Mod Mi8se display overclock 66-72-77-84 hz

omrfrkbyrk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
3
Bence pek akıllıca bir iş değil. Telefonun en pahalı kısmını bu kadar insanın dokunmatik zarar görme ihtimalini söylemesine rağmen gözardı edip akıcılık maksatlı sürekli kullanırsanız cihazınız da cebiniz de zarar görecektir. Riske girmeye değmez diye düşünüyorum.
Tam anlamıyla budur açıklama.

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
ben girdim yaklaşık 1 aydır 72 hz o/c kullanıyorum. Benimkisi hastalık birazda. Donanımın suyunu sıkmadan duramam
Yapacak bişi yok :D

TEKE

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kıtkat
Cihazım
Mi8Se
Meslek
çaycı
Konular
1
Memnun musunuz bir sorun oldu mu hiç kullanım sırasında ?
Memnunum. Isınma veya sürede kısalma olmadı. Herhangi bir sorun da yaşamadım.

Ama Hz testi yapan sitelerde 59hz gösteriyor.
Aida64 uygulamasında 72hz gösteriyor.

kadir334

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
OnePlus 8t
Meslek
Esnaf
Konular
23
Tam anlamıyla budur açıklama.
Ağzınıza sağlık benim şu hayatta en çok takıntılı olduğum mesele 60hz ve üzeri rakamların verdiği göz zevkidir
Fakat şuan telefonumun ekranı kırık ve 900 TL ye yaptıracağım
Ekranı 72 Hz yapıp ileride sorun yaşama riski ve 900 TL yi göze alamam

hsbayram

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
husam
Cihazım
mi 8 se
Konular
0
Bazıları riski sever, sınırlarda yaşamayı sever. Tercihinizi buna göre yapın.

Üreticiler bir cihazı verimlik ve çalışma ömrü gibi değerleri ölçerek optimum çalışma frekansını vermeye çalışıyor.

Bazıları ise ticari strateji gereği cihazın ömrünü kısaltmak yada uzatmak isteyebilir.

Bence OC konusu da buna örnektir. Sınırları zorlayıp 5 yıl çalışacak bir ekranı 5 ayda öldürme riskine girmek tercih meselesi.

İnsan vücudu için de aynısı geçerli. Sağlıklı beslenip, limitler içinde kalması halinde 100 yıl gidecek bir organı 30 yılda tüketen bir sürü insan var.

Hızlı yaşa genç öl felsefesi çok su götürür...

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
Hocam konuyu açtığımdan beri overclock lu ekranım. Kullanım sürem pek farketmedi. Henüz bir sorunla karşılaşmadim ki 90hz olan amoled panellerin normal amoledlerden hiçbir farkı yok. Sadece işlemcisi güçlü olana koyuyorlar. Yani tamamen yazılımsal. Birçoğunuz boş yapmışsınız. Korkan yapmasın ama "aman donanımsal hasar olur , aman şöyle olur" diye ağlamanız cidden komik. Tekrar söylüyorum 90hz panellerin normal panellerden hiçbir farkı yok sadece yazılımsal bir olay. Şu ana kadar bütün telefon camiasında overclock yaptığı için sorunla karşılaşan 1 kişi görmedim. Donanımsal tek olayı belki andreno gpu desteği olabilir ama sonuç değişmez ekranların hepsi aynıdır

HüseyinErkam

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyinerkam
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
10
Hocam konuyu açtığımdan beri overclock lu ekranım. Kullanım sürem pek farketmedi. Henüz bir sorunla karşılaşmadim ki 90hz olan amoled panellerin normal amoledlerden hiçbir farkı yok. Sadece işlemcisi güçlü olana koyuyorlar. Yani tamamen yazılımsal. Birçoğunuz boş yapmışsınız. Korkan yapmasın ama "aman donanımsal hasar olur , aman şöyle olur" diye ağlamanız cidden komik. Tekrar söylüyorum 90hz panellerin normal panellerden hiçbir farkı yok sadece yazılımsal bir olay. Şu ana kadar bütün telefon camiasında overclock yaptığı için sorunla karşılaşan 1 kişi görmedim. Donanımsal tek olayı belki andreno gpu desteği olabilir ama sonuç değişmez ekranların hepsi aynıdır
eğer dediğiniz gibiyse bende yapayım bunu fakat çekincem şu ki, forumda bir aralar fde.al herkes öneriyordu şöyle iyi böyle mükemmel falan şimdi anakartı yaktığını söylüyorlar bunun da öyle bir şey çıkamsından korkuyorum

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
eğer dediğiniz gibiyse bende yapayım bunu fakat çekincem şu ki, forumda bir aralar fde.al herkes öneriyordu şöyle iyi böyle mükemmel falan şimdi anakartı yaktığını söylüyorlar bunun da öyle bir şey çıkamsından korkuyorum
Hocam fde.aı yapay zeja destekli muhtemelen terminal kodlarında bir sıkıntı vardır işlemci fazla ısınıp anakartı yakmıştır. Ekranda ısınma sorunu zarar verecek düzeyde olmaz fakat dediğim gibi hz yi çok arttırırsanız en kötü ihtimal ısıdan yine anakart yanar. 66 72 değerlerinin zarar vereceğini sanmam. Ama yine de çok karamsarsınız o yüzden hiçbirşeyden sorumlu olmadığımı da belirtmek isterim

HüseyinErkam

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyinerkam
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
10
Android 10 da çalışıyor mu ona göre geçeceğim

harzeban

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gökhan Yurtyapan
Konular
1
Arkadaşlar orjinal yenileme hızına dönmüş olmama rağmen çentik problemi yaşıyorum, şöyle anlatacağım, youtubedan video açıp yan döndürünce ekranda kocaman bi çentik varmış gibi davranıyor alet, var mı başına gelen

Üst Alt