Rehber Mi6 Batarya Değişimi (Aliexpress)

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
Öncelikle herkese merhabalar, günümüzde artık benim gibi birçok mi6 kullanıcısının cihazı 2. hatta 3. yaşına girdiği için batarya değişimleri de sık sık yapılmaya başlandı.
Bende bataryamı dün değiştirmiş olarak faydalı olacağını düşündüğüm bir değişim rehberi hazırlamak istedim. Hem orijinal batarya bulunması zorluğu hemde orjinal
bulunsa bile üretim tarihlerinin eski oluşu sebebiyle Aliexpressten sipariş verdim. ( ) 21 günde gelen batarya ve değişim kiti bu şekilde,
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(Üretim tarihi 10.07.2020)
Eliniz yatkın ise benim gibi youtube dan video açarak kolayca kendiniz değiştirebilirsiniz.(Ekstra arka kapağı tekrar yapıştırmak için B7000 almanız gerekir) Elinizden gelmezse bataryayı herhangi bir telefoncuya taktırırsınız.

Geleyim bendeki değişime,

Bu eski bataryamdaki ekran sürem. Üretim tarihi 01.06.2017. 3 yıllık bir batarya olmasına rağmen iyi dayanmış bende her zaman usulüne göre kullanıyorum.

Bu ekran görüntüsünde de yeni taktığım batarya ile aldığım süre yer alıyor. Görüldüğü gibi bu değişim 1 saat 15 dakikalık bir ek ekran süresi sağladı. Bu fark bataryanızın durumu ve kullandığınız roma bağlı olarak daha fazla veya daha az olabilir.

Bana maliyetine gelirsem de batarya Aliexpress kuponu ile 71 liraya geldi. 17 lira vergisi çıktı ve 12 lira da B7000 e verdim. Toplam 100 liraya mal olmuş oldu.
Umarım kafasında batarya değiştirmeyi düşünenlere yardımcı olabilmişimdir. İyi forumlar.

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Batarya değişimi yapacağımız zaman için faydalı bir paylaşım olmuş, teşekkürler.
Miui 11 ile çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Benim batarya 2,5 seneyi geçti, 6 saat civarı ekran süresi alıyorum.
Miui 12 de bu süre 4-5 saat civarıydı. Ayrıca miui 12 de ısınma sorunu var. Buda batarya ömrünü ciddi oranda kısaltıyor.

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
Batarya değişimi yapacağımız zaman için faydalı bir paylaşım olmuş, teşekkürler.
Miui 11 ile çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Benim batarya 2,5 seneyi geçti, 6 saat civarı ekran süresi alıyorum.
Miui 12 de bu süre 4-5 saat civarıydı. Ayrıca miui 12 de ısınma sorunu var. Buda batarya ömrünü ciddi oranda kısaltıyor.
Ben ısınma sorunu yaşamasam da kullandığım romun en iyi pil performansını vermediğini biliyorum hocam, ama her zaman son sürüme geçmek gibi bir hastalık var bende duramıyorum :D

firatcak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
FIRAT
Cihazım
Mi6
Konular
0
Deji batarya ile de aynı performansı daha ucuz fiyata daha kısa sürede alabilirsiniz. Üstelik 12 ay garanti ile

calderon61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismet
Cihazım
mi 8
Konular
38
Deji batarya ile de aynı performansı daha ucuz fiyata daha kısa sürede alabilirsiniz. Üstelik 12 ay garanti ile
Dejiden bende iphone 5 için almıştım. 1 sene dolmadan sıkıntı oldu gönder değişelim dediler. Yeni ve daha üstün mah olandan gönderdiler. Deji müthiş müşteri memnuniyeti.

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
Benimde aklımdaydı ama satın aldığım dönemde Deji batarya stoklarda yoktu. Açıkçası acelem de olmadığı için orijinal olduğuna inandığım yerden sipariş ettim. Deji batarya da şu an 90 lira b7000 ile 102 lira yapar aynı fiyata gelir. Yanlız sadece Dejide 6 ay sonra ciddi performans düşüşü olduğuna dair birçok yorum var. 12 ay garantili ama 8. 9. ayda 1 kez batarya değiştirip garanti sonunda toplamda 1.5 yılda 2. pilin ömrü tükenecekse yine orjinal pil daha iyidir. Biraz da şans işi tabi.

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
deji batarya müşteri memnuniyeti açısından çok iyi benim ilk aldığım batarya biraz kalındı arka kapak sıfır oturmuyordu değişim yaptılar yeni bataryada da aynı problemi yaşıyorum kapak açık kaldığından arka kamerama toz kaçtı lekeli puslu çekiyor 12 ay garantisi var yine değişim talep edebilirim aslında ama uğraşmak istemiyorum
eğer aliexpress üzerinden aldığınız bu ürünün orijinal olduğundan eminseniz bence denemeye değer ..

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
deji batarya müşteri memnuniyeti açısından çok iyi benim ilk aldığım batarya biraz kalındı arka kapak sıfır oturmuyordu değişim yaptılar yeni bataryada da aynı problemi yaşıyorum kapak açık kaldığından arka kamerama toz kaçtı lekeli puslu çekiyor 12 ay garantisi var yine değişim talep edebilirim aslında ama uğraşmak istemiyorum
eğer aliexpress üzerinden aldığınız bu ürünün orijinal olduğundan eminseniz bence denemeye değer ..

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Deji de çinden batarya getirtip kendi markasını basıyor çokta şey etmemek lazım. Aliexpresste de sayfaları var sinek avlıyorlar, ülkemizde popüler. Garanti vermesi de zaten yasal zorunluluk 50 liraya satılan çakma samsung bataryaları da 12 ay garantili. Aslında kötü bulmadığım Dejiyi yeterince gömdüğüme göre ::D Benimkine gelirsek yani hocam görüntü olarak içinden çıkan telefonun ilk bataryası ile birebir aynı. Çinliler bunlar belli olmaz ama :D Aldığım yer 13 bin adet batarya satmış ortalama puanı 5 üzerinden 4.8. Oda güven verdi orijinal olduğunu düşünüyorum. Tabi asıl performansı uzun vadede belli olacak.

Süvari

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mevlüt Can
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Hocam izleniminiz nedir? Batarya performansı nasıl?

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
Hocam izleniminiz nedir? Batarya performansı nasıl?
Gayet memnunum hocam. Eski bataryam ile %19 a 3 saat 37 dakika ekran süresi ile düşerken şu an 3 saat 49 dakika oldu ve hala %41 şarjım var. Eskiden 1 günü tam ucundan çıkarırken şimdi 1.5 gün çıkarır hale geldi.

Üst Alt