Tıkla Katıl

Yardım Mi5s Sensörlerin hiçbiri çalışmıyor

'Sorular ve Yardım Talepleri' forumunda gencaksoy tarafından 14 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. Öncelikle merhabalar
    Kullamdığım Mi5s cihazımda hiçbir sensör çalışmıyor CPU-Z programında Sensör kısmı boş gözüküyor cihazı Yakınımdan aldım ne yaptıda böyle oldu bilmiyorum bunun bir çozümü olabilirmi manuel paket seçip miui beta ya geçtim gene aynı 9.2.1 de gene aynı acaba donanımsal mı ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim .
    Not: Parmak izi Ekranı uyandırıyor

2. Ayarlar>Cihazım>Tüm özellikler>Çekirdek sürümü yazan kısıma 5 defa arka arkaya basın açılan pencerede sensör testlerini kontrol edin.Miflash ile temiz kurulum yappmanızı tavsiye ederim.

3. Hocam yaptım fakat çalışmayan sensörler o menüde bulunmuyor

4. aldığınız kişiye geri verin en basit çözüm bu belli ki kernel dosyasıyla oynanmış twrp varsa stock kerneli bulup yükleyin daha sonra mi flash ile temiz kurulum yapın

5. Hocam gorustum aldigim kişiyle garantiye gonderdikten sonra böyle oldu diyor geri verme imkanım yok malesef

6. Bootloader kilidi açık mı?

7. Kapalı

8. Bootloader kilidini açın hocam bir şeyler yapmayı deneriz.

9. Teşekkürler hocam yarın ilk iş açacağım
    --- Birleştirilmiş mesaj, 15 Nisan 2018Orijinal mesaj tarihi 14 Nisan 2018 ---
    Hocam yabancı kaynaklara biraz baktığımda persist.img ile alakalı birşeyler görüyorum alakası olabilirmi ?

10. Evet problem orada persist dosyasi hatali yada silinmis ayni duruma bende dustum
    --- Birleştirilmiş mesaj, 15 Nisan 2018 ---
    5mb bir dosya ile cozuluyor, persist.img , twrp ile flashlayin, bl acin, ben baska turlu cozememistim kamera bile gelmiyordu
    --- Birleştirilmiş mesaj, 15 Nisan 2018 ---
    Pc basinda olsam hemen gonderirdim linkleri

11. Tam olarak nasıl yapıldığını adım adım anlatirsanız çok makbule geçer çünkü bu durum baya can sıkıyor

12. çözdünüz mü sorununuzu

13. Maalesef hala çözemedim

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. tamam bulup birazdan gönderiyorum, bl açmanız gerekli bir kaçta program lazım konuda ayrıntılı anlatılmıştı

15. Teşekkürler hocam çok ihtiyacım vardı bekliyorum

16. Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın... ... bakın burada minote 3 için anlatılmış aynı işlemleri kendi telefonunuz için yaparsanız büyük ihtimalle çözülecektir sorun ben bu şekilde çözmüştüm

17. İnceliyordu teşekkürler

18. ben sinir olmuştum telefonu kıracaktım o denli .. herşey yaptım düzelmedi,, 5mb dosyayı flash ladım düzeldi persist silinmiş muhtemelen twrp ile tekrar flashlamak gerekli

19. Twrp kurulumunu yapar yapmaz demiyorum

20. düzelir inşaALLAH

gencaksoy bunu beğendi.
  21. Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...
    bu uygulama ile denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Kullanımı çok kolay. persist.img ile alakalı büyük ihtimalle sorunun.

22. Gördüğünüz gibi hocam anlatmaya gerek yok [​IMG][​IMG]

23. gencaksoy

Söylediğim gibi persist.img ihtiyacın var root olsa iki saniye :D

BL kilidi açık olsa mi flash sıfırdan temiz kurulum, tamamdır.

24. Hayır o şekilde değil ; sanırsam xioami cihaz rootluda olsa koruma koymuş partiton silip yapmak lazım uzun iş.

BL kilidi açıp temiz bir kurulum yapmak sorunu kökten çözecektir, diğer türlü baya meşakatli .

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...