Rom Mi5 Pixel Experience Rom [AOSP] [8.1]-[9.0] [Gemini]

harunalkan123

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 5
1543232438941.png

Herkese iyi günler diliyorum.

Öncelikle belirtmek isterim ki bir deneyim pot'u olarak da kabul edebilirsiniz bu postu. Ben tüm miui arayüzlerini (Miui pro, Eu rom, Epic Rom, Miui Ms ve diger miui tabanlı romlar) kullanmış birisi olarak gerekli tüm izinleri vermeme ragmen sıkıntı çıkaran bildirimlerden geç gelen ve gelmeyen bildirimlerden telefonun kafasına göre titremesi vs gibi sorunlar yaşamaktan ve global romları da kullanırken aynı sorunların çıkmasının yanı sıra sürekli kapatmama ragmen uygulama bazlı güncellemeler ile sürekli açılan reklamlardan bıktıgım için Miui Rom kullanmaktan vazgeçtim.

ilk olarak kurduğum rom LineageOs 15.1 oldu bir aya yakın bir süre kullandım ve baya da hoşuma gitti , arayüz olsun akıcılık olsun tatmin etmişti şarj konusunda da iyiydi fakat lineageOs da da aklıma takılan ufak sıkıntılar yaşadım. En sonunda Pixel Experience android 8.1 Rom'unu yükledim. Bu romda tek sıkıntı şarj konusunda LineageOs bana daha iyi gibi geldi ama stabilitie olsun Google uygulamaları sayesinde Mi Cloud ile yedekleme yaparken yaşadığımız hiç bir sorunu yaşatmayışı olsun bu sıkıntının pek öenmli olmamasını sağlıyor (şahsi göüşümdür , kişiden kişiye değişebilir.).

Forumda Mi5 için Pixel Experince ile ilgili pek bir bilgi bulamadım ve mutlaka benimle aynı sıkıntıları, sorunları yaşayan arkadaşlar olacağını düşündüğüm için bu konuyu oluşturmaya karar verdim. Sorun yaşamadan temiz bir kurulum yapmanız için gerekli aşamaları belirtiyorum. Yükleme işlemleri Mi5 İçin anlatıldı fakat basamakları dogru uygularsanız diğer modeller için de geçerlidir....

Pixel Experience indirme linkleri (Mi 5):
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Pixel Experience kulumu için;

1.) Telefonunuza son sürüm global beta kurun.
2.) Telefonunuza uygun son sürüm Twrp yükleyip Root işlemi yapın.(Root işlemini magisk ile yapmanızı öneririm).
3.) Verdigim siteye girerek telefonunuza uygun rom dosyasını indirip dosyayı telefon hafızasına atın.
4.) Gapps dosyasını indirmenize gerek yoktur. (Gapps Rom dosyasına gömülü.)
5.) Telefonu Twrp modunda açarak wipe işlemlerini yapın. (***Önemli*** Wipe seçeneği altında gelişmiş seçeneklere girerek dahili depolamanın seçili olmadıgına emin olun. Diğer seçenekleri seçerek wipe yapın.)
6.) Son olarak Twrp den telefon hafızasına attıgımız dosyayı yükleyerek yükleme işleminden sonra telefonu yeniden başlatarak kurulum aşamalarını tamamlayın.

**** Rom yükleme , Twrp kurma , Root yapma gibi işlemler ve bu işlemlerden doğacak sıkıntılar konusunda sorumluluk tamamen size aittir. Yapacagınız hatalardan kaynaklı sorumluluk kabul etmiyorum.*****

Hayırlı olsun. Rom'u karıştırarak kendinize en uygun ayarları bularak istediginiz gibi kullanabilirsiniz. Umarım yardımcı bir konu olmuştur . İyi günler iyi forumlar diliyorum herkese.

Pixel Experience rom'a ait resimler (Resimler Pixel Experience android sürüm 8.1'e aittir.):
Kilit ekranı-min.png Ana Ekran-min.png Uygulama çekmecesi-min.png Ayarlar.png Ayarlar 2.png Pil.png

Extra;
Bizzat kendim kullandığım Google Kamera Link'ini de ekliyorum , kullanmak , isteyen olabilir diye.
Link:

Son düzenleme:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Abdulhamit
Cihazım
Mi5 Prime
Elinize sağlık hocam bugün ben açmayı düşünüyordum konuyu benden önce davrandınız. :) Başlık Mi5 PixelExperience olduğu için konu içindeki linki Mi5 olarak güncelledim zaten diğer cihazlar sol kısımda mevcut indirmek isteyenler için. Bir de Romu kurduysanız ekran görüntüleri ekleme şansınız olursa daha iyi olacaktır. Emeğinize sağlık. clap~~

harunalkan123

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Elinize sağlık hocam bugün ben açmayı düşünüyordum konuyu benden önce davrandınız. :) Başlık Mi5 PixelExperience olduğu için konu içindeki linki Mi5 olarak güncelledim zaten diğer cihazlar sol kısımda mevcut indirmek isteyenler için. Bir de Romu kurduysanız ekran görüntüleri ekleme şansınız olursa daha iyi olacaktır. Emeğinize sağlık. clap~~
Teşekkürler . Rom ile ilgili görselleri en kısa sürede ekleyeceğim ilk önce konuyu açayım dedim resimleri bugün gün içerisinde ekleyeceğim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Konu android 9.0 ve 8.1 olmak üzere genişletildi ve gerekli linklerle birlikte Rom'a ait resimleri de eklendi.... angel~~angel~~

Son düzenleme:

beyliceli

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
ZEKİ
Cihazım
Mİ5 PRİME
Kardeş açıklama çok güzel olmuş sormak istediğim ekran uyanırken cift tıklama mevcut mu root gerekiyor mu daha önce rootsuz olarak kurmustum

plaintiger

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
emir
Cihazım
mi5
Suan bu romun android 9 kurulu.32 gb lik mi 5 var.islemci 2.15 e cikarilmis gpu 624mhz.sarj konusunda 5-6 saat arasi geliyor.takilma kasma yavaslama yok.gecis efektleri alsin simgeler arayuz sade ve cok guzel gornuyor.cift tik ile uyandirma ama uyutma yok yani bulamadim belki vardir :)

harunalkan123

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Kardeş açıklama çok güzel olmuş sormak istediğim ekran uyanırken cift tıklama mevcut mu root gerekiyor mu daha önce rootsuz olarak kurmustum
Çift tıklama ile ekran uyandırma var fakat çift tıklama ile ekran kapama yok. Rootsuz yükleme konusunda şahsen telefonumu hiç rootsuz kullanmadığım hep rootlu olduğu için bir bilgim yok yanlış bilgi vermek istemem.

beyliceli

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
ZEKİ
Cihazım
Mİ5 PRİME
Çift tıklama ile ekran uyandırma var fakat çift tıklama ile ekran kapama yok. Rootsuz yükleme konusunda şahsen telefonumu hiç rootsuz kullanmadığım hep rootlu olduğu için bir bilgim yok yanlış bilgi vermek istemem.
Tamamdır hocam şimdi Google camera felan aktif mi bu romda

Hocam firmware indirme linki varmı

_CeKoCu_

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Deniz
Cihazım
xiaomi mi4
Şuan global beta son sürüm mevcut akşam pixel 9.0 kuracağım bakalım nasıl olacak

harunalkan123

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Şuan global beta son sürüm mevcut akşam pixel 9.0 kuracağım bakalım nasıl olacak
Şuan bende de 9.0 kurulu çok güzel şarj olarak da tatmin edici çaya iyi. Herhangi bir hata da görmedim. Tavsiye ederim.

Zaten global beta kurulu üzerinde MIUI
Zaten global beta son sürüm kurulu ise diğer işlemleri yaparak yükleme yapabilirsin. Twrp yapıp rom dosyasını indir telefona at wipe işlemlerini yapıp romu flasla tamamdır.

beyliceli

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
ZEKİ
Cihazım
Mİ5 PRİME
hocam kurdum ama bir türlu ekran acılmıyor neden acaba telefon rootsuz

harunalkan123

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 5
hocam google yazsında kalıyor biraz sıkıntılı gibi birde global betadan gedlım firnwre felan yükludur
Google ekranı takriben 5 dakika falan sürebilir ama daha fazla sürmez . Rom dosyasını sıkıntısız bir şekilde indirdin , twrp ve wipe işlemlerini düzgünce yaptıysan açılması gerekiyor. Sana tavsiyem şudur : Rom dosyasının sıkıntısız oldugunu düşünüyorsan eğer twrp ye gir wipe den gelişmiş seçeneklere tıkla dahili depolama hariç diğer hepsini seç wipe yap ondan sonra Rom dosyasını tekrar kur . kurulum tamamlandıktan sonra çıkan ekrandan sistemi yeniden başlat de çıkan ekrandan da yükleme yazan seçenege tıklayark telefonu başlat. Temiz bir kurulum yapmış ol tekrardan, telefonun düzgün bir şekilde açılması gerekiyor.

Violonist

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Feyyaz
Cihazım
Mi 5
Bende uzun zamandır çıkmasını bekliyordum, sberia, lineage falan fistan denedim ama nedense experience tadını vermediler, çıktığı anda kurdum kullanıyorum, bu sıkıntı yok sadece miracast (ekran yansıtma) çalışmıyor ,

harunalkan123

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Bende uzun zamandır çıkmasını bekliyordum, sberia, lineage falan fistan denedim ama nedense experience tadını vermediler, çıktığı anda kurdum kullanıyorum, bu sıkıntı yok sadece miracast (ekran yansıtma) çalışmıyor ,
Bir sonraki güncelleme ile hata kalacağını sanmıyorum zaten büyük bir hatası da yok gayet temiz ve güzel bir rom olmuş.

beyliceli

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
ZEKİ
Cihazım
Mİ5 PRİME
Google ekranı takriben 5 dakika falan sürebilir ama daha fazla sürmez . Rom dosyasını sıkıntısız bir şekilde indirdin , twrp ve wipe işlemlerini düzgünce yaptıysan açılması gerekiyor. Sana tavsiyem şudur : Rom dosyasının sıkıntısız oldugunu düşünüyorsan eğer twrp ye gir wipe den gelişmiş seçeneklere tıkla dahili depolama hariç diğer hepsini seç wipe yap ondan sonra Rom dosyasını tekrar kur . kurulum tamamlandıktan sonra çıkan ekrandan sistemi yeniden başlat de çıkan ekrandan da yükleme yazan seçenege tıklayark telefonu başlat. Temiz bir kurulum yapmış ol tekrardan, telefonun düzgün bir şekilde açılması gerekiyor.
hocam denıyorum

harunalkan123

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 5
hocam sonuç aynı Google yazsında kalıyor twrp sorun olsa hiç yükleme yapmaz zaten bence 8,1 oreo da sıkıntı yok yuklneıyor 9 donup kalıyor
Ben 9.0 kullanıyorum şuan ve sana anlattığım şekilde kurdum. Sorun yaşıyorsanız şimdilik hiç zorlama 8.1 ile devam et . 9.0 sürümü güncellenip hataları giderildiği vakit tekrar denersin yüklemeyi.

Üst Alt