Yardım Mi6 "Servis Yok" Sorunu

sahatay63

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ŞAHİN
Cihazım
GALAXY S3
Konular
1
Merhaba arkadaşlar 9 Ekimden beri Delta garantili Mi6 sahibiyim şu anki sürümü android 8 MIUI 9 Global beta 8.2.8 daha önce iki defa imei silinmesinden garantiye gitti ilkinde miui9 yükledikten sonra imeiler gitmişti servis miui8.5 yükleyip yolladı yolladıktan yaklalık 15 gün sonra miui 8.5 te de imei kendiliğinde gitti sonra Miui 9 Global beta yükleyip yolladılar sonrasında güncelleme geldi bende android 8 e yükselltim sonrasında telefonu sıfırladım hiç bir sıkıntı olmadı ta ki düne kadar dün baktım telefonda servis yok yazıyor (bunu ara ara görüyordum şebekeden dir diyordum) dünden beri neredeyse 3,4 dakikada bir sağ üstteki şebeke kısmında servis yok deyip şebeke gidip geliyor bir dakika sonra tekrar bağlanıyor ne doğru düzgün konuşma yapabiliyorum nede internete girebiliyorum ekran görüntüsü ve videosunu da aldım.
Bu mi6 dan iyice midem bulandı her servise gidişinde 20 gün telefonsuz kalmak ve geldiğinde de acaba yine mi olacak korkusuyla yaşamak. Acaba servise gitmeden bu sorun düzeltilebilir mi? Çünkü birkaç gün sonra şehir dışına kursa gideceğim ve yedek telefonumun da ekranı kırık?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-02-21-00-45-40-784_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2018-02-21-00-45-40-784_com.miui.securitycenter.png
    81,7 KB · Görüntüleme: 165

bozel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet Burak
Cihazım
Xiaomi Mİ6
Konular
0
Benzer bi sorun bende yaşadım ama benimki tamamen operatör kaynaklıymış. Benim onayım olmadan merkezden bazı şeyleri değiştirmişler. Aradım düzelttirdim şu an sorun yok.

Hattınızı mutlaka başka telefonda deneyin.
Telefonu servise gönderdiğimde hattımı eski telefonuma taktım hiç sorun yaşamadım.Ayrıca telefonu servise göndermeden önce diğer hattımı ve eşimin hattını da denedim ama sonuç aynı. Arayan ulaşamıyor, ben arama yapamıyorum. Evin dışında farklı bir yerde ulaşılabilir olduğumda ise internet çok yavaş. Yedek telefon ayarlayıp tekrar servise göndericem mecburen.

Oyla:

sabitpj

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ilkadım
Cihazım
mi 6 128gb
Konular
0
Imei değişikliği sonrası aynı sorun çift hat Mi6 128gb ile ortaya çıktı, köşede servis yok uyarısı ile karşılaşıyorum. Bazı arkadaşlar 128kb sim karttan kaynaklandığını, bunu 64kb sim kart kullanırsam sorunun düzeleceğini söylediler, başka çözümü forumda araştırmama rağmen bulamadım. Sim kart değişikliği yapıp deneyen arkadaş var mı?

Oyla:

valerossi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
gerekli
Cihazım
mi6
Konular
0
Imei değişikliği sonrası aynı sorun çift hat Mi6 128gb ile ortaya çıktı, köşede servis yok uyarısı ile karşılaşıyorum. Bazı arkadaşlar 128kb sim karttan kaynaklandığını, bunu 64kb sim kart kullanırsam sorunun düzeleceğini söylediler, başka çözümü forumda araştırmama rağmen bulamadım. Sim kart değişikliği yapıp deneyen arkadaş var mı?

Biz ikinci el bi mi6 aldık ... Cihaz cepportdan alınma bu problemi yaşadık sağolsun cepportaki arkadaşlar getirin bi bakalım dedi... sonra sim kart değiştirdi taktı çalıştı... sonra ordaki arkadaş verdi bu bilgiyi bana uygulamalı olarak şahit oldum...
[doublepost=1528808784,1528808613][/doublepost]Ben buraya yazdım cevabı ama görünmüyo aynı mesajı tekrar yazıyorum arkadaşlar kartınızı 128bit ise mi6 bu kartın şebekesini açmıyo ve şebeke yok yazıyo .... sim kartınızı 64 bit ile değiştirin düzelicektir..

Oyla:

sabitpj

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ilkadım
Cihazım
mi 6 128gb
Konular
0
Biz ikinci el bi mi6 aldık ... Cihaz cepportdan alınma bu problemi yaşadık sağolsun cepportaki arkadaşlar getirin bi bakalım dedi... sonra sim kart değiştirdi taktı çalıştı... sonra ordaki arkadaş verdi bu bilgiyi bana uygulamalı olarak şahit oldum...
[doublepost=1528808784,1528808613][/doublepost]Ben buraya yazdım cevabı ama görünmüyo aynı mesajı tekrar yazıyorum arkadaşlar kartınızı 128bit ise mi6 bu kartın şebekesini açmıyo ve şebeke yok yazıyo .... sim kartınızı 64 bit ile değiştirin düzelicektir..
valerossi kardeşim teşekkür ederim, cidden büyük makbule geçecek bu cevabınız, kaç gündür telefonum kapalı sayenizde tekrar kavuşacağım :)

Oyla:

valerossi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
gerekli
Cihazım
mi6
Konular
0
valerossi kardeşim teşekkür ederim, cidden büyük makbule geçecek bu cevabınız, kaç gündür telefonum kapalı sayenizde tekrar kavuşacağım :)
inşaALLAH telefonunda başka birşe

inşaALLAH çözüm olurda kavuşursun bende arkadaşa aldırdım kendimi suçlu hissettim çok canım sıkılmıştı ama cepport sağolsun :)

Oyla:

edmin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Oppo reno 4
Meslek
HVKK Astsubay
Konular
25
Evet arkadaşlar mi6 telefonum delta servisten geldi. Mikrofon değişmiş yazılım güncellenmiş. Android 8 ile gönderdiğim telefonum delta servis tarafından yazılım güncellenerek androd 7.1 düşürülmüş. Delta servisin yazılım güncellemesi bu işte. Neyse telefonumu internete bağladım yazılımı en son versiyona güncelledi. Ama telefon görüşmesini artık herkes ile yapamıyorum karşı taraf sesinin yankı yaptığını cızırtı cuzurtu duyduğunu söyleyerek kapatıyorlar. Hoparlöre alıyorum sesim karşı tarafa gitmiyor. Neyse yazılımı bilgisayardan tekrar sıfırlayım dedim ama artık telefonumun usb bağlantısı çalışmıyor sadece şarj oluyor usb flash bellek takıyorum görmüyor. Anlayacağınız telefonumu delta servis bozarak göndermiş. Şimdi tüketici haklarına başvuracağım. Ben değil onlar düşünsün bakalım. Delta servisi aradım muhatab olacak kimse yok hesap soramıyorum telefonunuzu tekrar gönderin diyorlar. Ben size güvenmiyorum başka yeriniz yokmu dedim Ankara'da var dediler gittim necatibeyde küçük bir telefoncu. Konuştum telefonu İstanbul'a deltaya göndereceklerini söylediler bırakmadım eve geri döndüm. Siz olsanız ne yaparsınız ben ne yapayım geri göndereyim mi.
[doublepost=1528936362,1528936296][/doublepost]Evet arkadaşlar mi6 telefonum delta servisten geldi. Mikrofon değişmiş yazılım güncellenmiş. Android 8 ile gönderdiğim telefonum delta servis tarafından yazılım güncellenerek androd 7.1 düşürülmüş. Delta servisin yazılım güncellemesi bu işte. Neyse telefonumu internete bağladım yazılımı en son versiyona güncelledi. Ama telefon görüşmesini artık herkes ile yapamıyorum karşı taraf sesinin yankı yaptığını cızırtı cuzurtu duyduğunu söyleyerek kapatıyorlar. Hoparlöre alıyorum sesim karşı tarafa gitmiyor. Neyse yazılımı bilgisayardan tekrar sıfırlayım dedim ama artık telefonumun usb bağlantısı çalışmıyor sadece şarj oluyor usb flash bellek takıyorum görmüyor. Anlayacağınız telefonumu delta servis bozarak göndermiş. Şimdi tüketici haklarına başvuracağım. Ben değil onlar düşünsün bakalım. Delta servisi aradım muhatab olacak kimse yok hesap soramıyorum telefonunuzu tekrar gönderin diyorlar. Ben size güvenmiyorum başka yeriniz yokmu dedim Ankara'da var dediler gittim necatibeyde küçük bir telefoncu. Konuştum telefonu İstanbul'a deltaya göndereceklerini söylediler bırakmadım eve geri döndüm. Siz olsanız ne yaparsınız ben ne yapayım geri göndereyim mi.

Oyla:

Alplanet

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Musa
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Evet arkadaşlar mi6 telefonum delta servisten geldi. Mikrofon değişmiş yazılım güncellenmiş. Android 8 ile gönderdiğim telefonum delta servis tarafından yazılım güncellenerek androd 7.1 düşürülmüş. Delta servisin yazılım güncellemesi bu işte. Neyse telefonumu internete bağladım yazılımı en son versiyona güncelledi. Ama telefon görüşmesini artık herkes ile yapamıyorum karşı taraf sesinin yankı yaptığını cızırtı cuzurtu duyduğunu söyleyerek kapatıyorlar. Hoparlöre alıyorum sesim karşı tarafa gitmiyor. Neyse yazılımı bilgisayardan tekrar sıfırlayım dedim ama artık telefonumun usb bağlantısı çalışmıyor sadece şarj oluyor usb flash bellek takıyorum görmüyor. Anlayacağınız telefonumu delta servis bozarak göndermiş. Şimdi tüketici haklarına başvuracağım. Ben değil onlar düşünsün bakalım. Delta servisi aradım muhatab olacak kimse yok hesap soramıyorum telefonunuzu tekrar gönderin diyorlar. Ben size güvenmiyorum başka yeriniz yokmu dedim Ankara'da var dediler gittim necatibeyde küçük bir telefoncu. Konuştum telefonu İstanbul'a deltaya göndereceklerini söylediler bırakmadım eve geri döndüm. Siz olsanız ne yaparsınız ben ne yapayım geri göndereyim mi.
[doublepost=1528936362,1528936296][/doublepost]Evet arkadaşlar mi6 telefonum delta servisten geldi. Mikrofon değişmiş yazılım güncellenmiş. Android 8 ile gönderdiğim telefonum delta servis tarafından yazılım güncellenerek androd 7.1 düşürülmüş. Delta servisin yazılım güncellemesi bu işte. Neyse telefonumu internete bağladım yazılımı en son versiyona güncelledi. Ama telefon görüşmesini artık herkes ile yapamıyorum karşı taraf sesinin yankı yaptığını cızırtı cuzurtu duyduğunu söyleyerek kapatıyorlar. Hoparlöre alıyorum sesim karşı tarafa gitmiyor. Neyse yazılımı bilgisayardan tekrar sıfırlayım dedim ama artık telefonumun usb bağlantısı çalışmıyor sadece şarj oluyor usb flash bellek takıyorum görmüyor. Anlayacağınız telefonumu delta servis bozarak göndermiş. Şimdi tüketici haklarına başvuracağım. Ben değil onlar düşünsün bakalım. Delta servisi aradım muhatab olacak kimse yok hesap soramıyorum telefonunuzu tekrar gönderin diyorlar. Ben size güvenmiyorum başka yeriniz yokmu dedim Ankara'da var dediler gittim necatibeyde küçük bir telefoncu. Konuştum telefonu İstanbul'a deltaya göndereceklerini söylediler bırakmadım eve geri döndüm. Siz olsanız ne yaparsınız ben ne yapayım geri göndereyim mi.

hakem heyetine başvurdunuz mu

Oyla:

Sinan Başpınar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
Mi6
Konular
1
aynı sorunu yaşadım ben kırık bir mi 6 buldum ve onun şarj soketini kendi telefonuma taktım. yankı cızırtı kesildi ayrıca usb ile pc bağlantııs sağladım orjinal soket olarak gönderilen 8 10 soketi ya çöpe attım yada iade ettim bence sizde aynı şekilde ya kırık bir telefon alın veya tüketici hakem heyetine başvaurun garanti servisi sorunumu çözemedi diye telefonu iade edin

Oyla:

Burak0635

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi5
Konular
2
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız