Rom Mido için Eu Beta 20.3.19 Mi Note 3 den Port

Reyes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi
Konular
2
Uzun zamandan beri global Roma donmustum ama yine kaşıntı tuttu :D bir PC bulursam deniyeyim bunu

urfalandin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa
Cihazım
Poco X5 Pro
Meslek
Kırtasiye
Konular
7
Direk kaçın diyorum Avea dan. Anladınız umarım :D Ben Turkcell faturasız kullanıyorum. Bi kez telekom denedim töbe ettim. İnanılmaz şarj yedirir telefona. Vodafone ve Turkcell öyle olmadı bende. Tabi göreceli bi konu.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Son durumum bu.
%100 yapar, mümkünse %20 de şarja takarım.
Bugün idare ediyor sanki ama bende baya insta face youtube kullanıyorum bide mobil veriden. Artı bana 15 gb 35 tl ye veren bir operatör yok malesef olsa geçerim niye geçmiyim. Ve bence bataryayıda öldürmüşümdür şarjda full kullanırım normalde. Bide şey diyicem hocam bu ram fazla tüketiyor gibi stockta ben boş alan temizleyince 1.6 gb görüyorum ama bunda en fazla taş çatlasın 1.4 oda her temizlemede vermiyor. İkinci konu şu bataryada bazen %98 kalıyor %100 olmuyor bu bataryaynın artık beni salll demesi ile özdeşleştiriyorum ve son olarak bu hücresel veri acaba wifi kullansam bu kadar yüksek gösterir mi bide volte açık sizde ben yapamadım olmadı bende romla alakalı bir ayar var mı yoksa operatör kaynaklı mı çok sordum ama aklıma geldikçe romla alakalı şuan saydırıcam şimdiden kusura bakmayın

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-10-14-42-35-285_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2020-05-10-14-42-35-285_com.miui.securitycenter.png
    200 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_2020-05-10-14-42-51-963_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-05-10-14-42-51-963_com.miui.securitycenter.jpg
    108,1 KB · Görüntüleme: 23

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
193
Bugün idare ediyor sanki ama bende baya insta face youtube kullanıyorum bide mobil veriden. Artı bana 15 gb 35 tl ye veren bir operatör yok malesef olsa geçerim niye geçmiyim. Ve bence bataryayıda öldürmüşümdür şarjda full kullanırım normalde. Bide şey diyicem hocam bu ram fazla tüketiyor gibi stockta ben boş alan temizleyince 1.6 gb görüyorum ama bunda en fazla taş çatlasın 1.4 oda her temizlemede vermiyor. İkinci konu şu bataryada bazen %98 kalıyor %100 olmuyor bu bataryaynın artık beni salll demesi ile özdeşleştiriyorum ve son olarak bu hücresel veri acaba wifi kullansam bu kadar yüksek gösterir mi bide volte açık sizde ben yapamadım olmadı bende romla alakalı bir ayar var mı yoksa operatör kaynaklı mı çok sordum ama aklıma geldikçe romla alakalı şuan saydırıcam şimdiden kusura bakmayın

Sıralı madde madde yazsaydınız iyi olurdu :D baya karman çorman olmuş :)

bana 15 gb 35 tl ye veren bir operatör yok malesef
-Ben operatör olayını şöyle yapıyorum. Hiçbir zaman faturalı kullanmam. Şu an Turkcell de 10GB+ ek avantajlar, işte bilinen fizzy TV+ falan filan, SMS zaten standart 1000 tane, 750dk da arama, arada salla kazandan gelenler falan 39₺ ye kullanıyorum. Nasıl oluyor peki bu? Şöyle yapıyorum. Turkcell de faturasızda 12 ay kalıyorum sonra bunlar pakete zam yapıyor, bende farklı operatöre geçiyorum, Turkcell den geldiğim için indirimli güzel bi paket alıyorum. Sonra 3 ay orda kalıyorum, sonra yeniden Turkcell e geçiyorum şöyle yine 8-10GB olan bir paket seçiyorum, diyorum selamün aleyküm ben X operatörden geliyorum nedir indirimli fiyatınız :D böyle işte

stockta ben boş alan temizleyince 1.6 gb görüyorum ama bunda en fazla taş çatlasın 1.4 oda her temizlemede vermiyor
bendeki model 3 GB olan, ortalama 1-1.2 GB boş Ram oluyor.

bataryada bazen %98 kalıyor %100 olmuyor bu bataryaynın artık beni salll demesi ile özdeşleştiriyorum
Ben telefonu 2017 de aldım olsun bi zahmet o kadar :D

son olarak bu hücresel veri acaba wifi kullansam bu kadar yüksek gösterir mi bide volte açık sizde ben yapamadım olmadı bende romla alakalı bir ayar var mı yoksa operatör kaynaklı mı
Operetör kaynaklı. Türkcell geçenlerde telefon model sınırlamasını kaldırdı. Bende menüden Volteyi aktif ettim oldu. VoWİFİ aktif olmadı. Forumda modem konusu var ama olmadı bende bi türlü. Zaten Volte de o kadar önemli bişi değil.

aklıma geldikçe romla alakalı şuan saydırıcam şimdiden kusura bakmayın
Hiç problem değil gördükçe cevap yazarım :) Madde madde yazın anlaşılır olsun yeter. :)

Birde şu programı kurup ne sinyal alıyorsunuz ne kadar kaliteli sinyal alıyorsunuz ona bi bakın.

Son düzenleme:

toprakart

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
redmi note 9s
Konular
4
Şimdi bir sorun fark ettim, ram temizleme özelliğini kullanınca tuşlar bir süre devredışı kalıyor.

urfalandin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa
Cihazım
Poco X5 Pro
Meslek
Kırtasiye
Konular
7
Sıralı madde madde yazsaydınız iyi olurdu :D baya karman çorman olmuş :)

bana 15 gb 35 tl ye veren bir operatör yok malesef
-Ben operatör olayını şöyle yapıyorum. Hiçbir zaman faturalı kullanmam. Şu an Turkcell de 10GB+ ek avantajlar, işte bilinen fizzy TV+ falan filan, SMS zaten standart 1000 tane, 750dk da arama, arada salla kazandan gelenler falan 39₺ ye kullanıyorum. Nasıl oluyor peki bu? Şöyle yapıyorum. Turkcell de faturasızda 12 ay kalıyorum sonra bunlar pakete zam yapıyor, bende farklı operatöre geçiyorum, Turkcell den geldiğim için indirimli güzel bi paket alıyorum. Sonra 3 ay orda kalıyorum, sonra yeniden Turkcell e geçiyorum şöyle yine 8-10GB olan bir paket seçiyorum, diyorum selamün aleyküm ben X operatörden geliyorum nedir indirimli fiyatınız :D böyle işte

stockta ben boş alan temizleyince 1.6 gb görüyorum ama bunda en fazla taş çatlasın 1.4 oda her temizlemede vermiyor
bendeki model 3 GB olan, ortalama 1-1.2 GB boş Ram oluyor.

bataryada bazen %98 kalıyor %100 olmuyor bu bataryaynın artık beni salll demesi ile özdeşleştiriyorum
Ben telefonu 2017 de aldım olsun bi zahmet o kadar :D

son olarak bu hücresel veri acaba wifi kullansam bu kadar yüksek gösterir mi bide volte açık sizde ben yapamadım olmadı bende romla alakalı bir ayar var mı yoksa operatör kaynaklı mı
Operetör kaynaklı. Türkcell geçenlerde telefon model sınırlamasını kaldırdı. Bende menüden Volteyi aktif ettim oldu. VoWİFİ aktif olmadı. Forumda modem konusu var ama olmadı bende bi türlü. Zaten Volte de o kadar önemli bişi değil.

aklıma geldikçe romla alakalı şuan saydırıcam şimdiden kusura bakmayın
Hiç problem değil gördükçe cevap yazarım :) Madde madde yazın anlaşılır olsun yeter. :)

Birde şu programı kurup ne sinyal alıyorsunuz ne kadar kaliteli sinyal alıyorsunuz ona bi bakın.

Ortalama sarı bölgede hep bu iyi mi kötü mü bundan kaynaklımı?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-14-20-28-18-155_com.wilysis.cellinfolite.jpg
    Screenshot_2020-05-14-20-28-18-155_com.wilysis.cellinfolite.jpg
    500,9 KB · Görüntüleme: 18

urfalandin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa
Cihazım
Poco X5 Pro
Meslek
Kırtasiye
Konular
7
Aynı romu kardeşimin telefonada attım ama onda bu hücresel bekleme düzgün bir türlü çözemedim. Bunu tetikleyen radyo olmasın acaba bu kadar aşırı tüketimi garip geliyor bana

mkgolpek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
M
Cihazım
Redmi note 4
Konular
0
Merhaba Halil hocam uzun süredir bizler içinde emek veriyorsunuz teşekkür ederim.
Bir sorum olacak ben iki defa miui port rom kurdum ancak onlarda Vakıfbank mobil çalıştıramadım. Şu an pixelence rom kurulu ve Vakıfbank mobil çalışıyor. Bu romda da Vakıfbank mobil çalışırmı yada kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirmi?

Furkanemir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi note 4
Konular
8
Merhaba Halil hocam uzun süredir bizler içinde emek veriyorsunuz teşekkür ederim.
Bir sorum olacak ben iki defa miui port rom kurdum ancak onlarda Vakıfbank mobil çalıştıramadım. Şu an pixelence rom kurulu ve Vakıfbank mobil çalışıyor. Bu romda da Vakıfbank mobil çalışırmı yada kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirmi?
Öncelikle magisk manageri gizleme metodunu kullandınız mı.

Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt