Rehber Mi6 Ses Yükseltme İçin China Rom Ses Dosyaları

Asilombard

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Asilombard
Cihazım
Mi 6
Konular
5
Kardeşim root yapmak istemiyoruz mesela biz, normal ıphone gibi yüksek yapsalar nolur sanki herkes memnun olur bence sabit 20 yapsınlar kısık dinlemek isteyen kısar sesini yine de emeğin için teşekkürler

Rdau26

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arda
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Arkadaşlar 9.2.2.0 da denedim bunu ses gitti. Telefondan ses çıkmıyor. Orjinal dosyaları yedek almıştım onları geri atıyorum ancak halen ses gelmiyor ne yapabilirim?

AnıLAkgLu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AnıL
Cihazım
mi 6
Konular
51
Miui10 da denedim oluyor.
Telefonu rootladıktan sonra google playden "ES dosya yöneticisi" yüklüyorsunuz. Sonra es doya yöneticisine girip sol üstten menüye girip "root gezgini" yazılı yeri işaretliyorsunuz (açıyorsunuz).(bu işlemde uygulamaya root yetkisi veriyorsunuz) Tekrar es dosya yöneticisinden sol üstten menüye girip "Yerel" sekmesini açıp "Cihaz" yazan yeri seçiyorsunuz. Sağ üstte büyüteç imleci olan yere basıyorsunuz ve arama yeri çıkıyor. Buradan "mixer_paths_tasha.xml" dosyasını bulmanız gerekli. Arama bölümüne sadece "mixer" yazıp klavyede sağ altta bulunan "büyüteç imleci"ne basıyorsunuz. İçerisinde mixer yazan tüm dosyalar çıkacak arama ekranında. Çıkan arama ekranında "mixer_paths_tasha.xml" yazan dosyayı bulup açıyorsunuz(size sorabilir hangi program ile açmak istediğinizi, eğer sorarsa "ES metin düzenleyici" seçmeniz gerekli, sormazsa zaten direk açacaktır). Dosya açıldıktan sonra <ctl name="HPHL Volume" value="12" /> ve <ctl name="HPHR Volume" value="12" /> yazan satırları buluyorsunuz. Bulduktan sonra sol üst taraftan "Düzenle" yazan (üzerinde kalem simgesi olan) yere basıyorsunuz. Bir üstte satırda belirttiğim "HPHL Volume ve HPHR Volume" yazan yerlerde "value" değerleri 12 olan yerleri 20 yapıp sağ üstten kaydet butonuna basıyorsunuz.

Bu yazan işlemleri yaptıktan sonra telefonu yeniden başlatıyorsunuz ve ses seviyesinin fark edilir şekilde yükseldiğine şahit oluyorsunuz.

Not: Bu işlemleri yapmadan önce "mixer_paths_tasha.xml" dosyasının yedeğini almayı unutmayın.
Not2: Telefonu yeniden başlatmadan önce bir müzik dinleyin ve sonra yeniden başlattıktan sonra tekrar dinleyin. En kolay bu şekilde farkı anlayabilirsiniz.

İyi günler
ses seviyesini 20 nin üzerine çıkarmak sorun oluşturur mu hocam azami miktarı nedir ?

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.181
Bir düzeltme yaptım dosyalar vendor/etc içine eklenmeli

go to /vendor/etc and open mixer_paths_tasha.xml

<ctl name="HPHL Volume" value="20" />
<ctl name="HPHR Volume" value="20" />

Bu değer 20 en iyi seçenektir ama isteğe göre arttırabilirsiniz.

restore

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ra
Cihazım
mi6
Konular
0
Bugun esime telefon almak icin mi store gittim. Yav benim mi 6 nin sesi azaldi dedim. Yav abi onun miladi doldu artik dedi. O an aklima xiaomi nin bilincli olarak eskitmeye yonelik hareket ediyor olabilecegi aklima geldi. Pek safmisim. Gercekten de oyle donanimda bi sikinti yok. Aldigim redmi note 7 nin ahize sesi bangir bangir.arka kapagi titriyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sonuc farkedilir derece de degisiyor mu

Son düzenleme:

Erkantr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erkan
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Vendor klasoru icinde etc klasoru yoktu bende etc isimli klasor olusturup icine bu china ses dosyalarini attim .bu sekilde calisir mi .dogru yere attigimdan emin olamadim o dosyalar benim telefonda yoktu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu yaptigimiz islem telefon gorusmesi yaparken ahizeden gelen sesi artiriyormu

Son düzenleme:

Taner mert

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Taner
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Mi6 Ses Yükseltme İçin China Rom Ses Dosyaları

China Rom Ses Dosyası Developer Versiyon 7.11.30
Yedek İçin Orjinal Ses Dosyası Global Devoloper Versiyon 7.11.16

Öncelikle cihazınız rootlu olmalıdır. Stable Sürümlerde sorun Çıkaracağını Sanmıyor ChineSesDosyalari klasoründeki dosyalari /vendor/etc klasorune yapıştırmanız yeterlidir. öncelikle etc klasorunuzdeki mixer_paths_qvr, mixer_paths_skuk ve mixer_paths_tasha dosyalarınızı yedeklemenizde fayda vardir
Kardeş bu ses dosyalarını global romada yükleyebilirmiyiz miui 11 global android 9

Son düzenleme:

furkankorhan47

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Animator
Konular
3
bende uzun zamandır müzdaripim bu konuda 1 sene önce o kadar araştırmama rağmen ilk defa denk geldim sizin konuya
şimdi bugün mi 6 miui 11 yükledim ve 1 yıldır ahize sıkıntısı çekiyorum hoparlör dışında konuşamıyorum (hatta ahizesini bile değiştirdim fark yok ) bu ses dosyasını telefona yüklesem fark olurmu yoksa başka şekil mi sırf bunun için telefon değiştirmek üzereyim yardım edin lütfen

furkankorhan47

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Animator
Konular
3
telefon gorusmesi yaparken ahizeden gelen ses'e hiçbirşekilde etki etmedi baya kısık ve hoparlöre almadan konuşamıyorum
neredeyse çoğu rom'u denedim olmuyor ahizesini bile değiştirdim o derece bence yazılımsal ama nasıl bilmiyorum

Turtalya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet ÇELİK
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
5
telefon gorusmesi yaparken ahizeden gelen ses'e hiçbirşekilde etki etmedi baya kısık ve hoparlöre almadan konuşamıyorum
neredeyse çoğu rom'u denedim olmuyor ahizesini bile değiştirdim o derece bence yazılımsal ama nasıl bilmiyorum
Aynı sorundan muzdaribim forumda ahizenin ızgara kısmına iğne ile delikler açın işe yarıyor diyorlar ama sen ahizeyi değiştirdim yine de düzelmedi diyorsun acaba sorunum seninki gibi mi yoksa delik açsam düzelir mi hiç bilmiyorum galiba demeden öğrenemeyeceğim.

Üst Alt