Yardım Mi9 se vs 2. El mi6

Batuhanbako

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
3
Gencler 1.5-2 ay sonra telefon almayi dusunuyorum bu ikisi arasinda kaldim sizce hangisini almaliyim ? Cevaplariniz icin tesekkurler

AndroKiller

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
s3 mini
Konular
42
akil sagligi yerinde olan herkes mi6 der , aklini populer kulture kiralamis olan herkes mi9 se der

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
çok saçma güncelleme sıkıntısı yaşatcak net mi9 se mi6 zamanında iyidi ama şuan alınmaz işlemcisi her ne kadar bi tık iyi olsada eski bi işlemci

Oyla:

lucarth

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
lucarth
Cihazım
oneplus 9
Konular
13
çok saçma güncelleme sıkıntısı yaşatcak net mi9 se mi6 zamanında iyidi ama şuan alınmaz işlemcisi her ne kadar bi tık iyi olsada eski bi işlemci
eski dedigin islemci 835 ve sd 712 yi 2 ye katlar

Oyla:

AndroKiller

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
s3 mini
Konular
42
eski dedigin islemci 835 ve sd 712 yi 2 ye katlar

hocam sanırım sizi anladım geriden gelmeyi seviyosunuz şu zamanda bile '' la gardaş s3 ne grall telefon al Qullann mis gibi'' diyen insanlar var sanıyorum banada dolayı yoldan o insanlar gibi mi 6 yı savunuyosunuz hocam çok haklısınız öyle siz gidin mi 6 alın :D :D

Oyla:

lucarth

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
lucarth
Cihazım
oneplus 9
Konular
13
hocam sanırım sizi anladım geriden gelmeyi seviyosunuz şu zamanda bile '' la gardaş s3 ne grall telefon al Qullann mis gibi'' diyen insanlar var sanıyorum banada dolayı yoldan o insanlar gibi mi 6 yı savunuyosunuz hocam çok haklısınız öyle siz gidin mi 6 alın :D :D
yok oyle degil ama elimde mi6 varsa gidip mi9se almam, yani son 2 senede cikan orta ust seviye telefonlarin birbirinden performans olarak gozle gorulur bi fark yok bence

Oyla:

AndroKiller

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
s3 mini
Konular
42
yok oyle degil ama elimde mi6 varsa gidip mi9se almam, yani son 2 senede cikan orta ust seviye telefonlarin birbirinden performans olarak gozle gorulur bi fark yok bence

hocam valla bana kalsa gidecem note 6 pro alcağım 1250 tl ye son zamanlarda şu güncellemeye takar oldum dedim mi9se alıyım diye bakalım :D :D

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Ya ztn ıkı telefonda performansta denk. Ekran boyutu kamera ve bu farklara verecegı fıyat farkına bakmalı alacak kısı. Ayrıca guncel cıhaz olayina karşıyım ben :D her gelen yenı versıyon stabıl olmuyo bazen daha kötü yapıyor telefonu. Ben bunu z5 ve p20 cıhazlarında gördüm. Z5 ın uc versiyon içinde(5.1 6.0 7.1) en ıyısı androıd 6 ıdı. P20 de androıd 8 ıdı 9 kotuydu. 10 alacaktı seneye ama bu gidişle bıraz zor gibi :D Tanrı xıaomıyı korusun :P

Oyla:

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Mi6 kullanıyorum, xiaomi nin en sorunsuz telefonlarından.
Aşırı menunum. Ama şu an telefon pert olsa alacağım cihaz mi9 se olurdu.
Mi 6 nın tek eksisi, ekran kasa oranı. Mi9 se ekran kasa oranı, ekrana gömülü parmak izi ve kamera için f/p olarak tercih edilebilir bir cihaz.
Daha yeni bir model olmasından dolayı, ben olsam 9 se tercih ederdim.

Oyla:

suleymanyalcin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
POCO F2 PRO
Meslek
SMMM
Konular
33
mi 6 kullanmış ve şuanda mi9 se kullanan biri olarak bu konuyu burada kapatın bence.
Mi 6 yı üstün gören arkadaşlar ya mi 6 kullanıyorlardır ya da bir şey bilmiyorlardır.
mi 6 işlemci bakımından daha iyi diye tutturmuşsunuz. Kullanımda size ne fark ettiriyor bana açıklar mısınız.
biri 2 sene önce çıkmış bir telefon diğeri daha yeni piyasaya sürülmüş bir telefon.
tarafsız olarak söylüyorum mi 9 se her yönü ile mi 6 dan daha iyidir .
Neye göre daha iyidir.?
Bana göre kamera şarj tasarım ekran amoled. Premium hissiyatı.
genel anlamda zaten cihazda kıyaslama yapacak olursanız üstte saydıklarımı herkes kıyaslar.

Oyla:

Batuhanbako

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
3
mi 6 kullanmış ve şuanda mi9 se kullanan biri olarak bu konuyu burada kapatın bence.
Mi 6 yı üstün gören arkadaşlar ya mi 6 kullanıyorlardır ya da bir şey bilmiyorlardır.
mi 6 işlemci bakımından daha iyi diye tutturmuşsunuz. Kullanımda size ne fark ettiriyor bana açıklar mısınız.
biri 2 sene önce çıkmış bir telefon diğeri daha yeni piyasaya sürülmüş bir telefon.
Neye göre daha iyidir.?
genel anlamda zaten cihazda kıyaslama yapacak olursanız üstte saydıklarımı herkes kıyaslar.
Genel olarak dusunce boyle bende ikna oldum mi9 se alicam.

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Ama arkadaşın elinde mi6 y
Neye göre daha iyidir.?

Hay yasa hocam ya dünden beri bende diyorum ama bir türlü derdimi anlatamadım . Bende şuan mi6 kullanıyorum ısrarla 9se diye diye göbeğim çatladı :D

Oyla:
Üst Alt