Mod Mi8se display overclock 66-72-77-84 hz

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Hocam xiaomi telefona daha yüksek performans ve pil ömrü veren kernellerden de koyabilirdi ama zararlı diye o zaman. Bence bu düşünce yapısı biraz zararlı ve birçok kişinin mantığına uymadığını düşünüyorum. Xiaomi lkt de koymamış fde.ai da koymamış gms doze de koymamış camera2 enabler de koymamış bunlar zararlı değil ki koymasın (saçma). Ben hz overclock ile problem yaşayan görmedim link atar mısınız? Mümkünse heni model ve süoer amoled ekran örneği olsun.

Redmi K20 Pro

Guys.
News!
Avoid using the screen OC.
My LED screen completely burner out.
The screen is visible only at 80+ brightness only.
Below it, the screen is completely black. Only visible it i shine a torch in the screen.
Will get the phone repaired by the service centre.

Jangan di OC² yak #DTBOmod
Cukup 60hz aja
Nangis darah :Sob:

Son düzenleme:

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Türünün tek örneği
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet hocam öyle. Animasyonlar göze hoş ve akıcı gekiyor onun dışında crtical ops vb fps oyunlarında avantaj birazcık
Neyse siz kullanın istediğiniz gibi isterseniz 1000hz yapın benim sorunum değil, hadi kolay gelsin.

omrfrkbyrk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
3
Türünün tek örneği
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet hocam öyle. Animasyonlar göze hoş ve akıcı gekiyor onun dışında crtical ops vb fps oyunlarında avantaj birazcık
Panelin Hz frekans aralığını bilmek gerekiyor donanım düzeyinde. Yani cihazdaki AMOLED panel kaç Hz görüntü sağlayabilir onu bilmek gerekiyor. Çünkü 60-90-120 Hz ayrı paneller var. Eğer bu cihazdaki panel 60 Hz ise bu işlem sağlıklı olmayacaktır. Panel üzerindeki transistörlerden flexlere her akım hattı belilenen Hz aralığında olacağı için hız aştırma problem yaratabilir. Yaratmaya da bilir :) Burada kilit nokta sıcaklık olacaktır. Sıcaklık dengeli olduğu müddetçe 72 Hz OC olarak rahatlıkla da kullanabilirsiniz fakat o telefon güneşte uzun süre kalırsa ya da parlaklıktan dolayı fazla akım ile çalışırsa geri dönüşü olmayan donanımsal problemler oluşabilir. Şunu da belirtmek isterim. 60 Hz bir ekran ile 72 Hz ekrandaki farkı anlayamazsınız. Anlayabiliyorsanız muhtemelen plasebo etkisindesiniz :) En az yarısı kadar görüntü yenileme hızı artarsa fark oluşturabilir. Yani 90Hz fark edilebilir. 2 katına çıkarsa bariz fark eder (120 Hz). O yüzden aslında bu mod kanaatimce yüklenmese de olur :)

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
Panelin Hz frekans aralığını bilmek gerekiyor donanım düzeyinde. Yani cihazdaki AMOLED panel kaç Hz görüntü sağlayabilir onu bilmek gerekiyor. Çünkü 60-90-120 Hz ayrı paneller var. Eğer bu cihazdaki panel 60 Hz ise bu işlem sağlıklı olmayacaktır. Panel üzerindeki transistörlerden flexlere her akım hattı belilenen Hz aralığında olacağı için hız aştırma problem yaratabilir. Yaratmaya da bilir :) Burada kilit nokta sıcaklık olacaktır. Sıcaklık dengeli olduğu müddetçe 72 Hz OC olarak rahatlıkla da kullanabilirsiniz fakat o telefon güneşte uzun süre kalırsa ya da parlaklıktan dolayı fazla akım ile çalışırsa geri dönüşü olmayan donanımsal problemler oluşabilir. Şunu da belirtmek isterim. 60 Hz bir ekran ile 72 Hz ekrandaki farkı anlayamazsınız. Anlayabiliyorsanız muhtemelen plasebo etkisindesiniz :) En az yarısı kadar görüntü yenileme hızı artarsa fark oluşturabilir. Yani 90Hz fark edilebilir. 2 katına çıkarsa bariz fark eder (120 Hz). O yüzden aslında bu mod kanaatimce yüklenmese de olur :)
Haklısınız hocam uygunsuz koşullarda tabiki de problem yaratacaktır. Fakat yine de normal şartlarda arıza yapmaz bunda hem fikiriz umarım. Hz arttırmayı göz tabiki algılamaz ama animasyon buglarını azaltıyor. Animasyonlarla sıkıntısı olanlara şidettle öneriyorum

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
72hz hızında 2 gün kullandım, plasebo etkisi değil gerçekten çok daha akıcı bir görüntü oluyor. Yalnız cihaz şarj olurken daha fazla ısınıyor, şarjdayken cihazı kullanmak sıkıntı olabilir.

Kotaless

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Çalıştığından emin olan birisi buradan bakabilir mi? Bende Aida değişiyor ama Testufo'da 60hz yazıyor.

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Çalıştığından emin olan birisi buradan bakabilir mi? Bende Aida değişiyor ama Testufo'da 60hz yazıyor.
Testufo'nun uygulamasıyla denedim hocam 72hz yazıyordu. Üstteki kayan örnekleri 15-30-60fps de kaydırıyor.

TEKE

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kıtkat
Cihazım
Mi8Se
Meslek
çaycı
Konular
1
Testufo'nun uygulamasıyla denedim hocam 72hz yazıyordu. Üstteki kayan örnekleri 15-30-60fps de kaydırıyor.
5 gundur 66hz kullanıyorum. Hiçbir sorun görmedim. Bataryayı hiç etkilemedi, ilginç geldi bana 72hz de batarya süresini etkiliyor mu acaba?

Üst Alt