Rehber Mi5 Unlock == Videolu Anlatım==

mcake

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mali
Cihazım
akars
Konular
0
Merhaba,

Ben zaten bir talepte bulunup Redmi Note 3 Pro cihazimi unlock etmiştim. Aradan 1 ay geçti ve mi 5 için tekrar talepte bulunmaya çalışıyorum. Ama maalesef download sayfasına atıyor beni. Başka bilgisayardan henuz denemedim. Umarım bu yol ile alabilirim.

Teşekkürler
Dostum bir defa unlock kodu geldiyse o kodla tüm telefonlarını açabilirsin. Tekrar beklemene gerek yok.
Mi5 cihazından oturum aç, unlock sayfasından sana gelen download butonundan indirip, işlemine devam et.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Merhabalar,
Xiaomi MI5 satın aldım 64gb olanından. MI Account sitesine kaydımı yaptırıp Unloock onayı aldım ve cihazı Unlock yaptım. Google play, google+ , gmail uygulamalarını kuramıyorum. Google uygulamaları yüklenemez halde ..bu durumu nasıl ortadan kaldırabilirim ve telefonu türkçe yapmak istiyorum nasıl yapcam yardımcı olabilirmisiniz. Ankara da ikamet ediyorum

Şu konuda videolu anlatımını bulabilirsiniz.
http://forum.miuiturkiye.net/konu/m...vis-ve-uygulamalarinin-yuklenmesi-video.5539/

Merhaba,

Ben zaten bir talepte bulunup Redmi Note 3 Pro cihazimi unlock etmiştim. Aradan 1 ay geçti ve mi 5 için tekrar talepte bulunmaya çalışıyorum. Ama maalesef download sayfasına atıyor beni. Başka bilgisayardan henuz denemedim. Umarım bu yol ile alabilirim.

Teşekkürler
Farklı bir yol değil zaten. Yol aynı yol. Sadece yetkisi olmayan hesaplar login olduğunda başvuru ekranı geliyor, yetkisi olanlarda download ekranı.

Merhabalar,
Xiaomi MI5 satın aldım 64gb olanından. MI Account sitesine kaydımı yaptırıp Unloock onayı aldım ve cihazı Unlock yaptım. Google play, google+ , gmail uygulamalarını kuramıyorum. Google uygulamaları yüklenemez halde ..bu durumu nasıl ortadan kaldırabilirim ve telefonu türkçe yapmak istiyorum nasıl yapcam yardımcı olabilirmisiniz. Ankara da ikamet ediyorum
Eğer önünüze gelen her konuya aynı mesajı kopyala yapıştır yaparak yazmaya devam edecek olursanız yaptırım uygulanmak zorunda kalınacaktır.
Sorununuzla alakalı tek bir konuya yazmanız yeterli.

Alakasız konulara yazdığınız bu mesajın kopyası olan mesajlar silinmiştir.

Forumumuzda sorununuz ile ilgili videolu anlatımlar mevcuttur.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Son düzenleme:

hamakamaa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ALİ
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
7
hocam ben edl moduna cihazı bi türlü alamadım forumdaki bir çok konuya da baktım videoları da izledim komut sistemini hangi dosyada açıcağımızı anlayamadım mesela mi4 konusundaki bi videoda mini sdk isimli bi dosya içinden komut sistemini açıyosunuz edl moduna cihazı nasıl alırız açıklayabilir misiniz

mustafabagcii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
0
hocam ben edl moduna cihazı bi türlü alamadım forumdaki bir çok konuya da baktım videoları da izledim komut sistemini hangi dosyada açıcağımızı anlayamadım mesela mi4 konusundaki bi videoda mini sdk isimli bi dosya içinden komut sistemini açıyosunuz edl moduna cihazı nasıl alırız açıklayabilir misiniz

arkadaşlar bende merak ediyorum bunu. videoyu çok dikkatlii zledim ama açtığı dosyayı bulamadım. indirme linklerinin içinde eksik mi var video da ki tüm dosyalar yok. yardımcı olursanız seviniriz. şimdiden teşekkürler.

hamakamaa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ALİ
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
7

arkadaşlar bende merak ediyorum bunu. videoyu çok dikkatlii zledim ama açtığı dosyayı bulamadım. indirme linklerinin içinde eksik mi var video da ki tüm dosyalar yok. yardımcı olursanız seviniriz. şimdiden teşekkürler.

hocam ben bu linkte hallettim bootlader ı kaldırmayı, aynı sitedeki anlatımlardan da recovery yükleyip root yetkisi de verdim cihaza burdaki anlatımı benim gibi anlayamayanlar için yardımcı olabilir

mustafabagcii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
0
hocam ben bu linkte hallettim bootlader ı kaldırmayı, aynı sitedeki anlatımlardan da recovery yükleyip root yetkisi de verdim cihaza burdaki anlatımı benim gibi anlayamayanlar için yardımcı olabilir
sağol hocam baktım faydalı bilgi oldu teşekkürler

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Mi4 ile ilgili videoları hazırlarken adb dosyalarını belirttiğiniz klasöre kopyalamıştım. Bu sefer farklı bir klasöre kopyaladım. Hangi dosyanın nerede olduğunun hiçbir önemi yok. Yeterki siz nerede olduğunu bilin ve gerektiğinde o klasörde komut sistemine girin. Aynı şey rom dosyaları için de geçerli. Mi Flash dosyalarında dikkat edilmesi gereken nokta klasör isminde boşluk ve Türkçe de dahil olmak üzere özel karakterler kullanılmaması ve images klasörü görülene dek arşivden çıkartılması. Bunu önceki anlatımlarımda da defalarca belirtmişimdir. Her anlatımda bazen herşeyi sıfırdan da yazamayabiliyoruz yada bunların da eklenmesi konuyu sayfalarca uzatacak hale gelebiliyor.

sağol hocam baktım faydalı bilgi oldu teşekkürler

O konu zaten MIUI resmi sitesinden birebir kopyalanarak yazılmış. Aynısı bizim forumda da vardı.
http://forum.miuiturkiye.net/konu/bootloader-unlock-redmi-note-3-resimli-anlatim.4258/

O anlatımda anlayıp ta burada anlayamadığınız hususlar nelerse bana yazabilir misiniz? Gerekli düzenlemeleri yapıp daha anlaşılır olmasını sağlayayım.

Son düzenleme:

mustafabagcii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
0
O konu zaten MIUI resmi sitesinden birebir kopyalanarak yazılmış. Aynısı bizim forumda da vardı.
http://forum.miuiturkiye.net/konu/bootloader-unlock-redmi-note-3-resimli-anlatim.4258/

O anlatımda anlayıp ta burada anlayamadığınız hususlar nelerse bana yazabilir misiniz? Gerekli düzenlemeleri yapıp daha anlaşılır olmasını sağlayayım.

:D hocam anlatımınız çok güzel . sadece edl ile developer rom yüklemem lazım . edl ile mi flash aynı mı. ayrıca forum her konuda çok iyi ve faydalı. her sorumuza mutlaka yardım ve cvb geliyor Allah razı olsun her şey için

hamakamaa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ALİ
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
7
chatin_62 hocam ben biraz daha uzun bi yorum yazmak istiyorum izninizle. Hocam burda zaten elinizden geldiğince ayrıntılı anlatım yapmışssınız ve gerçekten çok güzel, yararlı bi anlatım elinize sağlık fakat benim gibi xiaomiyi eline ilk defa alanlar anlamakta zorlanıyolar .Bu konuda üstünde çok durulmayan yerler için konunun alt kısmına bu forumda yazılmış olan rehberler de eklenmeli örneğin cihazı edl moduna alma gibi veya komut penceresini çalıştırma gibi (benim anlamakta zorlandığım yerler ayrıca böyle rehberler var mı bilmiyorum ama örnek olarak verdim). yani anlatım çok güzel ama ek rehberlere ihtiyaç var bence en azından benim gibi insanlar için.
Mi 5 cihazının bootlader kilidini kaldırmak isteyen kişi tüm bilgileri bu rehberden ve rehber sonunda paylaşacağınız rehberlerden veya anlatımlardan edinebilmeli bence. Sonra benim gibi normalde bu forumun paylaşımı olan rehberi başka sitelerden bulmayalım.

İyi Forumlar hocam

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17