Rom Mi5 Pixel Experience Rom [AOSP] [8.1]-[9.0] [Gemini]

northampten

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tolga
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
6
Hocam system data cache ayrıyeten daha temiz kurulum için dahili hafızayı da silin

Silinden kastım onuda seçin
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam o paniği bende bi yaşamadım değil

Tamamdır hocam sadece beklemem gerekiyormuş :D sağolun tekrardan

harunalkan123

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
3
Merhaba hocam pixcel Experince MIUI stok kamerayı kullanma şansım varmı
Sanırsam yok . Ben yapmadım ve hiç denk de gelmedim .

Böyle bir güncelleme geldi OTA ile yapmalı mıyım?

Yeni güncellemeyi nasıl yapacağız? Uygulamalarım ve ayarlarım gitsin istemiyorum. OTA üzerinden mi yükleyeceğiz yoksa TWRP üzerinden mi yükleyeceğiz? TWRP üzerinden nasıl yükleyeceğiz? Hangi seçenekleri seçmeliyiz?
Evet yapabilirsin. Son çıkan güncelleme. Hatalar giderilmiş.

Samedk26

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samed
Cihazım
Mi5
Konular
0
Son gelen güncellemeyi oto üzerinden yaparsak kendisi Twrp üzerinden mi yüklüyor anlamadim. Yani bizim ekstra bir şey yapmamıza gerek var mı ve veriler siliniyor mu?

harunalkan123

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
3
Son gelen güncellemeyi oto üzerinden yaparsak kendisi Twrp üzerinden mi yüklüyor anlamadim. Yani bizim ekstra bir şey yapmamıza gerek var mı ve veriler siliniyor mu?
Kendi yüklüyor olmalı. Yükleme yapmazsa güncelleme dosyasını seçersin ve yükleme yaparsın

Samedk26

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samed
Cihazım
Mi5
Konular
0
Bildirim ışığı rengi nasıl ayarlaniyor acaba ben mesaj ve arama gelince yeşil renk alıyordum miu forumda ama şuan bu romda göremedim ek uygulama bilen varsa da sevinirim. Müzik dosyalarından da zil sesi secemiyorum o klasörü tanımıyor sanırım

çetinincdr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
çetin
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
1
Güzel konu olmuş elinize sağlık.
Bende iki gündür bu romu deneyimledim miuipro da geçtim depolama hariç ful wipe global firmware ve rom şeklinde twrp kursunmu tiki secili olduğundan önce açılmadı tiki kaldırınca açıldı
rom hakkındaki görüşlerim: uzun süredir mıuı ve türevi romlar kullanmaktayım açıkcası experience rom çok kaliteli bir rom ve sıfır sıkıntı diyebilirim pil süresi pek tatminkar değil ama idare eder kötüde diyemem camera pixel2 gcami var oldukca başarılı mıuı ye alışkanlığımdan dolayı bu rom bana çok yavan geldi özelleştirme çok az fazla duracağımı sanmıyorum ama adamlar temiz rom yapmış iyi forumlar

harunalkan123

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
3
Güzel konu olmuş elinize sağlık.
Bende iki gündür bu romu deneyimledim miuipro da geçtim depolama hariç ful wipe global firmware ve rom şeklinde twrp kursunmu tiki secili olduğundan önce açılmadı tiki kaldırınca açıldı
rom hakkındaki görüşlerim: uzun süredir mıuı ve türevi romlar kullanmaktayım açıkcası experience rom çok kaliteli bir rom ve sıfır sıkıntı diyebilirim pil süresi pek tatminkar değil ama idare eder kötüde diyemem camera pixel2 gcami var oldukca başarılı mıuı ye alışkanlığımdan dolayı bu rom bana çok yavan geldi özelleştirme çok az fazla duracağımı sanmıyorum ama adamlar temiz rom yapmış iyi forumlar
Yorumun için teşekkürler . Bu rom'un geliştiricisinin bizzat söylediği şey zaten senin söylediklerini özetliyor . ''Bize ekstra özeleştirme vs eklenip eklenmiyecegini sormayın çünkü biz size bu rom'u hazırlarken en saf pixel deneyimini yaşamanızı istedik.'' cümle birebir değil ama buna benzer şekilde bir yorumu mevcut. Bu rom özelleştirme konusunda kısıtlı belki ama stabillik ve kalite konusunda baya iyi. :D

seco.can.can

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SercanSubaşı
Cihazım
Mi Note 10 PRO
Konular
16
merhaba hocam maddi sebeplerden dolayı mi 5 kullanmak zorunda kaldım da kafama takılan bişey var 8.1 tamamen türkçe görünüyor ama 9 ne durumda ingilizce olan yerler varmıdır tam tr olsun istiyorum da eğer 9 da var ise ingilizce yerler 8.1 kurup devam edicem

çetinincdr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
çetin
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
1
merhaba hocam maddi sebeplerden dolayı mi 5 kullanmak zorunda kaldım da kafama takılan bişey var 8.1 tamamen türkçe görünüyor ama 9 ne durumda ingilizce olan yerler varmıdır tam tr olsun istiyorum da eğer 9 da var ise ingilizce yerler 8.1 kurup devam edicem
tamamen türkce hocam rahat rahat kullanabilirsiniz

harunalkan123

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
3
Ne android 8 de ne de android 9 da ingilizce yer yok. İki sürüm de tamamen türkçe.

Valla dert edilecek bir şey değil bence mi5 kullanmak. :D Özellikle batarya ömrünü tamamlamamış ise yani pil ömrü sağlam ise ve güzel bir rom şeçimi ve düzenli güncellemeler ile daha uzun bir süre kullanılabilir bir cihaz :D

Üst Alt