Yardım Mi5s Sensörlerin hiçbiri çalışmıyor

gencaksoy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M.Akif
Cihazım
Mi5s
Konular
10
Öncelikle merhabalar
Kullamdığım Mi5s cihazımda hiçbir sensör çalışmıyor CPU-Z programında Sensör kısmı boş gözüküyor cihazı Yakınımdan aldım ne yaptıda böyle oldu bilmiyorum bunun bir çozümü olabilirmi manuel paket seçip miui beta ya geçtim gene aynı 9.2.1 de gene aynı acaba donanımsal mı ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim .
Not: Parmak izi Ekranı uyandırıyor

polatosman38

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
osman
Cihazım
mi note 3
Konular
0
Hocam bir türlü bl kilidini açamadım mi kilit açma durumuna yönlendiriyor ortada saçma bir hata veriyor doğrulaması bir yada iki dakika bekleyin diyor halbuki izin aldım sms falan

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
72 saat beklemen lazımdı hemen açılmıyor bl için

Oyla:

gencaksoy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M.Akif
Cihazım
Mi5s
Konular
10
72 saat beklemeden bootloader kilidini açmanın bir yolu varmı yada twrp yıl kilit varken yüklemenin bir yolu varmıdır ?

Oyla:

polatosman38

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
osman
Cihazım
mi note 3
Konular
0
72 saat beklemeden bootloader kilidini açmanın bir yolu varmı yada twrp yıl kilit varken yüklemenin bir yolu varmıdır ?

yok nedendir bilmiyrm 72saat bekletiyor el ile açılıyormuş taa çinyadan :)

Oyla:

gencaksoy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M.Akif
Cihazım
Mi5s
Konular
10
Bu mesaj geldikten 72 saat bekliyecez mi ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-04-17-09-03-20-688_com.android.mms.png
    Screenshot_2018-04-17-09-03-20-688_com.android.mms.png
    75,7 KB · Görüntüleme: 15
Oyla:

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Hayır gerekmiyor, geliştirici seçeneklerinden oem kilit açma ve usb hata ayıklama aktif edin kilit açma durumuna hesabınız ekleyin, mi unlock tool indirip bootloader kilidinizi açın daha sonra persist bölümüne erişimi olan bir twrp sürümü bulup flashlayın, fastboot rom içinden ayıkladığınız persist.img dosyasını dahili hafızaya kopyalayarak twrp > install > image (sağ alt) > persist.img çıkan tick box tan persist seçip flashlayın. Eğer persist bölümüne erişen twrp sürümü bulamazsanız bana ulaşabilirsiniz.

Oyla:

gencaksoy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M.Akif
Cihazım
Mi5s
Konular
10
Hayır gerekmiyor, geliştirici seçeneklerinden oem kilit açma ve usb hata ayıklama aktif edin kilit açma durumuna hesabınız ekleyin, mi unlock tool indirip bootloader kilidinizi açın daha sonra persist bölümüne erişimi olan bir twrp sürümü bulup flashlayın, fastboot rom içinden ayıkladığınız persist.img dosyasını dahili hafızaya kopyalayarak twrp > install > image (sağ alt) > persist.img çıkan tick box tan persist seçip flashlayın. Eğer persist bölümüne erişen twrp sürümü bulamazsanız bana ulaşabilirsiniz.
Bu hatayı alıyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-04-17-00-26-43-952_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-04-17-00-26-43-952_com.android.settings.png
    168,1 KB · Görüntüleme: 17
Oyla:

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Aldığınız bu hatanın şuan için kesin bir çözümü yok gibi gözüküyor. Bir çok insan çeşitli yollar deneyerek bir şeyler yapmaya çalışmışlar. üzerinden giriş yaparak mevcut cihazını kaldırıp daha sonra mi hesabını telefondan kaldırıp tekrar giriş yapıp deneyebilirsiniz. Bazı kullanıcılar doğrulanamıyor hatasını için belirli aralıklarla hesap ve cihaz eklemeyi denemişler, bazıları ise cihazın içini açarak test point yöntemi ile edl moda alıp fastboot rom kurarak sorunu çözmeye çalışmışlar. Yeni bir mi hesabı açıp tekrar unlock başvurusu yapıp yeni/farklı bir hesap ile denenebilir. Resmi global forumda bu sıkıntıyı server/sistem hatası olarak tanımlamışlar.

Oyla:

gencaksoy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M.Akif
Cihazım
Mi5s
Konular
10
Anladım hocam işimiz var yani
Aldığınız bu hatanın şuan için kesin bir çözümü yok gibi gözüküyor. Bir çok insan çeşitli yollar deneyerek bir şeyler yapmaya çalışmışlar. üzerinden giriş yaparak mevcut cihazını kaldırıp daha sonra mi hesabını telefondan kaldırıp tekrar giriş yapıp deneyebilirsiniz. Bazı kullanıcılar doğrulanamıyor hatasını için belirli aralıklarla hesap ve cihaz eklemeyi denemişler, bazıları ise cihazın içini açarak test point yöntemi ile edl moda alıp fastboot rom kurarak sorunu çözmeye çalışmışlar. Yeni bir mi hesabı açıp tekrar unlock başvurusu yapıp yeni/farklı bir hesap ile denenebilir. Resmi global forumda bu sıkıntıyı server/sistem hatası olarak tanımlamışlar.

Oyla:

gencaksoy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M.Akif
Cihazım
Mi5s
Konular
10
Öncelikle herkeze iyi forumlar kullanmış olduğum mi5s cihazımda hiçbir sensör çalışmıyor haliyle temiz kurulum yapmak istiyorum fakat bootloader onayını almış olmama rağmen mı kilit durumunda hesap ve cihaz ekle dediğimde "doğrulanmadı bir yada iki dakika bekleyin " hatası alıyorum. Global beta denedim gene aynı. forumu didik didik ettim bazı arkadaşlar da bu konudan muzdarip ama hiçbiri çözüm bulamamış yokmu bunun bir çaresi lütfen bilen birisi varsa yardımcı olsun
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:
Üst Alt