Yardım Mi6 "Servis Yok" Sorunu

sahatay63

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ŞAHİN
Cihazım
GALAXY S3
Konular
1
Merhaba arkadaşlar 9 Ekimden beri Delta garantili Mi6 sahibiyim şu anki sürümü android 8 MIUI 9 Global beta 8.2.8 daha önce iki defa imei silinmesinden garantiye gitti ilkinde miui9 yükledikten sonra imeiler gitmişti servis miui8.5 yükleyip yolladı yolladıktan yaklalık 15 gün sonra miui 8.5 te de imei kendiliğinde gitti sonra Miui 9 Global beta yükleyip yolladılar sonrasında güncelleme geldi bende android 8 e yükselltim sonrasında telefonu sıfırladım hiç bir sıkıntı olmadı ta ki düne kadar dün baktım telefonda servis yok yazıyor (bunu ara ara görüyordum şebekeden dir diyordum) dünden beri neredeyse 3,4 dakikada bir sağ üstteki şebeke kısmında servis yok deyip şebeke gidip geliyor bir dakika sonra tekrar bağlanıyor ne doğru düzgün konuşma yapabiliyorum nede internete girebiliyorum ekran görüntüsü ve videosunu da aldım.
Bu mi6 dan iyice midem bulandı her servise gidişinde 20 gün telefonsuz kalmak ve geldiğinde de acaba yine mi olacak korkusuyla yaşamak. Acaba servise gitmeden bu sorun düzeltilebilir mi? Çünkü birkaç gün sonra şehir dışına kursa gideceğim ve yedek telefonumun da ekranı kırık?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-02-21-00-45-40-784_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2018-02-21-00-45-40-784_com.miui.securitycenter.png
    81,7 KB · Görüntüleme: 165

melihshelby

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
melihshelby
Cihazım
xiaomi mı6
Konular
0
bende de mobil veri açılmıyor, telefonu alalı daha 1 ay olmadı her şey çok iyidi sonra iki gün önce sabah uyandığımda birden mobil veriyi açtım ama veri alışverişi gözükmüyo bağlanılamıyodu telefonu kapatıp açtım sim kart etkinleştirilemedi telefon numarası doğrulnamıyor diye bi bildirrim geldi doğrulama mesajı yolla diyorum yolluyo ama bi işe yaramıyo tekrar aynı hatayı veriyor.

Oyla:

edmin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Oppo reno 4
Meslek
HVKK Astsubay
Konular
25
Şebeke gidip gelmesi bende de oluyor konuşurken de karşı taraf kendi sesini duyduğunu söylüyor yankı yapar gibi bende servise gönderemiyorum yedek telefonum yok

Oyla:

melihshelby

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
melihshelby
Cihazım
xiaomi mı6
Konular
0
format atsam geçer mi acaba bu sorun ya çünkü önceden yoktu böyle bi şey?

Oyla:

sahatay63

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ŞAHİN
Cihazım
GALAXY S3
Konular
1
Artık sürekli servis yok durumunda,telefonu yeniden başlatıyorum 1 dakikalığına internet ve şebeke geliyor sonra yine yok imeilerde yerinde duruyor yedekleme işlemlerini yapıp fabrika ayarlarına döndüreceğim bakalım ne olacak?
[doublepost=1519211492,1519208638][/doublepost]Malesef fabrika ayarlarına döndüm yine birşey değişmedi imeiler yerinde duruyor ama şebeke yok enteresan bir şekilde sağ üstte TURKCELL ve 3G yazıyor ama ne arama yapıyor nede internete giriyor arayanlarda ulaşamıyor.

Oyla:

hammerhead

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atacan Sinan
Cihazım
Mi Mıx2
Konular
2
Dostum bende yaşamıştım bu tarz bir sorun ayarlara gir sonra diğer ayarlar > mobil ayarlar > şebeke modundan sadece gsm yap düzelmezse buradaki ayarlarla oyna biraz olacaktır.

Oyla:

sahatay63

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ŞAHİN
Cihazım
GALAXY S3
Konular
1
Malesef dostum bakmadığım yer kalmadı bulamadın dediğini.
[doublepost=1519320609,1519214155][/doublepost]Arkadaşlar forumdan pek bir ilgilenen olmadı sorunum için belki ilerde başına gelebilecek arkadaşlar için söylüyorum telefonu birkaç kere fabrika ayarlarına döndürdüm sim kartı diğer yuvaya taktım öncelik 3g yi seçtim hiç bir şey değişmedi bir dakika lığına şebeke geliyor sonra tekrar gidiyor hatta telefon full çekiyor gözüküyor ama ne arama yapabiliyorsun ne de aranıyorsun internete de girmiyordu sabah garantiye yollamaya karar verdim gece uçak moduna aldım ve uyudum sabah telefonu uçak modundan çıkardım (bu arada uçak modunda yüzde 30 şarj gitmiş 7 saatte nasıl olduysa) baktım telefon düzelmiş arama yapıyorum internete de bağlanıyor tabi bu saate kadar 3 ,4 defa yine şebeke gitti geldi ama şuanda bir sıkıntı yok acaba nasıl düzeldi merak ediyorum Uçak Modu'na almanın bir faydası oldu mu? En azından bu tarz sıkıntısı olanlar Uçak Modu'na alıp bir kaç saat beklesinler belki düzelir.

Oyla:

Shazbotnando

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
0
Aynı sorun bende de mevcuttu. Hattım Türk telekom. 4g ve 2g'de herhangi bir sorun yaşamıyordum ancak 3g'de çekmiyordu, çekse bile insanlar bana ulaşamıyordu ben de insanlara. Tepede sürekli Türk Telekom 3G yazıyordu ancak hiçbir işe yaramıyordu.

Sonra cihazı unlock edip önce çin romu başta olmak üzere beta romlar ve custom romlar yükledim yine değişmedi.
En son olarak network signal guru kurup teker teker bandları test ettim ki şunu gördüm telefon 3g'ye B1 IMT 2100 bandından bağlanmaya çalışıyordu ki geri kalan 5-6 band aktif olmasına rağmen hep oradan bağlantı kurmaya çalıştı. ben de 2100 bandının seçimini kaldırdım birden taşan su gibi güldür güldür mobil veri ve şebeke 3g/ h+ olarak gelmeye başladı ve asla kopma/çekmeme sorunu yaşamadım.

İlginçtir bu işlemin üstüne recovery'den herhangi bir rom kurunca da yine aynı sağlamlıkta çekti, uzun uzun test ettim kendimi aradım arattım vs hiçbir sorun yoktu.

fakat miflash ile resmi romları flashladığımda sorun tekrardan baş gösterdi ben de tekrar rootlayarak aynı uygulamayı kurdum ve tekrar çözdüm. şu an için zerre sıkıntı yok keza sorun donanım olsa şu anda da stabil ötesi 3g/h+ bağlantı kuramam. Tek uzak durmam gereken miflash ile rom kurmaktır kursam bile rootlayıp tekrar canavar hale getirebilme işlemi çok basit.

Çözümü özet geçiyorum: 3g ile şebeke/çağrı sıkıntısı yaşayanlar cihazı rootlayıp network signal guru kursun, lock bands'a girip wcdma sekmesi altından b1 imt 2100 bandının seçimini kaldırsınlar. Rica ederim :)

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Malesef dostum bakmadığım yer kalmadı bulamadın dediğini.
[doublepost=1519320609,1519214155][/doublepost]Arkadaşlar forumdan pek bir ilgilenen olmadı sorunum için belki ilerde başına gelebilecek arkadaşlar için söylüyorum telefonu birkaç kere fabrika ayarlarına döndürdüm sim kartı diğer yuvaya taktım öncelik 3g yi seçtim hiç bir şey değişmedi bir dakika lığına şebeke geliyor sonra tekrar gidiyor hatta telefon full çekiyor gözüküyor ama ne arama yapabiliyorsun ne de aranıyorsun internete de girmiyordu sabah garantiye yollamaya karar verdim gece uçak moduna aldım ve uyudum sabah telefonu uçak modundan çıkardım (bu arada uçak modunda yüzde 30 şarj gitmiş 7 saatte nasıl olduysa) baktım telefon düzelmiş arama yapıyorum internete de bağlanıyor tabi bu saate kadar 3 ,4 defa yine şebeke gitti geldi ama şuanda bir sıkıntı yok acaba nasıl düzeldi merak ediyorum Uçak Modu'na almanın bir faydası oldu mu? En azından bu tarz sıkıntısı olanlar Uçak Modu'na alıp bir kaç saat beklesinler belki düzelir.
Hocam size yapmanız gerekenleri açık açık yazdığımı düşünüyorum. Şarjın bekleme modunda o kadar fazla gitmesi de normal değil. Benim dediklerimi deneyiniz.

Oyla:
Üst Alt