Yardım Mi6 Ahize ses problemi

ozanşahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
mi6
Konular
8
Güncelleme sonrasi ahizenin ses performansi yariya düstü ,bununla ilgili ne yapabilirim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cemilelci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cemil
Cihazım
mi6
Konular
0
Telefonu 3 senedir kullanıyorum. Ahize sesi dış ortamda karşıyı anlayamayacağım hale gelince en zararsız olan yöntemden başlayarak denedim. Önce eu rom yükledim. Belli belirsiz bir artış oldu fakat yetersizdi. Diş fırçası, bant vs faydası olmadı. En son iğne ile ahizenin üzerindeki koruyucuyu dıştan parçaladım. Ahize koruyucusu sanki bir metal örgü gibi... İğneyi neredeyse yatay tutarak çok az metal örgüye girdirdim. Yukarı ittirerek bir kaç seferde örgütün bir telini kopardım. Kopan yerden devam ederek telleri tek tek yukarı yönde kopardım. Koparırken altındaki tozlar da haliyle yukarı sıçradı. Dışarıdan simsiyah görünen örgünün altından çıkan toz katmanın tarif edemem. Bu kadar beklemiyordum. Tozları vs temizledikten sonra sim kart açma iğnesi ile ahize yerini düzeltebildiğim kadar düzelttim. Sonuç bangır bangır bir ahize. Yakın çekim fotosunu da ekliyorum. İyi forumlar...
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

FarukB

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Faruk BAŞAK
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Telefonu 3 senedir kullanıyorum. Ahize sesi dış ortamda karşıyı anlayamayacağım hale gelince en zararsız olan yöntemden başlayarak denedim. Önce eu rom yükledim. Belli belirsiz bir artış oldu fakat yetersizdi. Diş fırçası, bant vs faydası olmadı. En son iğne ile ahizenin üzerindeki koruyucuyu dıştan parçaladım. Ahize koruyucusu sanki bir metal örgü gibi... İğneyi neredeyse yatay tutarak çok az metal örgüye girdirdim. Yukarı ittirerek bir kaç seferde örgütün bir telini kopardım. Kopan yerden devam ederek telleri tek tek yukarı yönde kopardım. Koparırken altındaki tozlar da haliyle yukarı sıçradı. Dışarıdan simsiyah görünen örgünün altından çıkan toz katmanın tarif edemem. Bu kadar beklemiyordum. Tozları vs temizledikten sonra sim kart açma iğnesi ile ahize yerini düzeltebildiğim kadar düzelttim. Sonuç bangır bangır bir ahize. Yakın çekim fotosunu da ekliyorum. İyi forumlar...
Allah senden razı olsun, vallahi billahi ne acılar çekiyordum sesi duymak için, mecburen hoparlörden konuşuyorduk. Bende ahizeyi benzer bir aletle temizledim :) hafif de yırtınca mükemmel ötesi ses gelmeye başladı. :))

Oyla:

hardnrocker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Mi6 6-64
Konular
8
Aslında yırtmak değil de içten temizlemek ve o telin altındaki bezi değiştirmek kozmetik açıdan da telefona daha iyi oluyor. Buraya yazdım mı bilmiyorum ama ben öyle yaptım. Fotoğraf atmıştım bir foruma. Eski telefondan oranın altına konan sızdırmaz bezden koydum.

Oyla:

by_todd

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Taylan
Cihazım
LG G3
Konular
0
arkadaşlar, ses düşmesi mi6 da güncelleme yada yazılımla olacak iş değil.
ahizenin önünde ve öndeki ızgaranında altında bulunan micro bezden kaynaklanıyor. onu sökmeniz en temiz ses için yeterli olacaktır.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

aynen öyle ızgaranın altındaki bezi almak en temizi

Oyla:

emredeicide

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
mi6
Konular
0
ben içini açmadan sadece ızgarayı iğneyle delerek sorunu çözdüm

Oyla:

Organicmusty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Musty
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
24
Allah çözüm bulanlardan razı olsun, telefona format atmıştım yine de çözülmemişti, diş fırçasıyla sorunu hallettim.

Oyla:

tazzz87

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
TAZMANYA
Cihazım
mi6
Konular
0
Zaten ilk halinde de ahım şahım bir stereo etkisi yoktu işin açıkçası. Şu an önemli olan karşı tarafın sesini net duymak. Ben KZ kulaklık ile müzik dinliyorum. Zaten kendi sesi ile en fazla anlık video izlersiniz. Konuşmalarımı da genellikle kulaklık ile yapıyorum. Bence bozulana kadar iyice bekleyin, ben öyle yapacağım. Sonra elimden bu işler geldiği için kendim bakacağım, açıp. Elinizden gelmiyorsa tanıdığınız birine yaptırırsınız. Büyük rakamlar tutmaz. Fakat telefoncunun bu iş için özel temizleme fırçası işe yaradı. Tavsiye edirm.
hocam konu çok eski ama eşimde mi6 var telefon görüşmeleri çok oluyor. Mi True Wireless Earphones 2 Basic kulaklıklardan memnun kalmadık.
type c Kulaklık tavsiyeniz olur mu?

Oyla:

hardnrocker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Mi6 6-64
Konular
8
hocam konu çok eski ama eşimde mi6 var telefon görüşmeleri çok oluyor. Mi True Wireless Earphones 2 Basic kulaklıklardan memnun kalmadık.
type c Kulaklık tavsiyeniz olur mu?
Geç fark ettim mesajı. Ben kablolu kulaklık kullanıyorum. KZ ZSN Pro çok memnunum. 2-3 senedir var yanılmıyorsam. Taş gibi, bir de dikklat ettiğimden sorun çıkarmadı. Sesler de bence güzel. Rock sounda daha yakın verdiği sesler. Bass lı müziklerde tatmin etmeyebilir.
Ayrıca mi6 kablosuz kulaklık ve wifi kullanımında sıkıntı yaratıyormuş sanırım. Hiç denemedim. KZ kulaklıkların bluetooth modülleri de var. APTX destekliydi sanırsam.
Siz ne yaptınız bu konuda? Yeni kulaklık alırsam telefon değiştirene kadar dikkate alırım onu da.

Oyla:

ismail_srp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ismail
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
0
Ben de 4 yılıın ardından ahizeden yavaştan ses azalması hissetmeye başlamıştım. Bazı durumlarda hoparlörden konuşmak zorunda kalabiliyordum. Araştırmalarım çerçevesinde diş fırçası, topçuklu iğne ve koli bandı kullanarak sesde hissedilir artış yakaladım. Herhangi bir yazılımsal müdehale yapmadım. Stock rom kullanıyorum.

Sert diş fırçası ile sürterek ve baskı yaparak ahize, hoparlör ve mikrofon alma kısımlarını telleri içine girecek şekilde bas çek yapa yapa temizledim. ahize kısmına hafif topçuklu iğne baskısı yaparak inceden temizledim. En sonunda da koli bandı ile tozları çeksin amacıyla iyice bastır çek yaparak ilgili yerlere uyguladım. Gözle görülür şekilde temizlendi ve ses de artma oldu. 4 yılın sonunda buna gerek duydum. Herkese denemesini tavsiye ederim.

Oyla:

by_hector

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi9T
Meslek
Topoğraf
Konular
60
Ben de 4 yılıın ardından ahizeden yavaştan ses azalması hissetmeye başlamıştım. Bazı durumlarda hoparlörden konuşmak zorunda kalabiliyordum. Araştırmalarım çerçevesinde diş fırçası, topçuklu iğne ve koli bandı kullanarak sesde hissedilir artış yakaladım. Herhangi bir yazılımsal müdehale yapmadım. Stock rom kullanıyorum.

Sert diş fırçası ile sürterek ve baskı yaparak ahize, hoparlör ve mikrofon alma kısımlarını telleri içine girecek şekilde bas çek yapa yapa temizledim. ahize kısmına hafif topçuklu iğne baskısı yaparak inceden temizledim. En sonunda da koli bandı ile tozları çeksin amacıyla iyice bastır çek yaparak ilgili yerlere uyguladım. Gözle görülür şekilde temizlendi ve ses de artma oldu. 4 yılın sonunda buna gerek duydum. Herkese denemesini tavsiye ederim.
ben onu geçen yıl denemiştim gerçekten de fazlasıyla yükseliyor ses bence dikkatlice yapıldığı taktirde sorun olmuyor :)

Oyla:
Üst Alt