Mod Mi8se display overclock 66-72-77-84 hz

TacoNikky

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Taco
Cihazım
RN3 pro
Konular
2
Forum puanı
49
5 gundur 66hz kullanıyorum. Hiçbir sorun görmedim. Bataryayı hiç etkilemedi, ilginç geldi bana 72hz de batarya süresini etkiliyor mu acaba?
Ben şarjın daha hızlı tükendiğini gözlemledim ama tutup da ekran süresi yada tüketim karşılaştırması yapmadım. 66 bana daha risksiz geliyor çünkü 72hz %20lik bir artışa karşılık geliyor ve az değil.

kacaksevgilim

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
15
Forum puanı
159
miui room 11.0.3 72 hz denedim sonuç mükemmel. Hakikaten animasyon akıcılığı ve tepkimesi arttı.

75 hz denediğimde ise ekran titreme yapıyor,72 hz bira daha güvenli liman gibi duruyor.

TEKE

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kıtkat
Cihazım
Mi8Se
Konular
1
Forum puanı
70
72 ye geçtim.
Oyun oynayan biri değilim.
Akıcılık arttı. Özellikle tarayıcıda (opera) hissettim bunu. Uzun sitelerde 50hz iken takıla takıla iniyordu, şimdi 72hz de yağ gibi oldu sanki.
Aslında sadece tarayıcıda değil, scroll yaptığım hemen hemen tüm uygulamalarda takılarak aşağıya kayma kayboldu. Bunun Hz ile alakası var mı bilmiyorum, bana İlginç geldi.

Birçok arkadaşın dediği animasyonlarda pek fark hissedemedim, belki animasyon hareket sürelerini çok kısa tuttuğum içindir.
Batarya süresi bende aynı, azalma veya artma olmadı. Isınma da olmadı, kullanımda veya şarj esnasında.

Kozalakbiti

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi mi 8 se
Konular
0
Forum puanı
1
72 ye geçtim.
Oyun oynayan biri değilim.
Akıcılık arttı. Özellikle tarayıcıda (opera) hissettim bunu. Uzun sitelerde 50hz iken takıla takıla iniyordu, şimdi 72hz de yağ gibi oldu sanki.
Aslında sadece tarayıcıda değil, scroll yaptığım hemen hemen tüm uygulamalarda takılarak aşağıya kayma kayboldu. Bunun Hz ile alakası var mı bilmiyorum, bana İlginç geldi.

Birçok arkadaşın dediği animasyonlarda pek fark hissedemedim, belki animasyon hareket sürelerini çok kısa tuttuğum içindir.
Batarya süresi bende aynı, azalma veya artma olmadı. Isınma da olmadı, kullanımda veya şarj esnasında.
Merhaba

Hz yi hangi uygulama ile ayarliyosunuz? Yani nasıl geçiş yapılıyor?

TEKE

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kıtkat
Cihazım
Mi8Se
Konular
1
Forum puanı
70
Merhaba

Hz yi hangi uygulama ile ayarliyosunuz? Yani nasıl geçiş yapılıyor?
Hocam konu başında yazıyor aslında. Twrp ile verilen dosyayı (istediğin Hz) flaşlıyorsunuz.

Tabi herhangi bir terslik durumuna karşın önce yedekleme alınız.

Kozalakbiti

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi mi 8 se
Konular
0
Forum puanı
1
Hocam konu başında yazıyor aslında. Twrp ile verilen dosyayı (istediğin Hz) flaşlıyorsunuz.

Tabi herhangi bir terslik durumuna karşın önce yedekleme alınız.
Hızlı dönüş yaptığınız için teşekkürler. Gözümden kaçmış.

Critical ops gibi oyunlarda 120 FPS alabilir miyim diye denedim ama sonuç değişmedi.

cosco

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağlar
Cihazım
Mİ8 SE
Konular
1
Forum puanı
17
Bana mi8se orjinal dtbo lazım yanlışlıkla sildim :)

Üst Alt