Örneğin whatsapp dan mesaj geliyor hiç bir sorun yok güzel ama bazen sadece bildirim sesi geliyor ve ekran uyanmıyor, bazen ekran uyanıyor ama bildirim sesi gelmiyor bu çok sinir bozucu bir sorun. Bunun dışında mesaj geldi fakat whatsapp a girip okumadın üstten çubuğu indirip mesaj içeriğine baktın geçtin nette geziniyorsun ve daha sonra farklı biri whatsapp dan mesaj attı çat diye yukarıdan mesaj düşüyor ama o da ne yeni mesaj atanın mesajı değil de bir önce ki görmezden geldiğin mesajın bildirimi geliyor ve mesaj atanın kim olduğunu anca bildirim çubuğunu indirerek görebiliyorsun. Daha önce mesaj atan biri olmasa yada mesaj atan kişinin mesajını whatsapp a girip okumuş olsan o yeni mesajı atan her kimse onun mesajı üstte görünecek ama daha öncesinde başka birinin mesajı var ve okumadın diye görünmüyor.

Bu cihazları alanların %95 i sosyal medya ve iletişim için geri kalan %5 de oyun için alıyor. Haliyle bildirimler bir telefon için hayati öneme sahipken xiaomi'nin her şeyden önce bu konuya el atması gerekiyor. Yok yeni iconlar, yok animasyonlar, yok yeni güç tasarrufu, yok çöp kusutu vs. gerçekten aşırı boş özellikler. Önce dünya genelinde kullanılan whatsapp, instagram, facebook, telegram gibi uygulamalarda ki tüm bildirim problemlerini çöz, sorunsuz bir hale getir daha sonra animasyon mu getiriyon icon mu getiriyon ne yaparsan yap.

Ne olur gelip de ''AMA BENDE BİLDİRİM SORUNU YOK'' diye başlamayın. Var işte yani buraya 20 kişi bildirim sorunu yok diye mesaj atabilir aynı şekilde bende bu saydığım bildirim sorunlarını yaşayan 20 kişinin mesajını atabilirim. Üstelik ayar vs. ile hiç bir alakası yok bu sorunların bariz şekilde MIUI arayüzü bu konuda sıkıntılı.

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Bende bildirim problemi yok diyenler WhatsApp, telegram, instagram, Twitter, Facebook... kullanmayan arkadaşlar. Sadece SMS geldiği için haliyle bildirim sıkıntısı çekmiyorlar :)

Neredeyse 6 7 farklı xiaomi telefon kullandım farklı farklı sürümlerle, hepsinde ortak sıkıntı bildirimler

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Hiç miui 11 den bir medet ummayın daha önce nasıl 9 dan 10 dan medet umdular boşa çıktı ise 11 de de aynısı olur.

Bir kaç görsel değişiklik yaparlar o kadar..

Ugurmiraç21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugur
Cihazım
Mi 9se
Konular
35
Benim tek beklentim isinma sorununu cozsunler yeter:D

Bojack

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
70
Hiç miui 11 den bir medet ummayın daha önce nasıl 9 dan 10 dan medet umdular boşa çıktı ise 11 de de aynısı olur.

Bir kaç görsel değişiklik yaparlar o kadar..
Çok haklısın çamur atmayın deniliyor da genelde ama çamur atılmıcak gibi değil yok efendim neymiş rom yükleyin ben istemiyorum yüklemek :D

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Benim tek beklentim isinma sorununu cozsunler yeter:D

Miui 11 ile birlikte "Sıvı Soğutma"sistemi gelecek, sıkıntılar bitecek hatta bir rivayete göre amiral modellere özgü güneş enerji destekli batarya olacağı yönünde duyumlar var haha--

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Bende bildirim problemi yok diyenler WhatsApp, telegram, instagram, Twitter, Facebook... kullanmayan arkadaşlar. Sadece SMS geldiği için haliyle bildirim sıkıntısı çekmiyorlar :)

Neredeyse 6 7 farklı xiaomi telefon kullandım farklı farklı sürümlerle, hepsinde ortak sıkıntı bildirimler
Valla hocam bende kafasına göre takılıyor bu lanet olası bildirimler :) bazen çok iyi, bazen berbat :) neyin kafasını yaşıyorlar bilemiyorum :)
Evde asırlık bir tablet var, samsung galaxy tab 4 7.0 Sm-t231, onda hiç sorun olmuyor biliyor musunuz, hiç sıkıntı olmadı.. Ne resmi rom kullanırken nede custom rom kullanırken.. Ama xiaomi öyle değil, bence biz kaçırıyoruz bişeyler, vardır çözümü illa ki.. Hatta forumda konusu bile açılmıştı yanlış hatırlamıyorsam..

Bojack

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
70
Miui 11 ile birlikte "Sıvı Soğutma"sistemi gelecek, sıkıntılar bitecek hatta bir rivayete göre amiral modellere özgü güneş enerji destekli batarya olacağı yönünde duyumlar var haha--
:D üstelik sızan görsellerde bile değişen bir görüntü bile yok bu sefer kesin tam bir boş muhabbet olucak

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Çok haklısın çamur atmayın deniliyor da genelde ama çamur atılmıcak gibi değil yok efendim neymiş rom yükleyin ben istemiyorum yüklemek :D

Daha önce de yazdım XİAOMİ kullanacak adam, twrp,rom,root,magisk,BL vs bu terimleri TC Kimlik nosu gibi bilecek ve unutmayacak... Yoksa ben Global resmi sürüm alayım, cihaz kendi kendine güncellesin, dolby tadında ses, gcam ayarında kamera çeksin diye beklersen, çok beklersiniz.....

Bojack

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
70
Daha önce de yazdım XİAOMİ kullanacak adam, twrp,rom,root,magisk,BL vs bu terimleri TC Kimlik nosu gibi bilecek ve unutmayacak... Yoksa ben Global resmi sürüm alayım, cihaz kendi kendine güncellesin, dolby tadında ses, gcam ayarında kamera çeksin diye beklersen, çok beklersiniz.....
çok haklısınız gerçekten

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt