Yardım Mi9 se vs 2. El mi6

Batuhanbako

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
3
Gencler 1.5-2 ay sonra telefon almayi dusunuyorum bu ikisi arasinda kaldim sizce hangisini almaliyim ? Cevaplariniz icin tesekkurler

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
düzgün okursanız performans odaklı dedim. Tam okuyun sonra tartışırız

Tamam bende zaten performans odaklı mi6 önerdiğiniz için o yorumu yazdım ve gayette net . Nokta kadar performans farkı var diye 2 yıllık cihaz alınmaz . Mi6 artık ne zamana kadar update alacak ? Alsa alsa MIUI 11 alır . Kamera yazılımı donanımı sensörü vs vs her şekilde mi9se daha ilerideyken mi6 diye diretmenin anlamı yok . Bende mi6 kullanıyorum buna rağmen 9se önerdim çünkü iki cihaz kıyaslanamaz bile .

Oyla:

Ataberkk44

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
Mi9
Meslek
Öğrenci
Konular
70
mi6;

--- direk sonuçların olduğu saniye.

mi9se;
--- direk sonuçların olduğu saniye.

bunlarda işlemci testi yapan kullanıcıları güncel geekbech skorları, mi9se genel olarak önde;

ramler aynı gpu için zaten konuda birşey yazmadım onuda atayım.. oyunlardaki fsp farkını konuda söyledim 3-5 fps ya var ya yok. ama iş antutuya kalınca orada doğal olarak fark bindiriyor. antutuda %5 dolaylarında fark atıyor mi6. geekbenchlerde de %10-15 dolaylarında mi9se

(1-2 yerde fazla düşük çıkmış fps drop olmuş mi6 da da aynısı 1 defa olmuş. oda muhtemelen yazılım yada oyunun stabilliği ile alakalıdır. fps drop bi çok oyunda yaşanabilen oyundan yada donanım yazılım uyuşmazlığı gibi şeylerden kaynaklanabilen bi durum. o yüznde çok düşük gözüken fps lere takılmamak lazım)

69k da benim cihaz aldı işlemci puanını. konuda yazdım mi9se nin yazılımı daha da stabilleşir birkaç aya. geekbench in güncel sonuçlarının olduğu bir havuz var. antutuda yok o yüzden antutu üzerinden işlemci kıyasıda bana normal gelmiyor bir çok kullanıcının güncel skorunu değerlendirmek daha doğru. birde geekbench testini önemsemeyip antutu bağlı kalanlarada tavsiye single core performansını felan araştırmaları... tüm bunlar yetmiyorsada ;

Batuhanbako ben bu konuda hiç birşey bilmiyormuşum o yüzden sen performanslı bi ürün arıyorsan arkadaşları dinle mi 6 al :)
Ben yine lafımın arkasındayım küçük ve performanslı bir telefon arıyorsa mi6 alsın ha yok ben güncellerim fotograf çekerim yeni model isterim derse mi9 se

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Ben yine lafımın arkasındayım küçük ve performanslı bir telefon arıyorsa mi6 alsın ha yok ben güncellerim fotograf çekerim yeni model isterim derse mi9 se
bilmiyorum sırf performans için diğer özelliklerden geçmeye değmez bence, performans farkıda zaten çok az ve gpu dan kaynaklı. boyut olarak aynılar ekran boyutları farklı sadece. performans açığı oyunlarda ortaya çıkar bi telefon için (video çekim değerleri fps vs.. zaten sabit onu saymaz isek). oyun içinde amoled ve orta büyüklükte bi ekran ideal olur.

geekbench e neden antutudan daha çok güvendiğime gelincede. mi8 in ram değerleri inceledğim kadarıyla mi9se ile aynı ama antutuda fazla puan almış o kısım. ona bi açıklama bulamadım o yüzden geekbench benim için daha belirleyici diye düşünüyorum. her ne kadar işlemci üzerinden konuşsakta ramdeki o durum ve geekbench gibi güncel sürekli veri olmaması mi9se nin daha iyi işlemcisi olduğunu düşündürüyor. geekbench skorlarında aksini görmediğim sürecede öyle düşünürüm :)

alacak arkadaş performansa takılmamalı ekran boyutu, ekran tipi ve vereceği farkın kamera değip değmeyeceğine göre seçim yapmalı. daha 1 hafta olmadı huawei p20 satıp mi9se geçtim ben. performans denilen şeye çok takılmamak lazım heleki bu iki model arasında.

Oyla:

Batuhanbako

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
3
9se mi6 dan her türlü üstün değil bence hocam, hiçbir zaman 9se mi6 nın performansını veremez öncelikle. Mi6 efsane 9se ise mi9 un kuyruğu.mi6 hala alınabilecek ve kullanılabilecek bi cihaz.belki de xiaomi markasının en kullanışlı telefonu
Eskimesi ileride sorun yasatir mi hocam guncelleme vs. Guncel bi telefon almak daha mi mantikli yoksa
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bilmiyorum sırf performans için diğer özelliklerden geçmeye değmez bence, performans farkıda zaten çok az ve gpu dan kaynaklı. boyut olarak aynılar ekran boyutları farklı sadece. performans açığı oyunlarda ortaya çıkar bi telefon için (video çekim değerleri fps vs.. zaten sabit onu saymaz isek). oyun içinde amoled ve orta büyüklükte bi ekran ideal olur.

geekbench e neden antutudan daha çok güvendiğime gelincede. mi8 in ram değerleri inceledğim kadarıyla mi9se ile aynı ama antutuda fazla puan almış o kısım. ona bi açıklama bulamadım o yüzden geekbench benim için daha belirleyici diye düşünüyorum. her ne kadar işlemci üzerinden konuşsakta ramdeki o durum ve geekbench gibi güncel sürekli veri olmaması mi9se nin daha iyi işlemcisi olduğunu düşündürüyor. geekbench skorlarında aksini görmediğim sürecede öyle düşünürüm :)

alacak arkadaş performansa takılmamalı ekran boyutu, ekran tipi ve vereceği farkın kamera değip değmeyeceğine göre seçim yapmalı. daha 1 hafta olmadı huawei p20 satıp mi9se geçtim ben. performans denilen şeye çok takılmamak lazım heleki bu iki model arasında.
Tesekkurler hocam mi9 se d karar kildim. Eger gsm den aldiysaniz fiyat ve magaza onerir misiniz ?

Son düzenleme:
Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Eskimesi ileride sorun yasatir mi hocam guncelleme vs. Guncel bi telefon almak daha mi mantikli yoksa

Tesekkurler hocam mi9 se d karar kildim. Eger gsm den aldiysaniz fiyat ve magaza onerir misiniz ?
Semersten 2150 tl ye aldım ben. gsm den kastınızı anlayamadım. telefoncu mu demek oluyor

Guncel olmaması cok sıkıntı yaratmaz. Hatta bazı eskı Android versıyonları daha stabıl olabiliyor. Xıaomıde androıd 8 kullanmadım ama huaweıde androıd 8 9 a gore daha stabıldı. Eskı olmasındakı dezavantajlar guvenlık açıkları, belkı kamera gibi programlarda çok ufak iyileştirmelerden mahrum kalabılme vb.. Bunlarda custom rom ıle asılabılır dusuncesındeyım. Mesela ben Xperia z5 kullandım 1.5 sene çogu zaman androıd 6 da kullandım 7 olmasına rağmen. Çünkü 7 hem performans hemde şarj olarak kotu ıdı z5 te. 5.1 bıle androıd 7 den iyiydi :D

Kayıtsız mı9 ıle 2. El mı6 arasında ısenız mı9se iyi. Ama garantılı alacaksanız mı9se 3600 verilmez. Xıaomının doğasına aykırı :D

Oyla:

kueens

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
enes
Cihazım
mi5
Konular
9
mi6 kullanıyorum 2 yıldır , gerçekten çok iyi cihaz, ahizesine toz dolması dışında bir sıkıntı yaşamadım, ekran kırıldı kullanmaya devam ediyorum performasında zerre sekme yok :D mi9se ile aralarında fiyat farkı çok, mi9se nin görüntüsü ve ekranı mi6 dan kat kat iyi, iksinin arasında performans mi6 da daha iyi bir de daha ucuz , bunlar dışında mi6 nın bir üstünlüğü olduğunu sanmıyorum fiyat sorun değilse her türlü mi9se alınır

Oyla:

Batuhanbako

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
3
Su
Semersten 2150 tl ye aldım ben. gsm den kastınızı anlayamadım. telefoncu mu demek oluyor

Guncel olmaması cok sıkıntı yaratmaz. Hatta bazı eskı Android versıyonları daha stabıl olabiliyor. Xıaomıde androıd 8 kullanmadım ama huaweıde androıd 8 9 a gore daha stabıldı. Eskı olmasındakı dezavantajlar guvenlık açıkları, belkı kamera gibi programlarda çok ufak iyileştirmelerden mahrum kalabılme vb.. Bunlarda custom rom ıle asılabılır dusuncesındeyım. Mesela ben Xperia z5 kullandım 1.5 sene çogu zaman androıd 6 da kullandım 7 olmasına rağmen. Çünkü 7 hem performans hemde şarj olarak kotu ıdı z5 te. 5.1 bıle androıd 7 den iyiydi :D

Kayıtsız mı9 ıle 2. El mı6 arasında ısenız mı9se iyi. Ama garantılı alacaksanız mı9se 3600 verilmez. Xıaomının doğasına aykırı :D
Su an elinizdeki cihaz kayitsiz mi ?

Su
Su an elinizdeki cihaz kayitsiz mi ?
Garantisiz demek istediniz heralde

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Kayıtsız evet. Imeı atılıyor

Oyla:

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
küçük ve performanslı bir telefon arıyorsa mi6
Performans tamamda küçük olayını anlamadım , iki cihazın boyutları birebir aynı , hatta mi9 SE daha hafif bir telefon.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:
Üst Alt