Oyun Mi9 pubg mobile takılma sorunu

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Ben akıcı - aşırı da oynuyorum süreli Mi9T'de kasma yada donma olmuyor. Ama HD alınca ciddi miktarda kasıyor. Gfx Tools ile hdr yaptığında kasma hiç olmuyor mu? Bahsettiğin Mi 9T mi yoksa Mi 9T Pro mu?
O yorumu yazarken mi9T kullaniyordum. HD kendi ayarlarinda sorun olmuyordu hatta GFX tool ile HDR yapinca bile en kucuk sorun yoktu.
Tavsiyem GFX tool ile bi ayar cekin.
Suan mi9T Pro kullaniyorum. Bunu anlatmaya gerek yok zaten herseyi mukemmel :)

S

Silinen üye 107783

Guest
O yorumu yazarken mi9T kullaniyordum. HD kendi ayarlarinda sorun olmuyordu hatta GFX tool ile HDR yapinca bile en kucuk sorun yoktu.
Tavsiyem GFX tool ile bi ayar cekin.
Suan mi9T Pro kullaniyorum. Bunu anlatmaya gerek yok zaten herseyi mukemmel :)

Anladığım kadarıyla şuan gfx Tools kullanmıyorsunuz. Kullanıyorsanız örnek ayar rica edecektim :)

alperemiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
alper
Cihazım
Mi9
Konular
35
Nasıl donuyor? Pfs drop mu ??
Dostum bildiğin kasıyor fakat en son olduğunda oyundan çıkıp tekrar bağlandım aynı maça kasma düzeldi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

kardeşim ben de 3 hafta oldu bende de sık sık oluyor takılmalar takılma da değil bildiğin kasıyor akıcı ve aşırıda oynuyorum parlaklık %40 larda
Kasma olduğunda oyunu komple kapatıp tekrar bağlanınca düzeldi bende son kasma olduğunda sizde bir deneyin hocam

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Anladığım kadarıyla şuan gfx Tools kullanmıyorsunuz. Kullanıyorsanız örnek ayar rica edecektim :)
Buyrun hocam.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Dostum bildiğin kasıyor fakat en son olduğunda oyundan çıkıp tekrar bağlandım aynı maça kasma düzeldi

Kasma olduğunda oyunu komple kapatıp tekrar bağlanınca düzeldi bende son kasma olduğunda sizde bir deneyin hocam

Hocam malesef bir süredir bende de olmaya başladı bu sorun. Ara ara anlık takılmalar oluyor, en düşük ayarda da, en yüksek ayarda da aynı. Bağlantı sabit 20 ms. İnternetten olduğunu sanmıyorum.

Ayrıca 2-3 gündür başka bir sorun daha çıktı, oyunda genelde uçaktan atladıktan sonra oyun donuyor. Kaç gündür bu yüzden - 32 yemekten bir hal oldum. Oyunu yeniden açıp kapatmak gerekiyor, aksi halde bir süre donuk vaziyette bekleyip kendi hata verip kapanıyor. Uygulama yanıt vermiyor diyor.

Isı konusunda da öyle ahım şahım bir ısınma olmadan, zaten en düşük ayarlara aldım cihaz pek ısınmıyor ama donuyor.

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4
Hocam malesef bir süredir bende de olmaya başladı bu sorun. Ara ara anlık takılmalar oluyor, en düşük ayarda da, en yüksek ayarda da aynı. Bağlantı sabit 20 ms. İnternetten olduğunu sanmıyorum.

Ayrıca 2-3 gündür başka bir sorun daha çıktı, oyunda genelde uçaktan atladıktan sonra oyun donuyor. Kaç gündür bu yüzden - 32 yemekten bir hal oldum. Oyunu yeniden açıp kapatmak gerekiyor, aksi halde bir süre donuk vaziyette bekleyip kendi hata verip kapanıyor. Uygulama yanıt vermiyor diyor.

Isı konusunda da öyle ahım şahım bir ısınma olmadan, zaten en düşük ayarlara aldım cihaz pek ısınmıyor ama donuyor.
Hocam grafik ayarlarını en düşeğe, kare hızını en yükseğe alın, düzgünleştirme ayarını etkinleştirin, grafikleri otomatik ayarla seçeneğini kapatın. Bunların işe yarayacağını düşünüyorum.
Bir de nerede yaşadığınızı ve hangi firmanın internetini kullandığınızı merak ettim. 20 MS bana inanılmaz geliyor açıkçası.

ErbeDesWind

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi8
Meslek
Turist Rehberi
Konular
5
Hocam elinizde SD855 var. "SD855"..
Ne gfx tool'u, ne düşük ayarı? Ayrıca bağlantı zayıf olduğunda oyun donmaz sadece geriye atıp durur arkadaşlar. Mi8'de 1 saatten fazla oynadığımda kalabalık yere atlayamayacak duruma geliyordum bende. Rog Phone ll'de sorun yok. Sorunun kaynağı da ısı arkadaşlar. Xiaomi cihazların kernelleri cihaz ısındığında işlemciyi çok kısıtlıyor. Oyuna cihazı ilk elinize aldığınızda girin yarım saat hiç bir problem yaşamayacaksınız. Dediğimi deneyin mutlaka, hak vereceksiniz.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Bu gün bir şey daha farkettim, gerçi önceden olmuyordu fakat, arada anlık takılmalar olduğunda maksimum 10sn sonra yakınımda bir düşman ile karşılaşıyorum. Başta yok dedim kendim uyduruyorum ama bu gün bütün gün böyle oldu.
Artık sesini duymadan da yakınımda düşman olduğunu anlıyorum. :D:D:D:D:D

Ek olarak konu dışı olacak ama, eskiden sıralamalarda Türkiye, avrupa sıralamalarında görünüyordu diye hatırlıyorum. Akşam baktım da Türkiye şuanda asya sıralamalarında çıkıyor. Bu konu da bilgisi olan var mı?

Hocam grafik ayarlarını en düşeğe, kare hızını en yükseğe alın, düzgünleştirme ayarını etkinleştirin, grafikleri otomatik ayarla seçeneğini kapatın. Bunların işe yarayacağını düşünüyorum.
Bir de nerede yaşadığınızı ve hangi firmanın internetini kullandığınızı merak ettim. 20 MS bana inanılmaz geliyor açıkçası.

Normalde zaten belirttiğiniz şekilde uynuyorum. Görüntü kalitesini Akıcı yaptığımda düşmanlar daha kolay görülüyor, ayrıca harita da bana göre daha oynana bilir görünüyor. Fazla kalite dikkat dağıtıp görme duyusuna parazit uyguluyor.
Hocam yurt dışında yaşıyorum, 300 mbps simetrik fiber internet kullanıyorum. Fransa, Orange Télécom

Son düzenleme:

ErbeDesWind

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi8
Meslek
Turist Rehberi
Konular
5
Bu gün bir şey daha farkettim, gerçi önceden olmuyordu fakat, arada anlık takılmalar olduğunda maksimum 10sn sonra yakınımda bir düşman ile karşılaşıyorum. Başta yok dedim kendim uyduruyorum ama bu gün bütün gün böyle oldu.
Artık sesini duymadan da yakınımda düşman olduğunu anlıyorum. :D:D:D:D:D

Ek olarak konu dışı olacak ama, eskiden sıralamalarda Türkiye, avrupa sıralamalarında görünüyordu diye hatırlıyorum. Akşam baktım da Türkiye şuanda asya sıralamalarında çıkıyor. Bu konu da bilgisi olan var mı?

Normalde zaten belirttiğiniz şekilde uynuyorum. Görüntü kalitesini Akıcı yaptığımda düşmanlar daha kolay görülüyor, ayrıca harita da bana göre daha oynana bilir görünüyor. Fazla kalite dikkat dağıtıp görme duyusuna parazit uyguluyor.
Hocam yurt dışında yaşıyorum, 300 mbps simetrik fiber internet kullanıyorum. Fransa, Orange Télécom
Türkiye'nin %95'i Asya kıtasında hocam, o yüzden o bölüme taşımaları normal. E avrupa birliğinde de değiliz, ekstra ekstra normal. Konuya dönecek olursak dediğimi denemeniz gerekiyor. Probleminiz ısı kaynaklı gibi duruyor.

byrupi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ensar
Cihazım
Mi 9
Konular
11
Alçak aşırı düzgğnleştirme kapalı. Bu ayarlar ile oynayın.

Üst Alt