Rehber Mi5 Unlock == Videolu Anlatım==

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
saolun konu sayesinde unlock ettim. Bi ara da imei atıcam cihazıma. Ama birşey sormak istiyorum. şimdi bir sim yuvasına takıcam ben simi ve 4 ay hep aynı sim yuvasında kullanıcam. Peki imei atarken hangi imei olduğunu anlayabilir miyim? çünkü sadece o imeiyi atıcam.
*#06# yaptığınızda imeileri yazıyor, hangi sim olduğu da. Hangi imeiyi değiştirirseniz o simi kullanacaksınız.

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

_Warknife_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasann
Cihazım
Mi5 64gb
Konular
0
Hocam bende şöyle bi hata veriyo unlock now dedikten ve kullanıcı adı ve şifre girdikten sonra .

ne yapmam lazım?

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Hocam bende şöyle bi hata veriyo unlock now dedikten ve kullanıcı adı ve şifre girdikten sonra .

ne yapmam lazım?

Sunucu yoğunluğundan hocam. Sonra yeniden deneyin.

gdemirbass

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi Pro
Konular
0
Forumda bu cihaz ile ilgili paylaşımlar vardı. Sanırım son güncellemeye Türkçe dili eklemeyi unutmuşlar.

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

Redmi Pro için forumda inceledim. Bu konudaki gibi detaylı anlatım göremedim. Unlock işlemini tamamlayamadım ki Türkçe Rom işlemine geçeyim. Sanırım bir müddet daha bekleyeceğiz. Sizlerin değerli paylaşımlarıyla bir şeyler öğrenmeye çalışıyoruz. Teşekkürler.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Redmi Pro için forumda inceledim. Bu konudaki gibi detaylı anlatım göremedim. Unlock işlemini tamamlayamadım ki Türkçe Rom işlemine geçeyim. Sanırım bir müddet daha bekleyeceğiz. Sizlerin değerli paylaşımlarıyla bir şeyler öğrenmeye çalışıyoruz. Teşekkürler.

Unlock işlemi bu konuda ki gibi mi5 içinde, Redmi 3 içinde, mi5s vs... içinde aynıdır.

İlla Redmi Pro bölümü altında bu tür konu açılmasına gerek yok ki.

Bence bu tür konular "VİDEO ANLATIMLAR" Bölümünde genel olarak yayınlanmalıdır. Konu içerisinde telefon modelleride belirtilmelidir ki kullanıcılar bu bölümde yok, anlatılmamış demesinler diye...

sas_sas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sururi
Cihazım
mi5
Konular
21
chatin_62, Açıklayıcı bilgileriniz için çok teşekkürler.

Mi5 sipariş ettim bir hafta on gün içinde elimde olacak.

Unlock etmek için üye olup unlock izni için başvuruda bulunmak ve cevap için de 10 gün civarında SMS beklemek gerektiği anlatılıyor.
Zaman kazanmak için, Telefonun elimize geçmesini beklemeden üye olup unlock izni talep edebilir miyiz?
Olabilir ise unlock izni geldiğinde telefon elimize geçmemiş olursa bir sorun olur mu? yani, gelen iznin geçerliliği süreli midir?

Diğer bir soru;
İmeileri haberleşmeye kapanmış yani SMS alma şansı olmayan bir Mi5 in unlock edilmesi ve yeniden İMEİ yazılması mümkün mü? yoksa bu işler kapanmadan önce mi yapılması gerekir?

Cevaplıyacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

Son düzenleme:

eediz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ediz ekiz
Cihazım
iphone 6
Konular
3
arkadaşlar, adb programını nerden bulabiliriz acaba? nasıl çalıştırılıyor?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
chatin_62, Açıklayıcı bilgileriniz için çok teşekkürler.

Mi5 sipariş ettim bir hafta on gün içinde elimde olacak.

Unlock etmek için üye olup unlock izni için başvuruda bulunmak ve cevap için de 10 gün civarında SMS beklemek gerektiği anlatılıyor.
Zaman kazanmak için, Telefonun elimize geçmesini beklemeden üye olup unlock izni talep edebilir miyiz?
Olabilir ise unlock izni geldiğinde telefon elimize geçmemiş olursa bir sorun olur mu? yani, gelen iznin geçerliliği süreli midir?

Diğer bir soru;
İmeileri haberleşmeye kapanmış yani SMS alma şansı olmayan bir Mi5 in unlock edilmesi ve yeniden İMEİ yazılması mümkün mü? yoksa bu işler kapanmadan önce mi yapılması gerekir?

Cevaplıyacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler..
Başvuru için cihazın elinizde olmasına gerek yok. Ben de birkaç hafta öncesinden başvurumu yapmaya kalkmıştım. Gerçi benim zaten iznim varmış, gerek kalmadı.
İzin geldikten sonra ayda 1 yada 2 cihazı Unlock etme yetkiniz oluyor. Bu her ay otomatik olarak yenileniyor. Yani bir süresi yok.
Cihazı Unlock ederken herhangi bir sms'e gerek yok. Gelecek olan sms bilgi sms'i olması yanında zaten şu anda kullandığınız telefona gelecek. Gelmese de önemli değil, Unlock sitesine girdiğinizde download butonunu görürseniz onay alınmış demektir.
Ayrıca cihazın kapanması için sim kart takıldıktan sonra 4 ay falan geçmesi gerekiyor. Bunun yanında Unlock yaptıktan sonra zaten imei değişimi de yapacaksınızdır. Kapandıktan sonra da imei değişimi yapılabilir. Sorun olmaz.

MI PAD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
arkadaşlar, adb programını nerden bulabiliriz acaba? nasıl çalıştırılıyor?

Mi Flash Programın Kurulu Olduğu Dizin İçerisinde Mevcuttur. Ekstra başka yerden kurmanıza gerek yoktur.

Üst Alt