Rehber MIA3 MIUI Fastboot Flasher [ Android 10 Downgrade 9 ]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Kurulum gerçekleşirken komut penceresini izlemiştim. Hem a hem b slotuna kurulum yaptı. Bende aktif slot A görünüyor. Mesele şu ki bu slotlar birbirinden bağımsız mıdır, inaktif olan slotu silmenin bir zararı olur mu? XDA'daki başlıkta slot silme önerisi bulunmuyor.
MIUI 11 yükleyip B slotunu temizledim. Herhangi bir zararı olmadı. Faydasını da göremedim. Ayrıca B slotunu temizlemeden önce depolama alanına bakmıştım. 47,65 GB'lık alan boş görünüyordu. B slotunu temizledikten sonra boş alan değişmedi, aynı kaldı.

Camoka

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bekir
Cihazım
Mi A3
Konular
0
MIUI 11 yükleyip B slotunu temizledim. Herhangi bir zararı olmadı. Faydasını da göremedim. Ayrıca B slotunu temizlemeden önce depolama alanına bakmıştım. 47,65 GB'lık alan boş görünüyordu. B slotunu temizledikten sonra boş alan değişmedi, aynı kaldı.
Niye bilmiyorum ama belli bir zaman sonra o kalıntılar sistemi dengesiz hale getiriyor, telefonu kapatıp açmadan da çözülmüyor sorun.

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Şu testi geçebilen varmı yoksa testmi bozuk
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
O testte bende çok uğraştım ama olmadı yalnız store dan indirdiğim APK larla yapınca sorun yok.
Accelerometer testini geçtim. :) (MIUI 11)

Telefonu önce düz bir zemine koyup kalibrasyon butonuna bastım. Sonra telefonu iki elimle kenarlarından tutup X, Y ve Z eksenlerinde aynı anda düz, çapraz, baş aşağı, baş yukarı her yönde hareket ettirdim, dans ettirdim. İki test de başarılı oldu.

Püf noktası: +45 testi için değerler aynı anda X 5.5 Y 5.5 Z 5.5 olmalı. -45 testi için değerler aynı anda X -5.5 Y -5.5 Z -5.5 olmalı.

Ancak "VersionInfo" ve "Charge" testlerini geçemedim.

VersionInfo'da "System_Verity: NO" yazıyor. Bu sebeple test başarısız oluyor. Bootloader kilidi açık olduğundan mı böyle oluyor, bilmiyorum. Bilen arkadaşlar yazarlarsa memnun olurum.

Charge testinde "Unplug the usb cable." yazdığında USB kablosunu çıkarıyorum ama test ilerlemiyor. Kabloyu çıkardığımda üst tarafta kırmızı fontla "Please insert the USB cable." yazıyor ama aşağıdaki "Unplug the usb cable." hala öyle duruyor. Yani hem algılıyor hem algılamıyor. Bu sebeple fail oluyorum. Ne yaptıysam memnun edemedim. Bu testi geçebilen var mı?

Camoka

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bekir
Cihazım
Mi A3
Konular
0
Accelerometer testini geçtim. :) (MIUI 11)

Telefonu önce düz bir zemine koyup kalibrasyon butonuna bastım. Sonra telefonu iki elimle kenarlarından tutup X, Y ve Z eksenlerinde aynı anda düz, çapraz, baş aşağı, baş yukarı her yönde hareket ettirdim, dans ettirdim. İki test de başarılı oldu.

Püf noktası: +45 testi için değerler aynı anda X 5.5 Y 5.5 Z 5.5 olmalı. -45 testi için değerler aynı anda X -5.5 Y -5.5 Z -5.5 olmalı.

Ancak "VersionInfo" ve "Charge" testlerini geçemedim.

VersionInfo'da "System_Verity: NO" yazıyor. Bu sebeple test başarısız oluyor. Bootloader kilidi açık olduğundan mı böyle oluyor, bilmiyorum. Bilen arkadaşlar yazarlarsa memnun olurum.

Charge testinde "Unplug the usb cable." yazdığında USB kablosunu çıkarıyorum ama test ilerlemiyor. Kabloyu çıkardığımda üst tarafta kırmızı fontla "Please insert the USB cable." yazıyor ama aşağıdaki "Unplug the usb cable." hala öyle duruyor. Yani hem algılıyor hem algılamıyor. Bu sebeple fail oluyorum. Ne yaptıysam memnun edemedim. Bu testi geçebilen var mı?
Buna benzer bir test yapmıştım mi A3 üzerinde, sonucunda telefon tekrar sapıtmaya başlamıştı. Nihayetinde yine bir b slot temizliği ile düzene girdi

recepix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
MI A3
Konular
2
Slotları nasıl temizliyorsunuz ?

Mi A3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

deluciaa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
XİAOMİ Mİ A3
Konular
13
Doğru! v1 ile sorunsuz yüklendi.

Bu durum ilk mesaja eklenebilir.
MIA3_MIUI_Fastboot_Flasher_v2.0.exe programı MIUI 12'den MIUI 11'e geçişte sorun çıkarıyor. @ deluciaa
Hocam merhaba tüm arkadaşlara selam olsun yoğun iş ttemposu yüzünden ilgilenemedim forumla arkadaşlar ben miu 12 çıktığını bile bilmiyorum bu rehber android 10 dan miu 11 kurulumu için hazırlandı geri kalan işlemler sizin sorumluluğunuz altında bunu unutmayın sevgiler saygilar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hatta o kadar uzak kaldım ki stok romda kalmışım ona da bugün güncelleme gelmiş

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

Camoka

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bekir
Cihazım
Mi A3
Konular
0
Ben Pc'den bağlanamıyorum Mi A3'e ama yukarıdaki link size yardımcı olur umarım. TWRP üzerinden nasıl yapılacağı başka bir başlık altında mevcuttu ama Miui 12 gelince silinmiş maalesef.

wquzun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlhami GÜVEN
Cihazım
xiaomi Mi a3
Meslek
emekli
Konular
3

Mi A3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
B slotunu temizlemek için

Romu yükledikten sonra cihazı fastboota alın ve sırasıyla şunları yazın;

Fastboot erase system_b
Fastboot erase vendor_b
Fastboot erase boot_b

Camoka

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bekir
Cihazım
Mi A3
Konular
0
Twrp üzerinden nasıl temizliyoruz, biliyor musunuz?

Kafkef

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Volkan
Cihazım
Pocophone F1
Konular
5
Son sürüm romu flasher 2.0 ile yukleyemedim. Bat dosyasına tıklıyorum tepkisiz kalıyor. miui 11 i sorunsuz yuklemistim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt