Yardım Mi9 se vs 2. El mi6

Batuhanbako

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
3
Gencler 1.5-2 ay sonra telefon almayi dusunuyorum bu ikisi arasinda kaldim sizce hangisini almaliyim ? Cevaplariniz icin tesekkurler

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Mi 9 se almayı düşünüyordum ki bildirim ışığı olmadığı öğrenene kadar. Geçmek istememin sebebi ise biraz daha ekran boy oranın daha iyi olması amoled ekran ve ekrana gömülü parmak izi okuyucusu olması. Onun haricinde performans olarak mı 6 çok iyi. Genel kullanalım da ise hiç bir eksiği yok. Mi9 se kamerası daha iyi. Pil süreleri hemem hemem aynı gibi..

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

YasPeh

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
31
İkisi de elimde var. Mi6 çok çok az farkla işlemci,
Biraz farkla batarya olarak önde. Diğer her şeyde mi9 se çok çok çok daha iyi

Oyla:

AndroKiller

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
s3 mini
Konular
42
mi6 nın tasarımı bana aşırı berbat geliyor arkadaşımda var kamerası belki zamanın a göre vs iyi ama berbat hiç beğenmedim kesinlikle alınmayacak bi telefon tasarımına önem veren biriyim ben gerekirse note 6 pro yu seeçreim :D

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
İkisi de elimde var. Mi6 çok çok az farkla işlemci,
Biraz farkla batarya olarak önde. Diğer her şeyde mi9 se çok çok çok daha iyi
işlemci önemsenmeyecek derecede az test sonucuçlarına bakınca. batarya olarakta mi 9 se ile aynı . sadece mah ve ekran boyutu üzerinden batarya değerlendirerek yanlış olur.

hatta şunuda söyleyeyim işlemci belki mi9se nin şuan daha iyidir. android her sene güvenlik yamalarıyla felan dahada çok detaylanan ağırlaşan bi işletim sistemi. mi6 nın geekbench testi ile mi9 se nin geekbench i aynı sürümde yapılsa mi9 se geçer.

üşenmedim mi6 konusundaki bir çok batarya ss ine baktım. şöylede bi detayı gördüm; mi6 nın ss lerinde android sistemi daha az batarya harcamış. şuan mi9 se ve mi 8 kullanan arkadaşımda da var bu sorun, son güncellemelerden birisi neden oldu galiba android sistemi çok fazla batarya yiyor. yani mi 9 se nin yazılımı tam oturmamış olmasına rağmen mi 6 ile hemen hemen aynı değerlerde batarya performansı veriyor.

9se mi6 dan her türlü üstün değil bence hocam, hiçbir zaman 9se mi6 nın performansını veremez öncelikle. Mi6 efsane 9se ise mi9 un kuyruğu.mi6 hala alınabilecek ve kullanılabilecek bi cihaz.belki de xiaomi markasının en kullanışlı telefonu
hangi konularda daha iyi mi 6 ?

mi note 3 kullandım bende mi6 nın kırpılmış versiyonu şuan telefonda abimde. mi6 benim arkadaşımda var telefonuda biliyorum tasarımını çoğu kişi sevmez ama ben iki telefonunda seviyorum sadece çıktığı döneme göre biraz kaba kalıyor ama burda tutupta mi9se den iyi demek mi 6 ya alacak kişileri yanlış yönlendirmedir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:
son yapılan mi6 testlerine bakıncada dediğimi doğruluyor. aynı sürümde yapılırsa mi 9 se daha iyi

Son düzenleme:
Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Mi9se hala ısrarla söylüyorum . Yeni bir cihaz yeni tasarım yeni yazılım ileriye dönük update desteği . Mi6 demeyin gözünüzü seveyim .

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Mi9se hala ısrarla söylüyorum . Yeni bir cihaz yeni tasarım yeni yazılım ileriye dönük update desteği . Mi6 demeyin gözünüzü seveyim .
ya şimdi mi 6 derler eyw tamamda yukarda mi 6 daha iyi demişler. hangi konuda iyi ?? neye göre diyolar bunu anlamıyorum alacak kişileride yanlış yönlendiriyorlar. benim iyi değil derken göstereceğim argümanlarım var. burda araştırmadan xxx mesaj sayılı tecrübeli üye gözüken kişi bunu derse yeni kayıt olan adam ne yapsın wait~~

Oyla:

Ataberkk44

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
Mi9
Meslek
Öğrenci
Konular
70
Mi 9 SE nin boyutu mi 6 ile aynı zaten... Mi9 Se her türlü üstün bir cihaz mi 6 ile kıyaslanmaz kesinlikle. İşlemci olarak arada çok ufak bir fark var
Arada ufak değil bayağı fark var. Ben mesela performans odaklı alacaksam mi6 yeni olsun güncelleme desteği daha uzun süre olsun diyorsan mi9 se

Oyla:

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
ya şimdi mi 6 derler eyw tamamda yukarda mi 6 daha iyi demişler. hangi konuda iyi ?? neye göre diyolar bunu anlamıyorum alacak kişileride yanlış yönlendiriyorlar. benim iyi değil derken göstereceğim argümanlarım var. burda araştırmadan xxx mesaj sayılı tecrübeli üye gözüken kişi bunu derse yeni kayıt olan adam ne yapsın wait~~
yanlış bir durum yok ortada Arkadaşa katiliyorum

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Arada ufak değil bayağı fark var. Ben mesela performans odaklı alacaksam mi6 yeni olsun güncelleme desteği daha uzun süre olsun diyorsan mi9 se

Aradaki performans farkı sinek kadar sırf işlemcisi biraz iyi diye neden 2 seneyi devirmiş cihaz öneriyorsunuz arkadaşa . Herşey hız ile belirlenmez . Kamera yazılımı donanımı tasarım update desteği bunlar ne olacak ?

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Aradaki performans farkı sinek kadar sırf işlemcisi biraz iyi diye neden 2 seneyi devirmiş cihaz öneriyorsunuz arkadaşa . Herşey hız ile belirlenmez . Kamera yazılımı donanımı tasarım update desteği bunlar ne olacak ?

o işlemci farkıda 1-2 yıllık ufacık yıpranma(her donanım devre yıl geçtikçe yıpranır performansı düşer yazılım hiç değişmemiş olsa bile) ile kapanmıştır :) 2. el alacağını söylüyor çünkü. Birde mi 6 nın şuan daha stabil olduğunu düşünüyorum. bi kaç ay sonra aynı miui sürümleri ile denense mi 9 se geçer. zaten yukarıda linkini attığım geekbench testlerinde bu ortaya çıkmış. geekbench aramasında kullanıcılar tarafından son yapılan testler sisteme yükleniyor otomatik olarak.

Oyla:
Üst Alt