Rom Mido için Eu Beta 20.3.19 Mi Note 3 den Port

Furkanemir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi note 4
Konular
8
Onu denedim magisk içerisinden uygulamayı işaretledim peki magisk kaldırsak rom da sorun olurmu
O şekilde değil hocam.
Önce banka uygulama verisini temizleyip uygulamayı kaldırın. Ardından magisk- ayarlar- magiski gizle yolunu izleyin. Bu şekilde uygulama paket adı değişiyor. Çünkü bazı banka uygulamaları paket adlarını kontrol ediyor. Bu şekilde rootu buluyor. Gizledikten sonra magisk açılacak ,magisk manager kurulu değil uyarısı çıkacak. Kurulumu yapıp , banka uygulamasını kurup çalıştırmayın, magisk hideden uygulamayı işaretleyin. Bu şekilde deneyin.
Bu yöntem olmazsa 2. yöntem:
Root Explorer vb bir dosya yönetici kullanarak, data/ app içinden banka uygulama dosyasını system/ app klasörüne taşıyıp yeniden başlatın .

Diğer bir yol : bazı banka uygulamarı lineage kernelde çalışmayabiliyor. Bu yüzden kernel değiştirebilirsiniz ( vakti zamanında ziraat uygulamasındaki sorunu böyle çözmüştüm.

Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mkgolpek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
M
Cihazım
Redmi note 4
Konular
0
Hayır hocam kaldırabilirsiniz.
Teşekkür ederim ilginiz için
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

O şekilde değil hocam.
Önce banka uygulama verisini temizleyip uygulamayı kaldırın. Ardından magisk- ayarlar- magiski gizle yolunu izleyin. Bu şekilde uygulama paket adı değişiyor. Çünkü bazı banka uygulamaları paket adlarını kontrol ediyor. Bu şekilde rootu buluyor. Gizledikten sonra magisk açılacak ,magisk manager kurulu değil uyarısı çıkacak. Kurulumu yapıp , banka uygulamasını kurup çalıştırmayın, magisk hideden uygulamayı işaretleyin. Bu şekilde deneyin.
Bu yöntem olmazsa 2. yöntem:
Root Explorer vb bir dosya yönetici kullanarak, data/ app içinden banka uygulama dosyasını system/ app klasörüne taşıyıp yeniden başlatın .

Diğer bir yol : bazı banka uygulamarı lineage kernelde çalışmayabiliyor. Bu yüzden kernel değiştirebilirsiniz ( vakti zamanında ziraat uygulamasındaki sorunu böyle çözmüştüm.

Ben o kadar uğraşmadım kernel işi beni aşar en kolayı magisk kaldırmak olacak galiba teşekkür ederim ilginiz için

Reyes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi
Konular
2
Merhaba Halil hocam uzun süredir bizler içinde emek veriyorsunuz teşekkür ederim.
Bir sorum olacak ben iki defa miui port rom kurdum ancak onlarda Vakıfbank mobil çalıştıramadım. Şu an pixelence rom kurulu ve Vakıfbank mobil çalışıyor. Bu romda da Vakıfbank mobil çalışırmı yada kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirmi?
kernel degısırsen calısır onceden pixel romda da calısmazdı ama yanlın hatırlamıyorsam franco kernel ıle calısıyordu

mkgolpek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
M
Cihazım
Redmi note 4
Konular
0
Bahsettiğiniz yöntemleri denedim ama yinede vakıfbank çalışmadı kernel değiştirme işi kolaymıdır nasıl yapılır yoksa hiç girişmemelimiyim?

Eyup27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eyyüp
Cihazım
Redmi note 4
Konular
0

Reyes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi
Konular
2
Bahsettiğiniz yöntemleri denedim ama yinede vakıfbank çalışmadı kernel değiştirme işi kolaymıdır nasıl yapılır yoksa hiç girişmemelimiyim?
Rom flashlar gibi flashliyorsun hocam olup bitiyor

Furkanemir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi note 4
Konular
8
Uygulama hiç açılmıyor mu ?

Reyes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi
Konular
2
bende rom hic yuklenmedı ramazan ramazan kafa palatamayacam farklı bır rom denıyeyım

mkgolpek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
M
Cihazım
Redmi note 4
Konular
0
Uygulama hiç açılmıyor mu ?

İlk açılış ve tanıtım kısmı oldu ancak daha sonra açılmadı bir türlü şifre kısmına gelmiyor beyaz ekran olarak kalıyor

Furkanemir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi note 4
Konular
8
İlk açılış ve tanıtım kısmı oldu ancak daha sonra açılmadı bir türlü şifre kısmına gelmiyor beyaz ekran olarak kalıyor
Bende şuan miuipro port kurulu kernel olarakta ethereal v21 ayrıca magisk paket adı değiştirilerek gizlendi Vakıfbank şifre ekranına kadar gayet normal çalışıyor. Hesabım olmadığı için burdan sonrasını deneyemedim.
Siz bu konuda geçen romu kullanıyorsanız ethereal v25 kerneli flashlayın, magiski ayarlarından paket adını değiştirin sonra banka uygulamasını yükleyin büyük ihtimalle çalışacak.
Not: Neden kernelin v25 versiyonunu tavsiye ettiğimi merak ederseniz, v21 bu romda bootlopa neden oluyor , v26 yı da sakın yüklemeyin dahili hafızamda soruna neden oldu ,full format atmak zorunda kaldım ( 10 yıldır kernel ve custom rom yüklüyorum ilk defa kernel yüklemek böyle bir soruna neden oldu.

Kernel linki: rom yükler gibi flashlayın. Yüklemeden önce yada sonra hiçbir wipe işlemi yapmayın

Üst Alt