Mod Mi8se display overclock 66-72-77-84 hz

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
5 gundur 66hz kullanıyorum. Hiçbir sorun görmedim. Bataryayı hiç etkilemedi, ilginç geldi bana 72hz de batarya süresini etkiliyor mu acaba?
Ben şarjın daha hızlı tükendiğini gözlemledim ama tutup da ekran süresi yada tüketim karşılaştırması yapmadım. 66 bana daha risksiz geliyor çünkü 72hz %20lik bir artışa karşılık geliyor ve az değil.

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
miui room 11.0.3 72 hz denedim sonuç mükemmel. Hakikaten animasyon akıcılığı ve tepkimesi arttı.

75 hz denediğimde ise ekran titreme yapıyor,72 hz bira daha güvenli liman gibi duruyor.

TEKE

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kıtkat
Cihazım
Mi8Se
Meslek
çaycı
Konular
1
72 ye geçtim.
Oyun oynayan biri değilim.
Akıcılık arttı. Özellikle tarayıcıda (opera) hissettim bunu. Uzun sitelerde 50hz iken takıla takıla iniyordu, şimdi 72hz de yağ gibi oldu sanki.
Aslında sadece tarayıcıda değil, scroll yaptığım hemen hemen tüm uygulamalarda takılarak aşağıya kayma kayboldu. Bunun Hz ile alakası var mı bilmiyorum, bana İlginç geldi.

Birçok arkadaşın dediği animasyonlarda pek fark hissedemedim, belki animasyon hareket sürelerini çok kısa tuttuğum içindir.
Batarya süresi bende aynı, azalma veya artma olmadı. Isınma da olmadı, kullanımda veya şarj esnasında.

Kozalakbiti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
3
72 ye geçtim.
Akıcılık arttı. Özellikle tarayıcıda (opera) hissettim bunu. Uzun sitelerde 50hz iken takıla takıla iniyordu, şimdi 72hz de yağ gibi oldu sanki.
Aslında sadece tarayıcıda değil, scroll yaptığım hemen hemen tüm uygulamalarda takılarak aşağıya kayma kayboldu. Bunun Hz ile alakası var mı bilmiyorum, bana İlginç geldi.

Birçok arkadaşın dediği animasyonlarda pek fark hissedemedim, belki animasyon hareket sürelerini çok kısa tuttuğum içindir.
Batarya süresi bende aynı, azalma veya artma olmadı. Isınma da olmadı, kullanımda veya şarj esnasında.
Merhaba

Hz yi hangi uygulama ile ayarliyosunuz? Yani nasıl geçiş yapılıyor?

TEKE

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kıtkat
Cihazım
Mi8Se
Meslek
çaycı
Konular
1
Merhaba

Hz yi hangi uygulama ile ayarliyosunuz? Yani nasıl geçiş yapılıyor?
Hocam konu başında yazıyor aslında. Twrp ile verilen dosyayı (istediğin Hz) flaşlıyorsunuz.

Tabi herhangi bir terslik durumuna karşın önce yedekleme alınız.

Kozalakbiti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
3
Hocam konu başında yazıyor aslında. Twrp ile verilen dosyayı (istediğin Hz) flaşlıyorsunuz.

Tabi herhangi bir terslik durumuna karşın önce yedekleme alınız.

Hızlı dönüş yaptığınız için teşekkürler. Gözümden kaçmış.

Critical ops gibi oyunlarda 120 FPS alabilir miyim diye denedim ama sonuç değişmedi.

cosco

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Çağlar
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Bilişim Teknik Srv
Konular
1
Bana mi8se orjinal dtbo lazım yanlışlıkla sildim :)

skaterdodo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
dodo
Konular
11
Arkadaşlar yapmayın yanlış anlamayın teknolojiden biraz fazla anlarım bunu denedim ama telefon eski stabilitesini ve dokunmatik hassasiyetini kaybetti. Ayrıca dpi derinliğini (bi nebze çözünürlük ayarı) değiştirdiğinizde lcdniz yeşile maviye dönebilir. Eski haline geri döndürdüm sorunsuz şuan miroom 11 kullanıyorum bu arada.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bana mi8se orjinal dtbo lazım yanlışlıkla sildim :)
Dostum gmail adresin varsa gdriveımdan seninle paylaşabilirim.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
72 ye geçtim.

Memnun musunuz bir sorun oldu mu hiç kullanım sırasında ?

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
Bence pek akıllıca bir iş değil. Telefonun en pahalı kısmını bu kadar insanın dokunmatik zarar görme ihtimalini söylemesine rağmen gözardı edip akıcılık maksatlı sürekli kullanırsanız cihazınız da cebiniz de zarar görecektir. Riske girmeye değmez diye düşünüyorum.

Üst Alt