Yardım Mi9 se vs 2. El mi6

Batuhanbako

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
3
Gencler 1.5-2 ay sonra telefon almayi dusunuyorum bu ikisi arasinda kaldim sizce hangisini almaliyim ? Cevaplariniz icin tesekkurler

Ataberkk44

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
Mi9
Meslek
Öğrenci
Konular
70
Aradaki performans farkı sinek kadar sırf işlemcisi biraz iyi diye neden 2 seneyi devirmiş cihaz öneriyorsunuz arkadaşa . Herşey hız ile belirlenmez . Kamera yazılımı donanımı tasarım update desteği bunlar ne olacak ?
düzgün okursanız performans odaklı dedim. Tam okuyun sonra tartışırız

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
düzgün okursanız performans odaklı dedim. Tam okuyun sonra tartışırız
ramler aynı işlemciler arasında fark yok son durumdaki skorlara görede mi9se önde. gpu da oyunlarda 3-5 fps ile mi6 önde. başka bi performans kıstası varsa ona bakalım bence mi9se performans konusunda denk mi6 ya . diğer taraflardan mi9se önde olacağı içinde mi9se alması mantıklı oluyor.

Oyla:

Ataberkk44

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
Mi9
Meslek
Öğrenci
Konular
70
ramler aynı işlemciler arasında fark yok son durumdaki skorlara görede mi9se önde. gpu da oyunlarda 3-5 fps ile mi6 önde. başka bi performans kıstası varsa ona bakalım bence mi9se performans konusunda denk mi6 ya . diğer taraflardan mi9se önde olacağı içinde mi9se alması mantıklı oluyor.
işlemciler arasında fark yok mu ? ben mi bilmiyorum siz mi anlayamadım birisi sd835 birisi sd712

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
işlemciler arasında fark yok mu ? ben mi bilmiyorum siz mi anlayamadım birisi sd835 birisi sd712
ben bi fark göremedim. başında 8 var diye 810 da iyi olsun o zaman 712 den. hatta genel tabloya göre daha iyi değil mi yani mi 9se ?

Oyla:

Ataberkk44

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
Mi9
Meslek
Öğrenci
Konular
70
ben bi fark göremedim. başında 8 var diye 810 da iyi olsun o zaman 712 den

8 var diye o daha iyimi dedim Allah aşkına cümlelerimi başka anlamlara çarptırmayın arada fark olduğunu söyledim (Antutuda da mi6 daha fazla alıyor)

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
8 var diye o daha iyimi dedim Allah aşkına cümlelerimi başka anlamlara çarptırmayın arada fark olduğunu söyledim (Antutuda da mi6 daha fazla alıyor)
dostum bende diyorumki bi elle tutulur güncel veri koyun öyle yazın. adama telefon alacak yazıyorsunuzda neye göre yazıyorsunuz. antutunun güncel skoru yok geekbench sürekli güncel tablosu var ve sadece işlemci testi yapıyor. yeterince açık değil mi bu durum ? sen diyorsunki biri 835 biri 712 e bu cevabı verince ne dememi bekliyorsun.

önceki mesajlarıma bak. aynı miui sürümlerinde karşılaştırmadan bahsediyorum. siz gidip 2 sene önceki anututu ile gelirseniz o zamanın android versiyonu ile şimdinin arasında fark var.

Oyla:

Ataberkk44

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
Mi9
Meslek
Öğrenci
Konular
70
dostum bende diyorumki bi elle tutulur güncel veri koyun öyle yazın. adama telefon alacak yazıyorsunuzda neye göre yazıyorsunuz. antutunun güncel skoru yok geekbench sürekli güncel tablosu var ve sadece işlemci testi yapıyor. yeterince açık değil mi bu durum ? sen diyorsunki biri 835 biri 712 e bu cevabı verince ne dememi bekliyorsun.
Benim telefonum(mi6) antutudan 220k alıyor sizde yapın karşılaştıralım hadi

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
mi6;

--- direk sonuçların olduğu saniye.

mi9se;
--- direk sonuçların olduğu saniye.

bunlarda işlemci testi yapan kullanıcıları güncel geekbech skorları, mi9se genel olarak önde;

ramler aynı gpu için zaten konuda birşey yazmadım onuda atayım.. oyunlardaki fsp farkını konuda söyledim 3-5 fps ya var ya yok. ama iş antutuya kalınca orada doğal olarak fark bindiriyor. antutuda %5 dolaylarında fark atıyor mi6. geekbenchlerde de %10-15 dolaylarında mi9se

(1-2 yerde fazla düşük çıkmış fps drop olmuş mi6 da da aynısı 1 defa olmuş. oda muhtemelen yazılım yada oyunun stabilliği ile alakalıdır. fps drop bi çok oyunda yaşanabilen oyundan yada donanım yazılım uyuşmazlığı gibi şeylerden kaynaklanabilen bi durum. o yüznde çok düşük gözüken fps lere takılmamak lazım)

69k da benim cihaz aldı işlemci puanını. konuda yazdım mi9se nin yazılımı daha da stabilleşir birkaç aya. geekbench in güncel sonuçlarının olduğu bir havuz var. antutuda yok o yüzden antutu üzerinden işlemci kıyasıda bana normal gelmiyor bir çok kullanıcının güncel skorunu değerlendirmek daha doğru. birde geekbench testini önemsemeyip antutu bağlı kalanlarada tavsiye single core performansını felan araştırmaları... tüm bunlar yetmiyorsada ;

Batuhanbako ben bu konuda hiç birşey bilmiyormuşum o yüzden sen performanslı bi ürün arıyorsan arkadaşları dinle mi 6 al :)

Son düzenleme:
Oyla:

Wisenky

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aldous
Cihazım
mi
Konular
23
Tabiki mi9se hocam yapmayın hiç duymamış olayım :D bu arada mi6 kullanıyorum
Eu rom 9.5.9dan sonra bu cihaz 5 yıl daha gider dedim içimden .
Hocam mi6 handikaplı alır ekranı küçük olması dışında geri kalan bir özellik göremiyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Gencler 1.5-2 ay sonra telefon almayi dusunuyorum bu ikisi arasinda kaldim sizce hangisini almaliyim ? Cevaplariniz icin tesekkurler
Cihaz al-sat yapan biriyseniz 9se den yana olacağım yeni oluşu ve 1 sene kullanım sonrası 2.el satışı kolay olur

Oyla:
Üst Alt