Rehber Mi5 Unlock == Videolu Anlatım==

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bu kilit açılması için çin developer yüklenmesi saçmalığını kim getirdi 2 tane mi 5 aldım 64 ve 32 gb. Yetkim var diye ikisinibde kilidini kaldırdım. Bende ilk alınca 64 gb tı yok çin yok developer rom falan filan fistan. Direk açılıyor yetkin varsa.
Bu saçmalığı getiren Miui yetkilileri.
Unlock sadece Çin Developer sürümü yüklüyse açılabiliyor(du). Sonradan görüldü ki BAZI cihazlarda diğer romlar varken de Unlock yapılabiliyor. Ama maalesef her cihazda olmuyor. Mesela bende olmadı ve Çin Developer romu yüklemek zorunda kaldım. Aynı şekilde forumdaki konuları takip edenler bilecektir, birçok kişinin aldığı hatalar da Çin Developer rom olmaması nedeniyle alınmıştı. Onlar da Çin Developer rom yükleyip Unlock yaptılar. Bunun yanında diğer romlar yüklüyken Unlock yapılan birçok cihaz da var. Aynen sizin cihazlarınız gibi. Bu yüzden diyoruz ki önce bir deneyin, eğer olmazsa Çin Developer rom yükleyin.
Ancak haklısınız ki her yerde bunu yazdığımız halde asıl konusu olan bu konuya eklenmemiş. İlk mesajım 75.mesajda kalmış. Hemen 1.mesaja da ekliyorum.

MI PAD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

meneter

Paran varsa Adamsın, Paran Yoksa Madamsın...
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi k20 pro
Konular
39
Bu saçmalığı getiren Miui yetkilileri.
Unlock sadece Çin Developer sürümü yüklüyse açılabiliyor(du). Sonradan görüldü ki BAZI cihazlarda diğer romlar varken de Unlock yapılabiliyor. Ama maalesef her cihazda olmuyor. Mesela bende olmadı ve Çin Developer romu yüklemek zorunda kaldım. Aynı şekilde forumdaki konuları takip edenler bilecektir, birçok kişinin aldığı hatalar da Çin Developer rom olmaması nedeniyle alınmıştı. Onlar da Çin Developer rom yükleyip Unlock yaptılar. Bunun yanında diğer romlar yüklüyken Unlock yapılan birçok cihaz da var. Aynen sizin cihazlarınız gibi. Bu yüzden diyoruz ki önce bir deneyin, eğer olmazsa Çin Developer rom yükleyin.
Ancak haklısınız ki her yerde bunu yazdığımız halde asıl konusu olan bu konuya eklenmemiş. İlk mesajım 75.mesajda kalmış. Hemen 1.mesaja da ekliyorum.

MI PAD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
tamamdır ustad

cansaglam

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
4
Cihazım
Xiomi mi5
Konular
11
Current account is different from the account info on the device hatası alıyorum ve yarıda kalıyor unlock işlemine yapmam lazım?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Current account is different from the account info on the device hatası alıyorum ve yarıda kalıyor unlock işlemine yapmam lazım?
Cihazdaki mi hesabı ile mi unlock a girdiğiniz mi hesapları aynı olmalı.

Mi-4c cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vehbi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vehbi
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
3
Arkadaşlar;
Konuya oldukça yabancıyım. O nedenle tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var yanlış bir işlem yapmamak için.

Xiaomi Mi5 32GB telefon satın aldım. Unlock izni için başvuruda bulundum. Onay bekliyorum. Telefonumun MIUI versiyonu 7.3 (7.3.3.0) Stable. Eski tarihli yapılan paylaşımlarda telefonda China Developer 6.1.12 ve üstü versiyonun olması gerektiği yazıyor. Bendeki stable versiyon.

Developer versiyonu yüklemem gerekiyor mu, yoksa stable versiyon ile de bootloader kilidini açabilir miyim? Deneyen var mı

cansaglam

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
4
Cihazım
Xiomi mi5
Konular
11
Ben denedim olmadı.

vehbi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vehbi
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
3
O zaman China Developer version yüklemek zorunlu olacak. Gerçi geliştiricilerin stable version için bootloader unlock üzerinde çalıştığı yazılıp çiziliyor.

vehbi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vehbi
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
3
Aşağıdaki alıntılanan mesajda MIUI Global Stable versiyona sahip Mi5 cihazının unlock olabileceği belirtiliyor. Benim telefonda sadece MIUI 7.3.3.0 Stable yazıyor. Sanırım Global Stable olmalı. Gerçi menüsünde global olmasını gerektirecek hiçbir avrupa dil desteği gözükmüyor! Sanırım benim telefonda Global Stable değil, China Stable versiyon yüklü. Nasıl anlarım acaba Global mi, China mı olduğunu bu yüklü olan stable versiyonun?

Unlocking Bootloader Procedure:

1. Download zip file (recovery file) of for your device put it into phone storage (If you're using Redmi Note 3 Qualcomm version or Mi 5, you can unlock on MIUI Global Stable ROM, ). Go to Updater app, press the three dot on upper right corner, and select 'Choose update package'. Choose the zip file you just put in phone storage. The update will wipe all user data, please make backup beforehand.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Aşağıdaki alıntılanan mesajda MIUI Global Stable versiyona sahip Mi5 cihazının unlock olabileceği belirtiliyor. Benim telefonda sadece MIUI 7.3.3.0 Stable yazıyor. Sanırım Global Stable olmalı. Gerçi menüsünde global olmasını gerektirecek hiçbir avrupa dil desteği gözükmüyor! Sanırım benim telefonda Global Stable değil, China Stable versiyon yüklü. Nasıl anlarım acaba Global mi, China mı olduğunu bu yüklü olan stable versiyonun?

Unlocking Bootloader Procedure:

1. Download zip file (recovery file) of for your device put it into phone storage (If you're using Redmi Note 3 Qualcomm version or Mi 5, you can unlock on MIUI Global Stable ROM, ). Go to Updater app, press the three dot on upper right corner, and select 'Choose update package'. Choose the zip file you just put in phone storage. The update will wipe all user data, please make backup beforehand.
Hangi versiyon yüklü olduğunu anlamak için Sıkça Sorulan Sorular konusuna bakabilirsiniz.
Bazı cihazlarda üzerinde Global de olsa, Çin de olsa, Kararlı sürüm de olsa, Developer sürüm de olsa Bootloader kilidi açılabiliyor. Bunu denemeden göremeyiz.
Eğer işlem olmazsa o zaman güncelleyici üzerinden Çin Developer sürümü yüklersiniz. Bununla zaten kesin açılacaktır.

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt