Soru Mi9t pro PUBG ve dokunmatik ekran hassasiyet problemi

D1rty03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
samsung s8+
Konular
24
Herkeze merhaba ve de iyi forumlar. Daha önce forumda hem konu açtım hem de açılan konuları okudum. PUBG oynayan bazı arkadaşlar (mi9t pro için) oyunda dokunmatik hassasiyet algısının değiştiğini söylüyor ve benim de sorunum bu şekilde. PUBG oynarken ekranın sag tarafında crosshairi ve karakteri saga sola yukarı aşağı çevirdiğimiz kısımın hassasiyet ayarı oyun esnasında bozuluyor yavaşlıyor. Game turbo, gfx tools, 3 parmak ekran görüntüsü alma vs. birçok şeyi denedim ancak; azalmış olmasına rağmen bu sorundan halen muzdaribim. Rom konusunda araştırma yaparken aklıma şöyle bir şey geldi. Şu an cihazımda orjinal olarak gelen global rom yüklü durumda ve 8 ay daha kullanabileceğim için malum yolla kayıt işlemini yaptırmadım. Acaba kayıt işlemini yaptırıp eu stabil roma geçiş yapsam bu oyun içerisindeki hassasiyet sorunu düzelir mi? Eu rom kullanıp da Pubg oynayan arkadaşlar yazabilir mi? Hatta forumda global romdan eu roma geçen var mı?

D1rty03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
samsung s8+
Konular
24
Sizinki eu global değil, global stabildir. Arkadaşınızın ki, eu stabildir. Ve evet eu stabil in global e göre daha stabil olduğunu söylüyorlar. Benim size tavsiyem mi room kullanmanız. Tabi botloader kilidiniz ack ve bu rom atma işlerinden orta derece anlıyor iseniz..
Evet onu dedim zaten bende uzerinde orjinal gelen global kararli yazan rom var bilgisayardan ve elektronikten anlarim fakat hic rom yuklemedim onceden kilitlenirse diye korkuyorum. Lg de denemistim bi kere kilitlenmisti

Oyla:

Blackelectro

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz Orhan
Cihazım
Xiami mi9t pro
Meslek
Bilgisayar Bileşen
Konular
6
Evet onu dedim zaten bende uzerinde orjinal gelen global kararli yazan rom var bilgisayardan ve elektronikten anlarim fakat hic rom yuklemedim onceden kilitlenirse diye korkuyorum. Lg de denemistim bi kere kilitlenmisti
Hocam geçmen için bir sebep sunayım sana. Aşağıda %20ile 2bucuk saat ekran süresi aldığımi görebilirsin. Toplamda 10 saat altına düşmüyor. Ben global de bunun yarısı kadar alamıyordum. Tabi kullanıma göre değişikler gösterecektir.

Çokta korkulacak bir durum yok. Forumda anlatılan konuları dikkatli şekilde uygularsan, çokta büyütülecek bir durum olmadığını göreceksiniz.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-11-04-15-08-23-419_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2019-11-04-15-08-23-419_com.miui.securitycenter.jpg
    113,2 KB · Görüntüleme: 40
Oyla:

atak946

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi 9T PRO
Konular
5
Bugun kendi telefonum degil de mi9 kullanan bir abinin cihazinda pubg oynadim eu stable yazan bir rom yukluydu ve dokunmatik sorunu yoktu mi9 t pro ile ekran islemci ram herseyi ayni heralde eu globale gore daha iyi performans konusunda
Bu yüzden revos kullanıyorum daha stabil

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Kocin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi9t pro
Konular
3
Hani pubg oynarken sag taraftan hedefi kontrol ediyoruz ya oranın hassasiyet algısı oyun sırasında değişiyormuş gibi bazen yavaş dönüyor bazen hızlı. Yani sabit kalmıyor oradaki hassasiyet mesela 2 cm sürüklediğinde 4 cm dönüyor diyelim sabit şekilde. oynarken bazen 2 cm sürüklüyorsun 2 cm dönüyor. Yani hassasiyet o anda azalmış gibi
Selâmun aleyküm. Senin halinden bu ben anlarım herhalde aynı sorunu ben de yaşıyorum ama kimseye inandiramiyorum.hassasiyet düşürerek bu nebze düzeldi ama dediğin gibi rom değiştirmeyi ben de düşünüyorum. Özellikle uzakta ki adamın kafasına denk getirene kadar atla karayı seçiyorum bazen . Sanki anlık takılmalar oluyor aim de.

Oyla:

uFuKaHSeN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ufuk
Cihazım
Mİ9T PRO
Konular
0
Selâmun aleyküm. Senin halinden bu ben anlarım herhalde aynı sorunu ben de yaşıyorum ama kimseye inandiramiyorum.hassasiyet düşürerek bu nebze düzeldi ama dediğin gibi rom değiştirmeyi ben de düşünüyorum. Özellikle uzakta ki adamın kafasına denk getirene kadar atla karayı seçiyorum bazen . Sanki anlık takılmalar oluyor aim de.
Hocam ayni sorun bendede mevcut. Sorunun ne oldugunu tam olarak soyleyim. Ekrana ilk dokunma aninda parmaginizi hareket ettirmeye basladiginizda ilk bir iki milimetre ekran duyarsiz kalmakta. Parmaginizi hareket ettirmeye devam ederseniz dokunmatik tepki verip calismaya basliyo. Bu durum yakin catismalarda belli olmuyo ama uzaktaki adami durbunle nisanlamak iskence oluyo. Bendeki sorun tam olarak bu. Yapmadigim ayar kalmadi sorun bir nebze azalmakla birlikte halen devam ediyo. Rom degisikligi kaldi birtek denemedigim.

Oyla:

alperemiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
alper
Cihazım
Mi9
Konular
35
Hocam ayni sorun bendede mevcut. Sorunun ne oldugunu tam olarak soyleyim. Ekrana ilk dokunma aninda parmaginizi hareket ettirmeye basladiginizda ilk bir iki milimetre ekran duyarsiz kalmakta. Parmaginizi hareket ettirmeye devam ederseniz dokunmatik tepki verip calismaya basliyo. Bu durum yakin catismalarda belli olmuyo ama uzaktaki adami durbunle nisanlamak iskence oluyo. Bendeki sorun tam olarak bu. Yapmadigim ayar kalmadi sorun bir nebze azalmakla birlikte halen devam ediyo. Rom degisikligi kaldi birtek denemedigim.
Bu sorunun dokunmatik ile ilgili olduğunu düşünmüyorum hocam çünkü aynı sorun jireskopta da oluyor

Oyla:

zurtman

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
mi9
Konular
0
bu sorunu yasayanlarin hepsi HDR da mi oynuyor oyunu?

Oyla:

zurtman

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
mi9
Konular
0
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
sanırım sorun bu. biraz araştıracam forumları, bi çözüm öneren olursa yazarım buraya. bu cihaz aklımdaydı benim ama benim gibi günde 2-3 saat pubg oynayan biri için çok büyük bi sorun bu.

Oyla:

AhmetPoyrax

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi9t pro
Konular
4