Rehber MIA3 MIUI Fastboot Flasher [ Android 10 Downgrade 9 ]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mcmxx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cevdet
Cihazım
Mi A3
Konular
2
Son sürüm romu flasher 2.0 ile yukleyemedim. Bat dosyasına tıklıyorum tepkisiz kalıyor. miui 11 i sorunsuz yuklemistim...
Son sürümden kastınız Android 10 MIUI 12 ise dosyanız hatalı inmiş olabilir. Tekrar indirip deneyebilirsiniz.

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Sanmıyorum ama deneyeceğim. Teşekkürler.
Bunu anlamanın çok kolay bir yolu var. İndirdiğiniz dosyaların SHA-1 değerini hesaplatıp SourceForge sitesinde verilen SHA-1 değeri ile karşılaştırınız.

SHA değerini bilgisayarınıza 7zip programı kurarak kolayca öğrenebilirsiniz. Program kurulduktan sonra sağ klike CRC SHA seçenekleri ekleniyor.

uurcnblc

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Uğur Ca
Cihazım
Mi A3
Konular
0
Herkese selamlar,

Bu rehber üzerinden mi a3 telefonuma Miui 11 kurdum ancak, sürekli farklı uygulamalar kullanıyorum ve bankacılık işlemlerim de telefonum üzerinden yapıyorum. Bu da içimde tereddüt yaratıyor. Bunların üstüne arada farklı dillerde (Arapça, Çince,Rusça vb.) google reklamları görmeye başladım. Bundan dolayı global sürüme dönmek istiyorum. Forumda recovery rom vs. diye konular gördüm ancak bir türlü emin olamadım hangi sürümü kuracağımı. Standart ilk geldiği versiyonu kurup bootloader kilidini kapatmak istiyorum. Bunun için nasıl bir yol izleyebilirim? mevcut rehberlerden hangisi bunu sağlar.

Bu rom konusuyla ilgili cidden cahilim, o yüzden kusura bakmayın. Baya araştırdım ota nedir stok nedir custom nedir, ama tam olarak hangi yolu izlemem gerektiğine hala emin değilim :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sanırım bu rehberi takip edersem, Mi A3 Global Android 10 rom kurmuş olacağım. Rom - [Fastboot ROM] Stok Android 10 QFQMIXM Global Sürekli Güncel

Son düzenleme:

wquzun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlhami GÜVEN
Cihazım
xiaomi Mi a3
Meslek
emekli
Konular
3
Herkese selamlar,

Bu rehber üzerinden mi a3 telefonuma Miui 11 kurdum ancak, sürekli farklı uygulamalar kullanıyorum ve bankacılık işlemlerim de telefonum üzerinden yapıyorum. Bu da içimde tereddüt yaratıyor. Bunların üstüne arada farklı dillerde (Arapça, Çince,Rusça vb.) google reklamları görmeye başladım. Bundan dolayı global sürüme dönmek istiyorum. Forumda recovery rom vs. diye konular gördüm ancak bir türlü emin olamadım hangi sürümü kuracağımı. Standart ilk geldiği versiyonu kurup bootloader kilidini kapatmak istiyorum. Bunun için nasıl bir yol izleyebilirim? mevcut rehberlerden hangisi bunu sağlar.

Bu rom konusuyla ilgili cidden cahilim, o yüzden kusura bakmayın. Baya araştırdım ota nedir stok nedir custom nedir, ama tam olarak hangi yolu izlemem gerektiğine hala emin değilim :)

Sanırım bu rehberi takip edersem, Mi A3 Global Android 10 rom kurmuş olacağım. Rom - [Fastboot ROM] Stok Android 10 QFQMIXM Global Sürekli Güncel
sensör sorunu yaşarsınız direk global 10 kurarsanız önce global 9 kurun sonra OTO dan 10 a yükseltin hem içiniz rahat eder hem sorun yaşamamış olursunuz.9 dayken bootloader klidinide kapatabilirsiniz.
fastboot flashing lock
fastboot flashing lock_critical
iki komutuda girmeniz gerek

uurcnblc

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Uğur Ca
Cihazım
Mi A3
Konular
0
sensör sorunu yaşarsınız direk global 10 kurarsanız önce global 9 kurun sonra OTO dan 10 a yükseltin hem içiniz rahat eder hem sorun yaşamamış olursunuz.9 dayken bootloader klidinide kapatabilirsiniz.
fastboot flashing lock

Hocam cevap için teşekkür ederim. Şimdi bu forumda bulamadığım için (yanlış anlaşılma olmasın, olmadığından değil ben bulamadım :) ) donanım haberdeki en geniş kapsamlu mi a3 başlığı altındaki, FASTBOOT ROM KURULUMU (Android 9) içeriğini deneyeceğim. Şimdi özetle, daha önce miui 11 custom rom kurduğum için, twrp ve bl kilidi açma konularını pas geçiyorum. Direk adb ile , android 9 (global mı eu mu tam emin değilim hala) kurulumunu yapıyorum. Daha sonra, senin izah ettiğin gibi kilidi kapatıyorum.

OTA denilen şey, anladığım kadarıyla, güncelleme ön dosyası gibi bir şey. Ancak, yalnızca ileri doğru (9'dan 10'a gibi) işlem yapabiliyoruz. İndirdiğim rom linki aşağıda, offical olup olmadığını da anlamadım ama neyse, güvenilir olduğunu umuyorum :)

wquzun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlhami GÜVEN
Cihazım
xiaomi Mi a3
Meslek
emekli
Konular
3
avrupa romu kuruyorsunuz 9 dan 10 cihaz üzerinden otomatik güncellerseniz şüpheleriniz dağılmış olur

aybars72

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aybars
Cihazım
mi a3
Konular
0
fastboot flashing lock
Hocam aynı durumdayım ama kafama takılan bir soru var. Xiaominin sitesinden IMEI bazlı ürün kontrolü yaptığımda international version görünüyor. İlk gelişi eu rom mu global mi hatırlamıyorum. Eu rom kurup kilidi kapatsam sorun olur mu? Teşekkür ederim şimdiden iyi günler

mustafaakar1903

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mustafa
Cihazım
xiaomi mi a3
Konular
0
ellerine emeğine sağlık hocam miui 12 gelir mi acaba? :)

mi a3 cihazım fastboot modunda kaldı ne yapsam da düzelmiyor bunun için yardımcı olabilir misin hocam?

Son düzenleme:

hakanagus1978

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
mi a3
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba arkadaşlar tekrar kaşınıza bir rehberle çıktım. Bu rehber sayesinde benim gibi telefonlarını android 10 olan arkadaşlar bir şekilde android 9 dönmek istiyorlar ya da MIUI rom kurmak istiyorlar işte bu rehber tam size göre . Xiaomi 3. defa Android güncellemesini geri çekince ben dahil bazı arkadaşlar şu soruları soruyordu [ Ya nasıl stok android 9 a geri dönüş yapacağız ya da nasıl şimdi android sürüm 10 oldu nasıl MIUI kuracağız ] diye eminim çok sorular soruldu işte bu rehberdeki adımları takip ederseniz eğer kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Dip not: Hiç bir paylaşımı denemeden yapmadım yapmamda
------------------------------------------------------------------------------------------

1- Öncelikle telefonu fastboot moda alın
2-MIA3_MIUI_Fastboot_Flasher_v1.0.exe dosyasını
3- En son MIUI sürümünü

4- İndirdiğiniz xiaomi.eu_MIA3_20.1.16_R2_v11-9-BITNET.zip dosyasını masaüstüne klasöre çıkart seçeneğine basın
5- Çıkattığınız klasörün içine girin ve MIA3_MIUI_Fastboot_Flasher_v1.0.exe içine kopyalayın
6- MIA3_MIUI_Fastboot_Flasher_v1.0.exe Dosyasını çaıştırın xiaomi.eu_MIA3_20.1.16_R2_v11-9-BITNET içindeki firmware-update klasörünün içine bazı dosyalar eklenecek.
7- Son olarak telefon fastboot moddayken Flash_And_Format_Data.bat dosyasını çalıştırın.
8- Kurulum başlayacaktır müdahale etmeyiniz kurulum bittikten sonra press any key to continue yazısı çıktığı zaman herhangi bir tuşa basın
9- Android 9 MIUI hayırlı olsun ister MIUI kullanın isterseniz Mi Flash Tool ile stok android 9 rom kurun .
10- Stok Android 9 10.3.16.0.PFQMIXM
11- Önemli mutlaka oku: Mi Flash İle stok Android 9 kurulumu yapacak olan arkadaşlar mutlaka aşağıdaki komutları girsin.
12- Telefonu fastboot moda alın ve sırasıyla fastboot --set-active=a ve
fastboot getvar current-slot bu kmutları girin slotun a slotu olduğundan emin olun ayrıca Mi flash tool programından clean_all seçeneğini işaretleyip flashlayın

----------------------------------------------------------------------------------------------

--- Resimler ---

--- Sık Sorulan Sorular ---

İmeili yazılı olan mia 3 için denedim herşey güzel lakin ikide bir ekrana cihqz kaydı yapılamadı imei alınamdı diye sürekli uyarı çıkıypr

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt