Yardım Mi6 "Servis Yok" Sorunu

sahatay63

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ŞAHİN
Cihazım
GALAXY S3
Konular
1
Merhaba arkadaşlar 9 Ekimden beri Delta garantili Mi6 sahibiyim şu anki sürümü android 8 MIUI 9 Global beta 8.2.8 daha önce iki defa imei silinmesinden garantiye gitti ilkinde miui9 yükledikten sonra imeiler gitmişti servis miui8.5 yükleyip yolladı yolladıktan yaklalık 15 gün sonra miui 8.5 te de imei kendiliğinde gitti sonra Miui 9 Global beta yükleyip yolladılar sonrasında güncelleme geldi bende android 8 e yükselltim sonrasında telefonu sıfırladım hiç bir sıkıntı olmadı ta ki düne kadar dün baktım telefonda servis yok yazıyor (bunu ara ara görüyordum şebekeden dir diyordum) dünden beri neredeyse 3,4 dakikada bir sağ üstteki şebeke kısmında servis yok deyip şebeke gidip geliyor bir dakika sonra tekrar bağlanıyor ne doğru düzgün konuşma yapabiliyorum nede internete girebiliyorum ekran görüntüsü ve videosunu da aldım.
Bu mi6 dan iyice midem bulandı her servise gidişinde 20 gün telefonsuz kalmak ve geldiğinde de acaba yine mi olacak korkusuyla yaşamak. Acaba servise gitmeden bu sorun düzeltilebilir mi? Çünkü birkaç gün sonra şehir dışına kursa gideceğim ve yedek telefonumun da ekranı kırık?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-02-21-00-45-40-784_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2018-02-21-00-45-40-784_com.miui.securitycenter.png
    81,7 KB · Görüntüleme: 165

tweezers1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serhat
Cihazım
iphone 7
Konular
8
servisten geldğinde bootloader kilit açıkmıydı kapalımıydı ?
[doublepost=1519329922,1519329863][/doublepost]bootloader açık deltaya yollasam sorun çıkarırlar mı? ben teli sıfırlarsam imeiler gidiyor.

Oyla:

sahatay63

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ŞAHİN
Cihazım
GALAXY S3
Konular
1
servisten geldğinde bootloader kilit açıkmıydı kapalımıydı ?
[doublepost=1519329922,1519329863][/doublepost]bootloader açık deltaya yollasam sorun çıkarırlar mı? ben teli sıfırlarsam imeiler gidiyor.
Bootloader kilidini açıp kapatmışlar ama ben tekrar açtım kilidin açık olması garantiye zarar vermiyor.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

edmin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Oppo reno 4
Meslek
HVKK Astsubay
Konular
25
Aynı sorun bende de mevcuttu. Hattım Türk telekom. 4g ve 2g'de herhangi bir sorun yaşamıyordum ancak 3g'de çekmiyordu, çekse bile insanlar bana ulaşamıyordu ben de insanlara. Tepede sürekli Türk Telekom 3G yazıyordu ancak hiçbir işe yaramıyordu.

Sonra cihazı unlock edip önce çin romu başta olmak üzere beta romlar ve custom romlar yükledim yine değişmedi.
En son olarak network signal guru kurup teker teker bandları test ettim ki şunu gördüm telefon 3g'ye B1 IMT 2100 bandından bağlanmaya çalışıyordu ki geri kalan 5-6 band aktif olmasına rağmen hep oradan bağlantı kurmaya çalıştı. ben de 2100 bandının seçimini kaldırdım birden taşan su gibi güldür güldür mobil veri ve şebeke 3g/ h+ olarak gelmeye başladı ve asla kopma/çekmeme sorunu yaşamadım.

İlginçtir bu işlemin üstüne recovery'den herhangi bir rom kurunca da yine aynı sağlamlıkta çekti, uzun uzun test ettim kendimi aradım arattım vs hiçbir sorun yoktu.

fakat miflash ile resmi romları flashladığımda sorun tekrardan baş gösterdi ben de tekrar rootlayarak aynı uygulamayı kurdum ve tekrar çözdüm. şu an için zerre sıkıntı yok keza sorun donanım olsa şu anda da stabil ötesi 3g/h+ bağlantı kuramam. Tek uzak durmam gereken miflash ile rom kurmaktır kursam bile rootlayıp tekrar canavar hale getirebilme işlemi çok basit.

Çözümü özet geçiyorum: 3g ile şebeke/çağrı sıkıntısı yaşayanlar cihazı rootlayıp network signal guru kursun, lock bands'a girip wcdma sekmesi altından b1 imt 2100 bandının seçimini kaldırsınlar. Rica ederim :)
Mi6 telefonuma yazılanları yaptım ama hiçbirşey değişmedi 2100 kaldırdım hattım avea sorunlar devam

Oyla:

SepuLtroN

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahim
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Merhabalar aynı sorunu bende yaşıyorum bende böyle şuan ne yaptıysam olmadı yardımcı olabilirmisiniz acaba?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

edmin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Oppo reno 4
Meslek
HVKK Astsubay
Konular
25
Sonunda yedek tel buldum delta servise yolladım mi6 mı. Bakalım sorun neymiş ne yapılacak da gelecek gelince paylaşım yaparım

Oyla:

funky4eva

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
xiaomi
Cihazım
mi6
Konular
1
Merhabalar aynı sorunu bende yaşıyorum bende böyle şuan ne yaptıysam olmadı yardımcı olabilirmisiniz acaba?

Aynı sorun tamamen mevcut bendede
[doublepost=1528063825,1528063733][/doublepost]Hattım Türk Telekom bugün öğleden itibaren servis yok telefonum kayıtsız ama tek sim yuvasiyla 1.5 senedir kullanıyorum kaçak kullanım gözüküyor e devlette ama birşey olmadı bu zamana kadar diğer yuvaya takıyorum imdada servis yok diyor bazen telefon çekiyor ama arama yapamıyorum ve agada bağlanmıyor

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Aynı sorun tamamen mevcut bendede
[doublepost=1528063825,1528063733][/doublepost]Hattım Türk Telekom bugün öğleden itibaren servis yok telefonum kayıtsız ama tek sim yuvasiyla 1.5 senedir kullanıyorum kaçak kullanım gözüküyor e devlette ama birşey olmadı bu zamana kadar diğer yuvaya takıyorum imdada servis yok diyor bazen telefon çekiyor ama arama yapamıyorum ve agada bağlanmıyor
Sizin imeileriniz kapanmış hocam.

Oyla:

bozel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet Burak
Cihazım
Xiaomi Mİ6
Konular
0
Arkadaşlar Merhaba,
Forumda bahsedilen şebeke sorunu veya internete bağlanamaması sorunlarını ben de yaşadım. Delta servise gönderdim. Hata düzeldi diye yaklaşık 2 hafta sonra telefonumu gönderdiler. İlk günün sabahında her şey iyiyken akşama eve geldiğimde aynı sorunları tekrar yaşamaya başladım. Evde 3 tane telefon yan yana iken, arandığında ulaşılamayan tek telefon benim ki. Kart yuvasını değiştirdim, farklı sim kart taktım banamısın demedi. Delta servise mail attım cevap bekliyorum, sanırım tekrar servis yolu göründü. Farklı bir bilgisi veya çözümü olan arkadaş var mı acaba?

Oyla:

Copa.BJK

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgay
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
18
Benzer bi sorun bende yaşadım ama benimki tamamen operatör kaynaklıymış. Benim onayım olmadan merkezden bazı şeyleri değiştirmişler. Aradım düzelttirdim şu an sorun yok.

Hattınızı mutlaka başka telefonda deneyin.

Oyla:
Üst Alt