Rehber Mi6 Ses Yükseltme İçin China Rom Ses Dosyaları

Antagonist35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi6,PocoX3 NFC
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
2
Kardeşim şubatta aldım mi6 128gb hala kullanıyorum ve kulaklık ses çıkış seviyesi hala berbat hala berbat geri bildirim göndermekten bıktım çok mu zor bunu güncelleyip göndermek anlamıyorum gerçekten, ( %100 değil, %70 ses çıkışı var mi 6 da) ve bu gerçekten moral bozucu dört arkadaş sırf bu yüzden sattı ve ıphone geri döndüler ben düzelir diye bekledim hala bekliyorum :(
Bu yzuDen eu stabil roma gectim. Hic beklemeyin bence.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Asilombard

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Asilombard
Cihazım
Mi 6
Konular
5
Nasıl geçiyoruz ki pek zamanım da olmuyor işten vakit ayıracak

Antagonist35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi6,PocoX3 NFC
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
2
Nasıl geçiyoruz ki pek zamanım da olmuyor işten vakit ayıracak
Bl kilidini acip twrp kuracaksiniz. Telefon hafizasina eu romu atio twrp uzerinden yukleyeceksiniz. Bl kilidi acilmasi 72 saat bekletiyor.ona gore kendinizi ayarlayip1 2 saatinizi yapabilirsiniz

Asilombard

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Asilombard
Cihazım
Mi 6
Konular
5
Çok saçma be bu işler gerçekten de saçma kilit açma garanti dışı işler bizim bunlarla uğraşacak vaktimiz yok ki bunlarla alıcının uğraşması gerekmez adamlar resmen türkiyeyi takmıyor geri bildirime bile bakmıyorlar kamera dalgalanmaları kulaklık ses seviyesi zil sesi seçerken sürekli iptal demek zorunda kalmak baya soğudum saçma sapan işler bir yıldır değişen bir şey yok

mylove

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
9
Bu yzuDen eu stabil roma gectim. Hic beklemeyin bence.

EU Stabil Romda ses daha yüksek geliyor diyorsunuz yani! Peki hangi sürüm kullanıyorsunuz ve EU Rom'un Global Rom'dan farkı nedir acaba ?Teşekkür ederim..

karanliknotalar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AHMET
Cihazım
Mi 9 Pro 5G
Konular
2
Birşey dikkatimi çekti yeni konu açmak yerine burdan sormak istedim, Telefon görüşmesi yaparken hoparlöre aldığımızda konuşmayı sadece alt hoparlörden ses çıkıyor mono ses yani üsttekinden çıkmıyor bu bir sorunmudur yoksa normali bu şekilde mi?

MRYGZ

Yağız
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yağız
Cihazım
Mi 6
Konular
21
Miui 10 güncellemesi için kulaklık sesini yükseltmek istiyorum nasıl bir yol izleyeceğiz. Varmi yol gösterecek olan

pebblemaia

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
mi6
Konular
10
Miui 10 Global stable 10.0.1.0 da deneyen varmı oluyor mu?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Birşey dikkatimi çekti yeni konu açmak yerine burdan sormak istedim, Telefon görüşmesi yaparken hoparlöre aldığımızda konuşmayı sadece alt hoparlörden ses çıkıyor mono ses yani üsttekinden çıkmıyor bu bir sorunmudur yoksa normali bu şekilde mi?
normali bu şekilde benim bildiğim bütün telefonlar bu şekilde

ercank

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ercan
Cihazım
mi6
Konular
1
Miui 10 güncellemesi için kulaklık sesini yükseltmek istiyorum nasıl bir yol izleyeceğiz. Varmi yol gösterecek olan
Miui 10 Global stable 10.0.1.0 da deneyen varmı oluyor mu?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

normali bu şekilde benim bildiğim bütün telefonlar bu şekilde

Miui10 da denedim oluyor.
Telefonu rootladıktan sonra google playden "ES dosya yöneticisi" yüklüyorsunuz. Sonra es doya yöneticisine girip sol üstten menüye girip "root gezgini" yazılı yeri işaretliyorsunuz (açıyorsunuz).(bu işlemde uygulamaya root yetkisi veriyorsunuz) Tekrar es dosya yöneticisinden sol üstten menüye girip "Yerel" sekmesini açıp "Cihaz" yazan yeri seçiyorsunuz. Sağ üstte büyüteç imleci olan yere basıyorsunuz ve arama yeri çıkıyor. Buradan "mixer_paths_tasha.xml" dosyasını bulmanız gerekli. Arama bölümüne sadece "mixer" yazıp klavyede sağ altta bulunan "büyüteç imleci"ne basıyorsunuz. İçerisinde mixer yazan tüm dosyalar çıkacak arama ekranında. Çıkan arama ekranında "mixer_paths_tasha.xml" yazan dosyayı bulup açıyorsunuz(size sorabilir hangi program ile açmak istediğinizi, eğer sorarsa "ES metin düzenleyici" seçmeniz gerekli, sormazsa zaten direk açacaktır). Dosya açıldıktan sonra <ctl name="HPHL Volume" value="12" /> ve <ctl name="HPHR Volume" value="12" /> yazan satırları buluyorsunuz. Bulduktan sonra sol üst taraftan "Düzenle" yazan (üzerinde kalem simgesi olan) yere basıyorsunuz. Bir üstte satırda belirttiğim "HPHL Volume ve HPHR Volume" yazan yerlerde "value" değerleri 12 olan yerleri 20 yapıp sağ üstten kaydet butonuna basıyorsunuz.

Bu yazan işlemleri yaptıktan sonra telefonu yeniden başlatıyorsunuz ve ses seviyesinin fark edilir şekilde yükseldiğine şahit oluyorsunuz.

Not: Bu işlemleri yapmadan önce "mixer_paths_tasha.xml" dosyasının yedeğini almayı unutmayın.
Not2: Telefonu yeniden başlatmadan önce bir müzik dinleyin ve sonra yeniden başlattıktan sonra tekrar dinleyin. En kolay bu şekilde farkı anlayabilirsiniz.

İyi günler

Microline

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Ben ses dosyalarını değiştirmeden kontrol ettiğimde HPHL Volume ve HPHR Volume zaten 20 olarak gözüküyordu.Bende 12 olarak çıkmadı.

Üst Alt