Rehber Mi6 Batarya Değişimi (Aliexpress)

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
Bende emin değilim ama bana gelen üzerinde ki yazılar soluk değildi onu söyleyebilirim,birde başka arkadaş taktı memunum dedi en son tabi size kalmış. Eğer sahte ise yıllardır sahte satıyor olmaları lazım ama bayadır varlar.
Batarya orjinaldir sahtedir bilemem fakat görselden gördüğüm kadarıyla bildiğim birşey var ki üretileli 2 yıl olmuş bir batarya. Uzun vadeli performans göstereceğini sanmam. Umarım yanılırım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Konu sahibi arkadaşın affına sığınarak, Cihazım mi 6 değil ama konu batarya olunca deji muhabbeti de geçmiş sormak istiyorum..
Uçak modu açık, sim kart takılı değil..
Cihaz mi4..
Sizce iyi mi bu süreler..
Deji batarya alıp taktım.. 16 gün oldu..
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Bunun cevabını en iyi siz verirsiniz. Örneğin eu beta romda haftalık güncellemede bazen yeri geliyor ekran süresi 1 saat kısalıyor. Batarya değiştirmeden önceki durum ile sonraki durumu kıyaslayıp farkın sizi tatmin etmesi önemli. Hala var mıdır bilmem ama zamanında stabil ve pil tüketimi cimri diye mi6 da 9.2.2.2 sürümünde kalanlar vardı :D

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Sizi uzun zaman sonra görmek ne güzel :)
Sizi de hocam artık xioami kullanmadığımdan bu forumda ve DH telefon konusuna pek dahil olmuyorum zamanında Mi 4 için çok şeyler denemiştik. Uzun süredir aynı telefonu bağlı kalmanız şaşırttı beni.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
Sizi de hocam artık xioami kullanmadığımdan bu forumda ve DH telefon konusuna pek dahil olmuyorum zamanında Mi 4 için çok şeyler denemiştik. Uzun süredir aynı telefonu bağlı kalmanız şaşırttı beni.
İkinci cihaz olarak öyle duruyor hocam.. Maşallah hâlâ taş gibi :) ben miui (Redmi Note 8) kullanmaya devam, vazgeçmek çok zor :)

Batarya orjinaldir sahtedir bilemem fakat görselden gördüğüm kadarıyla bildiğim birşey var ki üretileli 2 yıl olmuş bir batarya. Uzun vadeli performans göstereceğini sanmam. Umarım yanılırım.

Bunun cevabını en iyi siz verirsiniz. Örneğin eu beta romda haftalık güncellemede bazen yeri geliyor ekran süresi 1 saat kısalıyor. Batarya değiştirmeden önceki durum ile sonraki durumu kıyaslayıp farkın sizi tatmin etmesi önemli. Hala var mıdır bilmem ama zamanında stabil ve pil tüketimi cimri diye mi6 da 9.2.2.2 sürümünde kalanlar vardı :D
Hocam önceki batarya son nefesini verdi verecekti, %30 da bile pat diye kapanıyordu. :) onunla kıyaslama yaparsam bu batarya muazzam, harika, fevkalade :D

asfadam

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
19
bu siparisi ne zaman vermiştiniz hocam
bataryada 2019 yazıyor

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2019 yazması birşey değiştirmiyor,o bataryalar kullanılmadığı sürece aşınmıyor,aşınması önemli değil diyelim aşırı küçük bir pay.

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
2019 yazması birşey değiştirmiyor,o bataryalar kullanılmadığı sürece aşınmıyor,aşınması önemli değil diyelim aşırı küçük bir pay.
öyle diyende var zamanla bozuluyor diyende var bilemiyorum hocam

saltukg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
etzel
Cihazım
Mi6
Konular
0
Hmm üstte bir arkadaş batarya kablosu farklı demişti . O burdakine bakıp kıyaslayabilir mi merak ettim

üstte etiketlediğim arkadaşın attığı batarya kablosu senin çinden aldığın gibi mi yoksa telden çıkan gibi mi bir bakar mısın
Arkadaşın aldığı bataryanin sag ust kisminda bir işaret var, benim telefondan çıkan bataryada da vardı aynı logo fakat Çin'den gelen yeni taktığımda yoktu.
Kablo meselesi şöyle, kablo ve bataryanın govdesi birebir ayni orijinali ile , sadece flex kablonun bataryaya baglandigi yer 1-2 mm daha solda idi.

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
60
Arkadaşın aldığı bataryanin sag ust kisminda bir işaret var, benim telefondan çıkan bataryada da vardı aynı logo fakat Çin'den gelen yeni taktığımda yoktu.
Kablo meselesi şöyle, kablo ve bataryanın govdesi birebir ayni orijinali ile , sadece flex kablonun bataryaya baglandigi yer 1-2 mm daha solda idi.
O satıcıyı araştırdım bazı ürünlerde o logolu yolluyor bazılarında pek bir şey yazmıyor . Tahminim ya çin globale özel batarya diyecemde sanmıyorum . Büyük ihtimal rastgele etiket vuruyorlar . Orjinalliği bu yüzden tartışılır ama iyide olabilir hiç denemedim.

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
mobil markam isimli bu sitede mi 6 bataryası 189 tl den satılıyor
müşteri hizmetleriyle görüştüm ürünün %100 orjinal olduğunu ve 6 ay garantili olduğunu söylediler
gayet ilgili ve kibarlardı
ekstra bir kargo ücretinin olmadığını ve ürünün bana 2 iş günü içinde aras kargoyla ulaşacağını söylediler
sitede gördüğüm kadarıyla daha önce satın alan veya yorum yapan olmamış ama tavırları güven verdi açıkçası
herhangi bir problem de aynı tavır devam edermi bilmiyorum ama denenebilir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
mobil markam isimli bu sitede mi 6 bataryası 189 tl den satılıyor
müşteri hizmetleriyle görüştüm ürünün %100 orjinal olduğunu ve 6 ay garantili olduğunu söylediler
gayet ilgili ve kibarlardı
ekstra bir kargo ücretinin olmadığını ve ürünün bana 2 iş günü içinde aras kargoyla ulaşacağını söylediler
sitede gördüğüm kadarıyla daha önce satın alan veya yorum yapan olmamış ama tavırları güven verdi açıkçası
herhangi bir problem de aynı tavır devam edermi bilmiyorum ama denenebilir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

bu arada 2020 tarihli olarak gelicekmiş ürün

saltukg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
etzel
Cihazım
Mi6
Konular
0
Merak eden arkadaşlar için yeni batarya deneyimlerim:
-Bataryayı aldıktan sonra tam şarj edip 1 sefer kullandım. Yani henüz tam güçte çalışmıyor olabilir.
-Miui 11.0.6 global kullanıyorum
-Güç tasarrufu açmadım,normalde açmıyorum
-Ekran parlaklığım %50-%100 arasındaydı
- Gün içinde mobil veri ve navigasyon kullandım
-Normal rutin günlük kullanımımda devam ettim, gece son saatlerde bataryayı bitirebilmek için aşırı yoğun kullandım.

-Batarya iş görür mü? Kesinlikle, 3 saat zor gören ekran sürem 7 saati geçti. Son saatlerde bitsin diye zorlamama ve daha ilk kullanım olmasına rağmen.
-Batarya vaadettiği mAh değerini verdi mi? Evet,vermiş görünüyor.
- Isınma veya şarjla alakalı sorunlar yaşattı mı? Hayır,şimdilik bir sorun görmedim.
Evet arkadaşlar, batarya orjinaldir/değildir, kim alır memnun kalır kim kalmaz bilemiyorum ancak ben orijinal bataryanın ilk günkü performansını aldım. Bekledğimden çok daha iyi çıktı. Merak edenlere fikir vermesi açısından paylaşıyorum. Konuyu açıp yönlendiren arkadaşa da Burakalpsen teşekkür ediyorum.

Üst Alt