Rehber Mi5 Unlock == Videolu Anlatım==

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
arkadaşlar bende bu gün ürünü hepsiburada üzerinden alarak aranıza katıldım, telefon yarın elime geçecek forumu bir kaç gündür inceliyorum 2 sorum var yardımcı olursanız sevinirim,
1 - root yapmak için bootloader açmak gerekiyormuş, açmak için çin beta sürümünü mü kurmamız gerekiyor, global beta kursak da yeterli olur mu?
2 - bootloader açtıktan sonra ileride tekrar kapatma şansımız var mı ve telefon açılırken bootloader açık şeklinde uyarı veriyor mu?
3 - bir de internette 4.5 g ağları açmak için birşeyler anlatılmış onları yapmak için cihaz bootloaderı açık mı olmalı ve telefonu fabrika ayarlarına döndürsek bu ayarlar gider mi? yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
arkadaşlar bende bu gün ürünü hepsiburada üzerinden alarak aranıza katıldım, telefon yarın elime geçecek forumu bir kaç gündür inceliyorum 2 sorum var yardımcı olursanız sevinirim,
1 - root yapmak için bootloader açmak gerekiyormuş, açmak için çin beta sürümünü mü kurmamız gerekiyor, global beta kursak da yeterli olur mu?
2 - bootloader açtıktan sonra ileride tekrar kapatma şansımız var mı ve telefon açılırken bootloader açık şeklinde uyarı veriyor mu?
3 - bir de internette 4.5 g ağları açmak için birşeyler anlatılmış onları yapmak için cihaz bootloaderı açık mı olmalı ve telefonu fabrika ayarlarına döndürsek bu ayarlar gider mi? yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

1_ Bootlader açmak için öncelikle mevcut rom ile bir deneyin. Eğer olmazsa ve rom yüklemek gerekiyorsa Çin Developer romunu yükleyip öyle Unlock yapın. Daha sonra ister global developer ister global kararlı sürüm yüklersiniz.
2_ Lock yapılabilir. Herhangi bir uyarı vermiyor.
3_ Hiç alakası yok. Band açmak gerekmiyor. Açılabilen bandlar da zaten ülkemizde kullanılmıyor.

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
1_ Bootlader açmak için öncelikle mevcut rom ile bir deneyin. Eğer olmazsa ve rom yüklemek gerekiyorsa Çin Developer romunu yükleyip öyle Unlock yapın. Daha sonra ister global developer ister global kararlı sürüm yüklersiniz.
2_ Lock yapılabilir. Herhangi bir uyarı vermiyor.
3_ Hiç alakası yok. Band açmak gerekmiyor. Açılabilen bandlar da zaten ülkemizde kullanılmıyor.

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hocam global stabil sürümde başvurdum ve bu gün açabilir siniz diye mesaj geldi. telefonda global stabil sürüm mevcut ancak program ile fastboot arayüzünden açmaya çalıştığımda hata verdi. edl moduna geçmeye çalıştım ancak onu da başaramadım. nasıl açabilirim bootloader'ı yardımcı olur musun?

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
arkadaşlar global stabil sürüm var ondan dolayı mı bilmiyorum Current account is different from the account info on the device bu hatayı alıyorum unlock dediğimde yardımcı olur musunuz?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
arkadaşlar global stabil sürüm var ondan dolayı mı bilmiyorum Current account is different from the account info on the device bu hatayı alıyorum unlock dediğimde yardımcı olur musunuz?
Unlock için çin dev. rom gereklidir. Globalde bu ve bunun gibi hatalar veriyor.

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
Unlock için çin dev. rom gereklidir. Globalde bu ve bunun gibi hatalar veriyor.
peki hocam ben şimdi çin fastboot romu indiriyorum bunu fastboot dan kurabilir miyim? yada global beta rom kursa updater üzerinden onda da yapabilir miyim unlock işlemini?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
peki hocam ben şimdi çin fastboot romu indiriyorum bunu fastboot dan kurabilir miyim? yada global beta rom kursa updater üzerinden onda da yapabilir miyim unlock işlemini?
Bl kiltli olduğundan edl den kurmanız gerekecek çin romunu. Diğerine birşey diyemem, kesin çözüm çin dev.dir.

Mi-4c cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
Bl kiltli olduğundan edl den kurmanız gerekecek çin romunu. Diğerine birşey diyemem, kesin çözüm çin dev.dir.

Mi-4c cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
edl moduna geçmeye çalıştığımda da fastboot moddan cihaz kilitli olduğu için geçmediğini söyleyen bi hata verdi.

Üst Alt