MIUI 11 MIUI 11 2.ETAP Dağıtılmaya başladı, (Güncel)

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Ya arkadaşlar xiaomi forumunda şu ayfonun reklamını iyi veya kötü yapmayın. Ayfonu sevmem almam kullanmam. Ayfon sevenin kullananın burada pek işi olmaması gerek.

jeofoking

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umit
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Memur
Konular
4
Bazılarına sırayla cevap vereyim.

iPhone 11 pro hem baş hem vücut olarak sar değeri 0.99 W/kg Xiaomi Mi 9 ise Başta 1.389 W/kg vücutta ise 1.301 W/kg. Samsung Note 10 Plus Başta 0.187 W/kg vücutta 1.404 W/kg. Yani iPhone sar değeri konusunda çok çok iyi.

Yere düşen her telefon paramparça olur zaten. 2 defa iPhone x düşürdü abim. Ama hiçbir şey olmadı.

Geri tuşu tamamen yazılımsal olarak iOS da ve uygulamada mevcut.

Evet SD card takılmıyor. Zaten 10.000 veren adam 200 300 TL daha koyar 64 yerine 128 alır. Yurt dışında zaten telefon ucuz.

Tek kameralı iPhone XR Dxomark puanı 101. Note 9 103, mi Mix 3 103 redmi k20 pro 102 S9 plus 99. Kamera konusunda çok çok başarılı son 3 senedir.

iPhone 11 Pro Max 226 Gram. Note 10 Plus 198 Gram. 300 Gram nerde ? Arada da ahım şahimlik bir fark yok.

Facebook Android de 54 MB mi ??? Resimde de göreceğin gibi tam tamına 704 MB.

Kulaklık girişi artık çoğu üst seviye Mi 8 mi 9 yada iPhone 8 X yada Samsung Note 10 da kulaklık girişi yok. Bundan sonrada olmayacak amiral gemisi modellerde.

Ekran çözünürlüğü düşük ama o ekranların kalitesine bir mağazaya gidip bak ondan sonra karar ver istersen.

Yanımda Powerbank olmadan sokağa çok rahat çıktım. Şarj konusunda hiç sorun yaşatmadı.

21. Yüzyılda müzik atan var mı artık bilemiyorum. Spotify var. Var oğlu var yani. Atmak içinde ücretsiz kuruluyor. Eksilmeyiz yani bı tarafımızdan.

Çift hatlı iPhone lar var.

Pahalıdır evet çünkü 6 yıl destek sunar. 2 yıl sonra silmez o cihazı.

Sar değeri iPhone'ların yüksek kardeş düzgün araştır sar değeri konusunda en iyi cihazlar Samsung'un iphone 7 kullandim evet işletim sistemi akıcı ama sınırlısın, şarjida iyi gitmiyodu gün içinde powerbank kullanıyordum şuan rootlu mi 9t pro kullaniyorum hem çok daha özgür program vs konusunda hemde daha akıcı hemde şarjı çok daha iyi gidiyor bazen 10 saatin üstünde ekran süresi alıyorum,şu iphonelarin bu kadar sisirilmesi saçma geliyor bana sırf adı var para yapan mevzusu bu

mahferer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
MI 9 SE
Konular
25
Ya arkadaşlar xiaomi forumunda şu ayfonun reklamını iyi veya kötü yapmayın. Ayfonu sevmem almam kullanmam. Ayfon sevenin kullananın burada pek işi olmaması gerek.
Yukarda yazmışlar da sırası gelmişken yazayım dedim.. yoksa iPhone alanlara saygım var.. en çok vergiyi onlar veriyor sağolsunlar.. yazı alıntıdır bu arada.. yoksa akıllı adam 6 senede 2500 TL x 3 = 7500 TL verir (ikinci elde satma gelirini saymıyorum) son model xiaomi alır son hızda ve isterse bedava uygulama kullanır kaldıki her işini yapar..

Yani Xiaomi gibi telefon bulmuşsunuz, adam misal 3 senelik mi6'ya miui11 veriyor, tarih veriyor, az biraz geciksin, dert etmeyin.. gelir

Son düzenleme:

Asdqwer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yok :)
Cihazım
Mi 8
Konular
27
Sar değeri iPhone'ların yüksek kardeş düzgün araştır sar değeri konusunda en iyi cihazlar Samsung'un iphone 7 kullandim evet işletim sistemi akıcı ama sınırlısın, şarjida iyi gitmiyodu gün içinde powerbank kullanıyordum şuan rootlu mi 9t pro kullaniyorum hem çok daha özgür program vs konusunda hemde daha akıcı hemde şarjı çok daha iyi gidiyor bazen 10 saatin üstünde ekran süresi alıyorum,şu iphonelarin bu kadar sisirilmesi saçma geliyor bana sırf adı var para yapan mevzusu bu
Değerlerini attım zaten. Samsung Note 10 Plus ile kıyasla işte. Android özgür bir sistem zaten buna bir şey demiyoruz. iPhone verdiği yazılım desteği yada işletim sisteminin kalitesinden dolayı seviliyor. Yurt dışında 1000 dolara Note 10 alınmaz ama iPhone 11 alınır. Note 10 alıyorsun. 2 sene sonra bitti o telefon. Güncelleme yok. Android in özelliklerinden iyileştirmelerinden yararlanamiyorsun. iPhone alıyorsun 1000 dolara ama 6 sene güncelleme alıyorsun, özellikleri alıyorsun.

Bende Xiaomi Mi 8 kullanıyorum. Android 10 alacak ve bitecek destegi. iPhone u övmemin nedeni de bu. Destek.

Cpt. Price

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi8Lite 128/RN7
Konular
0
Artık baydı, yıl 2012 değil iPhone 5 ile Galaxy S3'ü kıyaslayalım. Sidik yarışmasına döndü her şey. Neyde rahatsanız onu kullanın. Kısıtlanmayı seviyorsanız, 3 telefon parasını bir telefona verip 6 sene kullanma ile hava atmayı seviyorsanız, değil 512, 2048 gb hafızanız olsa bile bir işinize yaramayacak telefonlarda rahatsanız buyrun kullanın. 6 değil 20 sene de götürür mazallah.

mahferer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
MI 9 SE
Konular
25
Değerlerini attım zaten. Samsung Note 10 Plus ile kıyasla işte. Android özgür bir sistem zaten buna bir şey demiyoruz. iPhone verdiği yazılım desteği yada işletim sisteminin kalitesinden dolayı seviliyor. Yurt dışında 1000 dolara Note 10 alınmaz ama iPhone 11 alınır. Note 10 alıyorsun. 2 sene sonra bitti o telefon. Güncelleme yok. Android in özelliklerinden iyileştirmelerinden yararlanamiyorsun. iPhone alıyorsun 1000 dolara ama 6 sene güncelleme alıyorsun, özellikleri alıyorsun.

Bende Xiaomi Mi 8 kullanıyorum. Android 10 alacak ve bitecek destegi. iPhone u övmemin nedeni de bu. Destek.
Yukarda yazdım bu.. konuda.. Android fiyat avantajı burada zaten.. ""6 senede 2500 TL x 3 = 7500 TL verir (ikinci elde satma gelirini saymıyorum) son model xiaomi alır son hızda ve isterse bedava uygulama kullanır kaldıki her işini yapar""
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Artık baydı, yıl 2012 değil iPhone 5 ile Galaxy S3'ü kıyaslayalım. Sidik yarışmasına döndü her şey. Neyde rahatsanız onu kullanın. Kısıtlanmayı seviyorsanız, 3 telefon parasını bir telefona verip 6 sene kullanma ile hava atmayı seviyorsanız, değil 512, 2048 gb hafızanız olsa bile bir işinize yaramayacak telefonlarda rahatsanız buyrun kullanın. 6 değil 20 sene de götürür mazallah.
Zaten sorun bu.. iPhone'cular kafayı 2013'de kuma gömmüş sene 2019 android 7.1'den itibaren android gayet akıcı.. hele android 9 bilene alemlerin kralı..

Asdqwer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yok :)
Cihazım
Mi 8
Konular
27
Yukarda yazdım bu.. konuda.. Android fiyat avantajı burada zaten.. ""6 senede 2500 TL x 3 = 7500 TL verir (ikinci elde satma gelirini saymıyorum) son model xiaomi alır son hızda ve isterse bedava uygulama kullanır kaldıki her işini yapar""
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Zaten sorun bu iPhone'cular kafayı 2013'de kuma gömmüş sene 2019 android 7.1'den itibaren android gayet akıcı.. hele android 9 bilene alemlerin kralı..
Xiaominin son modeli 4.300 TL.

jeofoking

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umit
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Memur
Konular
4

Yurtdışında fiyat bazında samsungla iPhone i karşılaştırırsan tercih meselesidir android mi ios mu ekstra özellikler vs ama Samsung'un amiral gemisi telefonuna olan desteğini 2 sene de bitirecegini sanmıyorum burdaki Xiaomi telefonlar ise fiyat performans ürünü hele ki ülkemiz için fiyat performans konusunda değerlendirme yaparsan iPhone 7 nin en düşük varyasyonu fiyatına mi9t pro alabiliyorsun bu telefon her anlamda 7 den kat kat iyi

mertc15

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8
Konular
2

Bende mi 8 kullanıyorum. Önceki telefonum Xperia SPdi orta seviye telefon 4.1 vardı. 4.3 güncellemesi verildi. Ancak XDA geliştiricisi sayesinde stabil Android 9 var AOSP olarak. 5 sene kullandım pili bozulana kadar en son 8.1 oreo denedim iyiydi. Telefonun stock versiyonunda Chromeda dolaşırken müzik kapanıyordu 1gb ram yüzünden. Ama custom romlarda bu sorunu hiç yaşamadım. Ama çok ömrümü yedi. Şimdi ise androidin durumu daha iyi alternatif çok

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Fakelifetk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Redmi note 7
Meslek
E-Ticaret