İnceleme Mi9 SE Genel bilgiler & Teknik özellikler

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xiaomi Mi 9 SE özellikleri
Ekran: 5,97 inç Full HD+ çözünürlük (1080x2340p)
Boyut ve ağırlık: 147,5 x 70,5 x 7.5 mm ve 155 gram
Kasa Yapısı ve ek özellikler: Menekşe, Mavi, Gri renkler, alüminyum kasa
İşlemci: Qualcomm Snapdragon 712
Grafik Birimi: Adreno 616
RAM: 6 GB RAM
Depolama: 64/128 GB
Arka Kamera: 48 MP (f/1.8) + 13 MP (f/2.4) ultra geniş açı + 8 MP (f/2.4) telefoto
Ön Kamera: 20 Megapiksel (f/2.0)
Pil: 3070 mAh
İşletim Sistemi: Android 9 Pie
Bağlantı: USB Type-C (v1.0) – Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot, Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX HD, GPS, A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, NFC, Infrared

Xiaomi Mi 9 SE neler sunuyor?
Xiaomi’nin yeni uygun fiyatlı modeli Mi 9 SE, geçtiğimiz yıl tanıtılan ve Mi 8 SE modelinin yolundan gidiyor. Yenilenen ve daha şık gözüken bir bir tasarıma sahip olan akıllı telefon bakalım ne gibi yenilikler sunuyor?

Tasarım
Markanın uygun fiyatlı modeli olarak duyurulan Mi 9 SE her ne kadar göreceli olsa da oldukça şık bir tasarıma sahip.

Mi 9 modeli ile oldukça benzer bir tasarıma sahip olan akıllı telefon, üçlü bir arka kamera dizilimine ve su damlası şeklindeki ön kamera çentiğine sahip. Ekran kasa oranı ise yüzde 90.47 seviyesinde. Bu sayede Xiaomi’nin yaptığı açıklamalara göre 5.1 inç ekran boyutundaki standart bir modelle aşağı yukarı aynı boyutta demek.

Donanım
Xiaomi Mi 9 SE, Qualcomm’un yeni işlemcilerinden 10 nm Snapdragon 712 ile çalışıyor. 6 GB RAM ve 64 ve 128 GB dahili depolamanın yer verildiği modelde, 18W hızlı şarj destekli 3070 mAh kapasiteli bir batarya konumlandırılmış.

Ekran
Akıllı telefonlar arasındaki en büyük yarışın yaşandığı ekran tarafında Mi 9 SE, yüzde 90’ın üzerindeki ekran kasa oranıyla dikkat çekiyor.

Full HD+ AMOLED ekranla gelen akıllı telefon, 5,97 inç büyüklüğündeki ekranında 103. 8 NTSC süper geniş renk gamına ve 600 nit parlaklık sunuyor.

Gorilla Glass 5 ile korunan bu ekran ayrıca HDR teknolojisini destekliyor. Oyunmodu ve gece modu gibi yenilikleri de beraberinde getiren bu ekran, ayrıca parmak izinizi de okuyabiliyor.

Kamera
Çoklu kameraların yaygınlaştığı günümüzde markanın yeni modeli de 3 arka kamera ile geliyor. 48 Megapiksellik (f/1.8) ana kameranın yer aldığı modelde 8 Megapiksellik (f/2.4) telefoto ve 13 Megapiksellik (f/2.4) ultra geniş açılı kameralar mevcut. Ön yüzde ise 20 Megapiksel çözünürlüklü (f/2.0) selfie kamerası yer alıyor.

Kaynak : Sdn & Gsm arena

Kandırıkçı

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TuncayM
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Fıstık gibi konu olmuş elinize yüreğinize emeğinize sağlık hocam. Yanlız fiyatlar açıklanınca güncelleyin lütfen konuyu. Beni merak kapladı. drunk~~

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
208
Elinize emeğinize sağlık hocam

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mrtcn1608

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mertcan
Cihazım
Mi9 se
Konular
1
Şuan ingilizce 6/128 gb özelliklerindeki cihazı kullanıyorum, kesinlikle tavsiye edebilirim. Ekrana gömülü parmak izi, muhteşem kamera özellikleri ve harika ses kalitesi var. Ayrica ekran boyutu da tatmin ediyor. Arka kameraları telefonun dışında kaldığı için dikkatli kullanmanizı tavsiye ederim. Kulaklık cihazın kutusunda bulunmuyor. 3 bin lira civarı olacağını düşünüyorum ben o fiyata aldım. Harika bir cihaz

SANSLI38

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi6
Konular
2
Şuan ingilizce 6/128 gb özelliklerindeki cihazı kullanıyorum, kesinlikle tavsiye edebilirim. Ekrana gömülü parmak izi, muhteşem kamera özellikleri ve harika ses kalitesi var. Ayrica ekran boyutu da tatmin ediyor. Arka kameraları telefonun dışında kaldığı için dikkatli kullanmanizı tavsiye ederim. Kulaklık cihazın kutusunda bulunmuyor. 3 bin lira civarı olacağını düşünüyorum ben o fiyata aldım. Harika bir cihaz
Merhabalar Su an mi 8 se kullanıyorum Mi 9 tasarimi ve global olusu beni cezbediyor fakat 9 se ile 9 arasinda git geldeyim 9 se nasil memnunsunuz yoksa aradaki farka 9 mu almalıyım

Mrtcn1608

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mertcan
Cihazım
Mi9 se
Konular
1
Merhabalar Su an mi 8 se kullanıyorum Mi 9 tasarimi ve global olusu beni cezbediyor fakat 9 se ile 9 arasinda git geldeyim 9 se nasil memnunsunuz yoksa aradaki farka 9 mu almalıyım
Merhabalar, mi9un snapdragon855 kullanması çok büyük avantajı. Ben yaklaşık 800 lira farkla se aldım. Şuan için tek şikayetim global olmaması. Mi9 amiral gemisi cihazı boyut olarak daha büyük ve işlemcisi azicik daha iyi diyebilirim. Paran kıymetli değilse mi9 almalısın. Se alırsan da tek elle bile kullanabileceğin, performans açısından mi9un ℅80i kadar güçlü bir cihaz almış olursun. İki telefondan da şikayet edilmeyeceğine eminim. Ayrıca söylemeden geçmeyelim, ekrana gömülü parmak izi kullanımı harika. Özetlersem mi9se den çok memnunum, mi9da fiyat olarak artı olacağından daha iyidir. Paran cebinde kalsın

SANSLI38

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi6
Konular
2
Merhabalar, mi9un snapdragon855 kullanması çok büyük avantajı. Ben yaklaşık 800 lira farkla se aldım. Şuan için tek şikayetim global olmaması. Mi9 amiral gemisi cihazı boyut olarak daha büyük ve işlemcisi azicik daha iyi diyebilirim. Paran kıymetli değilse mi9 almalısın. Se alırsan da tek elle bile kullanabileceğin, performans açısından mi9un ℅80i kadar güçlü bir cihaz almış olursun. İki telefondan da şikayet edilmeyeceğine eminim. Ayrıca söylemeden geçmeyelim, ekrana gömülü parmak izi kullanımı harika. Özetlersem mi9se den çok memnunum, mi9da fiyat olarak artı olacağından daha iyidir. Paran cebinde kalsın
Cok sağolun ..Hafta sonuna bir arkadasa global gelecekmiş bende mi 9 se den yana tercihimi kullanacağım inşallah..

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Arada en büyük fark ekran parmak izi olmuş ve kamera gerisi çok hissedilir şeyler değiller ,

bunlarda direk göze hitap ettiğinden ve global olmasından dolayı tercih edilecektir benim gibi telefonların gereksiz büyüdüğünü düşünenler için süper bir telefon ,

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28

mi9 se incelemesi mi 9 kadar yok olanlarda ne şartlarda yapıldığı yazmıyor (kaç p kaç fps). bende mi note 3 var iken huawei p20 aldım. ama huaweiden pek memnun kalmadım. benim size sorum şu olacak kullanıyorsanız mi 9 se nin gece kamera performansı ve video performansı nasıl. mi 9 un dxo da en yüksek video puanını eis ile alması p20 yi satıp mi 9se almayı düşündürüyor bana(sonuçta ana kameraları aynı sadece işlemcinin eis i çalıştırması farklı olabilir.). mi9 se deki gece ve gündüz video ile geceleri fotoğraf performansı nasıl. birde günlük kullanımdaki ekran süresini merak ediyorum.

birde parmak izinin ekran koruyucu ile çalışma durumu nedir. sorunsuz çalışıyor mu

Mrtcn1608

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mertcan
Cihazım
Mi9 se
Konular
1
Geceleri gündüz gibi fotoğraf çekiyor. Akşam üzeri arkadaşım 7 plıus ile kamera yariştıracaktı gündüz gel dedi. Fps olaylarından pek anlamiyorum. Telefonu sadece xiaomi telefonları ile kıyaslarım diğerkeriyle rahatça baş edebilir özellikleri var. Parmak izi kilidini koyduktan sonra şifreyle hiç giriş yapmadım. Ekran kapalı durumda telefonu hareket ettirdiğinzde parmak izi beliriyor ve kolayca açıliyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-04-04-22-45-47-871_lockscreen.png
    Screenshot_2019-04-04-22-45-47-871_lockscreen.png
    279,2 KB · Görüntüleme: 149
Üst Alt