Soru Mi9t pro PUBG ve dokunmatik ekran hassasiyet problemi

D1rty03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
samsung s8+
Konular
24
Herkeze merhaba ve de iyi forumlar. Daha önce forumda hem konu açtım hem de açılan konuları okudum. PUBG oynayan bazı arkadaşlar (mi9t pro için) oyunda dokunmatik hassasiyet algısının değiştiğini söylüyor ve benim de sorunum bu şekilde. PUBG oynarken ekranın sag tarafında crosshairi ve karakteri saga sola yukarı aşağı çevirdiğimiz kısımın hassasiyet ayarı oyun esnasında bozuluyor yavaşlıyor. Game turbo, gfx tools, 3 parmak ekran görüntüsü alma vs. birçok şeyi denedim ancak; azalmış olmasına rağmen bu sorundan halen muzdaribim. Rom konusunda araştırma yaparken aklıma şöyle bir şey geldi. Şu an cihazımda orjinal olarak gelen global rom yüklü durumda ve 8 ay daha kullanabileceğim için malum yolla kayıt işlemini yaptırmadım. Acaba kayıt işlemini yaptırıp eu stabil roma geçiş yapsam bu oyun içerisindeki hassasiyet sorunu düzelir mi? Eu rom kullanıp da Pubg oynayan arkadaşlar yazabilir mi? Hatta forumda global romdan eu roma geçen var mı?

Occaut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Meslek
Tekstil
Konular
11
Selam arkadaşlar. 2 gün oldu xiaomi k 20 Pro premium aldım. Pubg oynuyorum. Bu sorunu bende fark ettim. Ekranda sanki algılama sorunu var gibi. Dürbün açınca özellikle uzaktaki adamları tutturmak imkansız galaxy S8 de oynarken böyle bi sorun hiç yaşamadım. O kadar hızlı ve işlemci ram bakımından en üst seviye olan bi telefon böyle bi şey nasıl yapar. Ekran videosu bile aldım. Dokunma algılama sorunu var gibi sağa sola çekerken geç algılıyor ve aniden sağ sol yapıyor. Bunun çözümü nedir bulan var mı. Yada kimle nereyle iletişime geçsek çözüm bulabiliriz. Çözüm bulanlar lütfen paylaşsın.
Kaç parmak oynuyorsun , 3 ise ekran görüntüsü almayı kapatıp gamee turbo hassasiyetlerini açarsan sorun duzeliyor, 4 parmağa çözüm yok , 2 parmakta ise hiçbir sorun olmaması lazım (eğer tetik kullanıyorsan tetiği de 1 parmaktan say)

Oyla:

Kingser

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Xiaomi k20 Pro
Konular
0
Cevap için teşekkürler ama bunun parmakla hiç alakası yok 2 3 fark etmiyor. Ben 2 parmak oynuyorum ve Pro denecek kadar iyiyim. Hassasiyet yada başka bi ayarla hiç alakası yok. Sadece xiaomi den kaynaklı yani telden. Eminim bi ayarı vardır ama ne. Bak konuyu açan arkadaş çok güzel açıklamış. Tek parmak ekranda dursa dahi sağ tarafta nişan alma yerinde 4 6 8 x dürbünlerle dokunma algılamıyor gibi yada geç algılıyor. Yada bi sanki ekranda pislik varmış da ona takılmış gibi nişan aldığın yerin bi kaç metre yada santim (oyun içi) yanına üstüne alıyor. Bunun çözümü olmalı yoksa teli direk vercem satarım. Yazık olur o kadar hevesle aldım 12/512 diye

Oyla:

matrixice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
10
Evet lanet bir delay var sanki sonradan algılıyor gibi ya da sanki parmağını saliselik algılıyo algılamıyor gibi saçma bi durum.Beni de soğuttu telefondan

Oyla:

Kingser

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Xiaomi k20 Pro
Konular
0
Sen oyunda gör beni. Çıldırıyorum. Normalde kaçmaz benden kimse. Adamı artı işaretinin içine alana kadar adam yüz kere ateş ediyor bana. Delirdim iki gündür. Böyle saçmalık olmaz. Sırf ben işlemci ve ram bakımından en iyisi diye aldım. Bunun çözümü olmazsa hayal kırıklığı olacak valla

Redmi K20 Pro Premium Edition cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Occaut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Meslek
Tekstil
Konular
11
Cevap için teşekkürler ama bunun parmakla hiç alakası yok 2 3 fark etmiyor. Ben 2 parmak oynuyorum ve Pro denecek kadar iyiyim. Hassasiyet yada başka bi ayarla hiç alakası yok. Sadece xiaomi den kaynaklı yani telden. Eminim bi ayarı vardır ama ne. Bak konuyu açan arkadaş çok güzel açıklamış. Tek parmak ekranda dursa dahi sağ tarafta nişan alma yerinde 4 6 8 x dürbünlerle dokunma algılamıyor gibi yada geç algılıyor. Yada bi sanki ekranda pislik varmış da ona takılmış gibi nişan aldığın yerin bi kaç metre yada santim (oyun içi) yanına üstüne alıyor. Bunun çözümü olmalı yoksa teli direk vercem satarım. Yazık olur o kadar hevesle aldım 12/512 diye
Çok enteresan , touch repair diye bir program var markette , mavi renkli bir iconu var , daha önce bu forumda paylaşılmıştı , onu bir dener misin ?

Oyla:

Kingser

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Xiaomi k20 Pro
Konular
0
Çok enteresan , touch repair diye bir program var markette , mavi renkli bir iconu var , daha önce bu forumda paylaşılmıştı , onu bir dener misin ?
Denedim kardeşim yine olmadı. Hatta şöyle diyim sadece dürbünde fark ediyoruz gibi ama normal karakter yürürken hafif sağ sol yapmaya çalışırken bile donuyor gibi his vererek geçiş yapıyor. Ama dürbün açıp ateş ederken çok belirgin. Video aldım ama burdan atılmıyor galiba.

Oyla:

Kingser

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Xiaomi k20 Pro
Konular
0
Şimdi düşünüyorum bu paraya bu kadar özellikli bi tel böyle olur? Gibi ama ekran kalitesi de kötü değil. Çözemedim neden. Zaten bile bile oyun performansı yüksek olsun diye yapılmış bi tel nasıl böyle bi sorunu var. Ve xiaomi genel sorunuymuş okuduğum kadarıyla. Ama çözümü olduğunu düşünüyorum hala

Oyla:

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
Şimdi düşünüyorum bu paraya bu kadar özellikli bi tel böyle olur? Gibi ama ekran kalitesi de kötü değil. Çözemedim neden. Zaten bile bile oyun performansı yüksek olsun diye yapılmış bi tel nasıl böyle bi sorunu var. Ve xiaomi genel sorunuymuş okuduğum kadarıyla. Ama çözümü olduğunu düşünüyorum hala

Rom değiştirmeyi denediniz mi hiç?

Oyla:

Kingser

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Xiaomi k20 Pro
Konular
0
Rom değiştirmeyi denediniz mi hiç?
Hayır daha yeni aldım teli. Hiç root rom düşünmedim bile. Galaxy S 8 de yapıyordum hatta tüm samsung tellerde ama buna gerek duymadım hiç. Faydası olur mu bilmiyorum. Ama xiaominin bunu çözmesi lazım bence ya

Oyla:

esgalci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Esen
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Bilgisayar Mühend.
Konular
11
K20 Proda gerçekten bişi var bir bakıyom aim kayıyor bişi oluyor pubg oynarken bazen önemli yerde can sıkıyor dokunmatiği

Oyla:
Üst Alt