Rehber Mi6 Batarya Değişimi (Aliexpress)

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
Merak eden arkadaşlar için yeni batarya deneyimlerim:
-Bataryayı aldıktan sonra tam şarj edip 1 sefer kullandım. Yani henüz tam güçte çalışmıyor olabilir.
-Miui 11.0.6 global kullanıyorum
-Güç tasarrufu açmadım,normalde açmıyorum
-Ekran parlaklığım %50-%100 arasındaydı
- Gün içinde mobil veri ve navigasyon kullandım
-Normal rutin günlük kullanımımda devam ettim, gece son saatlerde bataryayı bitirebilmek için aşırı yoğun kullandım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

-Batarya iş görür mü? Kesinlikle, 3 saat zor gören ekran sürem 7 saati geçti. Son saatlerde bitsin diye zorlamama ve daha ilk kullanım olmasına rağmen.
-Batarya vaadettiği mAh değerini verdi mi? Evet,vermiş görünüyor.
- Isınma veya şarjla alakalı sorunlar yaşattı mı? Hayır,şimdilik bir sorun görmedim.
Evet arkadaşlar, batarya orjinaldir/değildir, kim alır memnun kalır kim kalmaz bilemiyorum ancak ben orijinal bataryanın ilk günkü performansını aldım. Bekledğimden çok daha iyi çıktı. Merak edenlere fikir vermesi açısından paylaşıyorum. Konuyu açıp yönlendiren arkadaşa da Burakalpsen teşekkür ediyorum.
Sizde ekran süresi açısından çok ciddi bir fark olmuş nod~~ Yes~~ Ancak konuda da belirttiğim gibi bu durum kullanılan rom ve eski bataryanın durumuna göre değişir. Bende hemen altınıza ufak bir durum güncellemesi yaparsam 4 ay olmak üzere ve hala oldukça memnunum. İlk performansında devam ediyor.

Mrtayfreat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 6
Konular
65
Sizde ekran süresi açısından çok ciddi bir fark olmuş nod~~ Yes~~ Ancak konuda da belirttiğim gibi bu durum kullanılan rom ve eski bataryanın durumuna göre değişir. Bende hemen altınıza ufak bir durum güncellemesi yaparsam 4 ay olmak üzere ve hala oldukça memnunum. İlk performansında devam ediyor.
Dostum paylaşımın için teşekkur ederim, verdiğin linkten aldım. Batarya şuanda gayet iyi çalışıyor, fakat bataryanın kablosu orjinalınden bi tık uzun orda biraz uğraştım sadece. 1 kere tam doldurdum ve çok iyi şarj süresi alıyorum. Fakat bir sorum var bu bataryanın üzerinde sanırım sıcaklık sensorü yok telefon sıcakliğinı okumuyo. Hep 25 derece olarak gösteriyor. Sizinde aynı şekilde mi ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-01-14-12-13-19-798_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-01-14-12-13-19-798_com.miui.securitycenter.jpg
    87 KB · Görüntüleme: 45

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
Dostum paylaşımın için teşekkur ederim, verdiğin linkten aldım. Batarya şuanda gayet iyi çalışıyor, fakat bataryanın kablosu orjinalınden bi tık uzun orda biraz uğraştım sadece. 1 kere tam doldurdum ve çok iyi şarj süresi alıyorum. Fakat bir sorum var bu bataryanın üzerinde sanırım sıcaklık sensorü yok telefon sıcakliğinı okumuyo. Hep 25 derece olarak gösteriyor. Sizinde aynı şekilde mi ?
Şimdi kontrol ettim, cihaz şarjdaydı 36 derece görünüyordu. Şarjdan çektim 30 saniye sonra 35 derece gördüm. Sonuç olarak bende bir sorun yok. Sıcaklık sensörü bataryanın kendisinde mi oluyor cihazda mı bilmiyorum ama takarken belki bir sorun olmuştur. Onun dışında bir sorun yoksa, kullanımınızı etkilemiyorsa açıkçası ben umursamazdım.

yagamisan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yagami
Cihazım
Redmi k60
Meslek
Gizli Youtuber
Konular
3
Bende mi6 için batarya almayı düşünüyorum verdiğiniz linkten, deji alıp çöpe atmaktansa parayı, bununla şansımı denemek istiyorum. Bir kaç sorum olacak size.

Batarya alalı ne kadar oluyor ve son durumu nedir?

Birde accubatery uygulamasını yükleyerek bir kaç gün tam şarj yaptıktan sonra batarya sağlığını konuya ekleyebilir misiniz? ( % 100 doğru sonuç vermiyor uygulama ama yine de tutarlı olduğunu düşünüyorum)

Konuya örneğin bataryanın 6. Ayı 1. Yılı gibi güncellemeler eklenebilir. Mevcut satıca da diğer Xiaomi modelleri için de batarya var, alacak kullanıcılar için güzel bir rehber olabileceğini düşünüyorum.Kısa süreli kullanımlarda bataryanın kalitesi anlaşılmıyor uzun kullanım bu yüzden önemli.

Rdau26

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arda
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Şu an batarya durumu nasıl hocam?

Ahmetburak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmetburak
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
1
İyi günler bataryayı değiştikten sonra NFC özelliği gidiyor mu ?

saltukg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
etzel
Cihazım
Mi6
Konular
0
Güncellemek adına tekrar belirteyim; bataryadan son derece memnunum, herhangi bir sorun yaşatmadı.

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
Bende gecikmeli bir toplu cevap atayım, bataryayı takalı hemen hemen 6 ay oldu. Şu anda eski bataryamın performansına yaklaşmış durumda. Ancak bu dönemde eskisi gibi pilin sağlığına dikkat edemedim (%10 altına sık sık düşürme ve cihaz şarjdayken kullanma vs.) ve pandemi şartlarında öncesine göre oldukça fazla kullandım. Açıkçası şu şartlarda 8. ayda falan bu bataryayı değiştiririm muhtemelen. Ama benim bu yorumum olumsuz olarak görülmesin dediğim gibi bataryayı çok yordum.

İyi günler bataryayı değiştikten sonra NFC özelliği gidiyor mu ?

Gitmez hocam.

Mrtayfreat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 6
Konular
65
Hocam satıcı sanırım ülkemize kargo yapmıyor artık nasıl alabiliriz?

merlot

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurat
Cihazım
Redmi7,poco f5
Konular
19
Aliexpress artık batarya gönderimi gümrükten girişi yasaklandığı için kapanmış , anlaşılan dejiye mahkum kaldık

Üst Alt